< | Квітень 2021 | > | ||||
П | В | С | Ч | П | С | Н |
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
ОСТАННІ ПРОЕКТИ РІШЕНЬ
|
24-та сесія
УКРАЇНА
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
____-та сесія селищної ради сьомого скликання
від ____________ 2017 року
Про встановлення місцевих податків та зборів
на території Новогуйвинської селищної ради
Заслухавши інформацію економіста селищної ради, Шпильової Ольги Анатоліївни, про встановлення місцевих податків та зборів, керуючись статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно статті 8, статті 10, статті 12, статтей 212-216, 222, 223, 224 розділу VІ, статтей 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 273, 274 розділу ХІІ, статтей 291-300 розділу ХІV, підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України із змінами (Закон України від 24.12.2015 р. № 909-VІІІ) та статтею 69 Бюджетного кодексу України, з метою збільшення надходжень до селищного бюджету, Новогуйвинська селищна рада
Вирішила:
1. Встановити та затвердити на території селищної ради місцеві податки і збори згідно чинного законодавства, а саме:
1.1 податок на майно, в тому числі: податок на нерухоме майно, відмінне від земельного податку, транспортний податок, плата за землю;
1.2 єдиний податок;
1.3 збір за місця для паркування транспортних засобів;
1.4 туристичний збір.
2. Встановити та затвердити ставки по акцизному податку з кінцевих продаж.
3. Затвердити Положення про місцеві податки і збори згідно з додатками .
4. Вважати такими, що втратили чинність з 01.01.2018р. рішення №121 9-ї сесії 7-го скликання від.26.05.2016 року та №310 19-ї сесії 7-го скликання від 31.01.2017 року «Про встановлення та затвердження місцевих податків і зборів».
5. Затвердити Порядок і розміри відрахування до селищного бюджету частини чистого прибутку (доходу) комунальними підприємствами та їх об'єднаннями, що перебувають у спільній власності Новогуйвинської територіальної громади.
6. Керівникам комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, які належать до спільної власності територіальної громади Новогуйвинської селищної ради, забезпечити надходження до селищного бюджету частини чистого прибутку (доходу) відповідно до встановленого нормативу.
7. Рішення набирає чинності з 1 січня 2018р.
8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника селищного голови Руцьку Л.А. та на постійну депутатську комісію з питань соціально-економічного розвитку, планування бюджету та фінансів.
Селищний голова З.Г.Гончаренко
Додаток № 1
до рішення 24-ї сесії
7 –го скликання
№---- від ___ ---------- 2017р.
Положення
про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
1. Платники податку
1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
1.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:
а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
2. Об’єкт оподаткування
2.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
2.2. Не є об’єктом оподаткування:
а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);
б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;
в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
г) гуртожитки;
ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням селищної ради;
д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;
е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;
є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;
ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.
и) об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;
і) будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг;
ї) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;
й) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів фізичного здоров’я населення, центрів з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;
к) об’єкти нежитлової нерухомості баз олімпійської та паралімпійської підготовки. Перелік таких баз затверджується Кабінетом Міністрів України;
л) об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей.
3. База оподаткування
3.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
3.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
3.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.
4. Пільги із сплати податку
4.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на
60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх
кількості - на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
4.2. Селищна рада встановлює пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.
Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:
об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;
об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються в залежності від майна, яке є об’єктом оподаткування.
Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості рішення щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
4.3. Пільги з податку, передбачені підпунктами 4.1 та 4.2 цього пункту, для фізичних осіб не застосовуються до:
об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої підпунктом 4.1 цього пункту;
об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
5. Ставка податку
5.1. Ставки податку для
а) об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням селищної ради без врахування місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі :
- для фізичних осіб – 0% ставки податку для обєктів визначених абзацом в) та г`) підпунктом 14.1.129.1 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України;
- 0,5% розміру мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня звітного податкового року за 1 кв.м. бази оподаткування для об’єктів визначених абзацом а), б) та г) підпункту 14.1.129.1 пункту 14.1 статі 14 Податкового Кодексу України;
- для юридичних осіб –0,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування
б) об’єктів нежитлової нерухомості без врахування місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі :
- для фізичних осіб – 0% ставки податку господарські (прибудинкові)будівлі, визначені абзацом е)підпункту 14.1.1291 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України ;
- 0,5% ставки податку для об’єктів , визначених підпунктом 14.1.1291 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України крім абзаца е) цього підпункту ;
- для юридичних осіб – 0,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування .
6. Податковий період
6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
7. Порядок обчислення суми податку
7.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:
а) за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 4.1 пункту 4 даного положення, та відповідної ставки податку;
б) за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 4.1 пункту 4 даного положення та відповідної ставки податку;
в) за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпункту "в" підпункту 4.1 пункту 4 даного положення та відповідної ставки податку;
г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів "б" і "в" цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості;
ґ) за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів "а"-"г" цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлового нерухомості (його частку).
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 7.1 пункту 7 даного положення, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.
7.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
права на користування пільгою із сплати податку;
розміру ставки податку;
нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
7.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані щокварталу у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
7.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до
20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
8. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об’єкта оподаткування податком
8.1. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.
8.2. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
9. Порядок сплати податку
9.1. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
Фізичні особи можуть сплачувати податок у селищній місцевості через каси селищних рад за квитанцією про прийняття податків.
10. Строки сплати податку
10.1. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації";
Секретар селищної ради І.І.Каменська
Додаток № 2
до рішення 24-ї сесії
7 –го скликання
№---- від ___----- 2017р.
Положення
про транспортний податок
1. Платники податку
1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 даного положення є об'єктами оподаткування.
2. Об'єкт оподаткування
2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального";
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.
3. База оподаткування
3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 даного положення .
4. Ставка податку
4.1 Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 даного положення.
5. Податковий період
5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
6. Порядок обчислення та сплати податку
6.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
6.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.
6.3. Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня
2017 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами.
З 1 квітня 2017 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами , за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
6.4. Платники податку юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
6.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.
Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
6.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
6.7. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.
6.8 У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього положення є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.
У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.
6.9 У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього положення є об’єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.
6.10 Фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:
а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;
б) розміру ставки податку;
в) нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Фізичні особи – нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведення звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування.
7. Порядок сплати податку
7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
8. Строки сплати податку
8.1. Транспортний податок сплачується:
а) фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Секретар селищної ради І.І.Каменська
Додаток № 3
до рішення __ сесії
7-го скликання
№___ від _ _____2017р.
Положення
про земельний податок
1. Загальні положення
Земельний податок встановлюється на підставі розділу ХII Податкового кодексу України.
2. Платники земельного податку
Платниками податку є:
2.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
2.2. землекористувачі.
3. Об'єкти оподаткування земельним податком
Об'єктами оподаткування є:
3.1. земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;
3.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності.
4. База оподаткування земельним податком
Базою оподаткування є:
4.1. нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;
4.2. площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Рішення ради щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
5. Ставки земельного податку
5.1. Відповідно до ст. 274.1 Податкового кодексу України ставка податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження), встановлюється у розмірі:
- 0,1 % від нормативно-грошової оцінки для фізичних осіб-громадян;
- 3 % від нормативно-грошової оцінки для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
- 0,5 % від нормативно-грошової оцінки для підприємств, установ, організацій державної та комунальної власності, які розташовані на території Новогуйвинської селищної ради.
Для сільськогосподарських угідь:
- 0,3 % від нормативно-грошової оцінки для фізичних осіб-громадян;
- 1 % від нормативно-грошової оцінки для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
5.2. Відповідно до ст. 274.2 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання:
- 0,3 % від нормативно-грошової оцінки для гаражних, гаражно-будівельних кооперативів, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, садових та/або дачних кооперативів (товариств), об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та виробничих житлових ремонтно-експлуатаційних підприємств Новогуйвинської селищної ради;
- 0,5 % від нормативно-грошової оцінки для установ, підприємств, організацій державної та комунальної форми власності;
- 5 % від нормативно-грошової оцінки для інших суб’єктів господарювання.
5.3. Відповідно до ст. 277.1 Податкового кодексу України ставка податку на земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлюється у розмірі:
- 3 % від нормативно-грошової оцінки площі ріллі по Житомирській області для фізичних осіб-громадян;
- 5 % від нормативно-грошової оцінки площі ріллі по Житомирській області для юридичних осіб та фізичних осіб підприємців;
- 0,5 % від нормативно-грошової оцінки площі ріллі по Житомирській області для підприємств, установ, організацій державної та комунальної власності, які розташовані на території Новогуйвинської селищної ради.
- 0,5 % від нормативно-грошової оцінки площі ріллі по Житомирській області для сільськогосподарських угідь.
Ставки земельного податку набирають чинності з 01.01.2017 р.
6. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб
6.1 Від сплати податку звільняються:
6.1.1. інваліди першої і другої групи;
6.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
6.1.3. пенсіонери (за віком);
6.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
6.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
6.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 Податкового Кодексу, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
6.2.1. для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
6.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
6.2.3. для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
6.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
6.2.5. для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.
6.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.
6.4. Якщо фізична особа, визначена у пункті 6.1 цієї статті, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.
Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.
7. Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб
Від сплати податку звільняються:
7.1. санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;
7.2. громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.
Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".
У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов’язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством;
7.3. бази олімпійської та паралімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України.
7.4. дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки (крім національних та державних дендрологічних парків), освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
7.5. державні та комунальні дитячі санаторно-курортні заклади та заклади оздоровлення і відпочинку, а також дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких підприємств, установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;
7.6. державні та комунальні центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, центри фізичного здоров’я населення, центри з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацькі спортивні школи, а також центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацькі спортивні школи і спортивні споруди всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, за земельні ділянки, на яких розміщені їх спортивні споруди. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій, декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
7.7. органи місцевого самоврядування.
8. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком
8. Не сплачується податок за:
8.1. сільськогосподарські угіддя зон радіоактивно забруднених територій, визначених відповідно до закону такими, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (зон відчуження, безумовного (обов'язкового) відселення, гарантованого добровільного відселення і посиленого радіоекологічного контролю), і хімічно забруднених сільськогосподарських угідь, на які запроваджено обмеження щодо ведення сільського господарства;
8.2. землі сільськогосподарських угідь, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння;
8.3. земельні ділянки державних сортовипробувальних станцій і сортодільниць, які використовуються для випробування сортів сільськогосподарських культур;
8.4. землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування - землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:
а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;
б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;
8.5. земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень;
8.6. земельні ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв;
8.7. земельні ділянки, на яких розташовані дипломатичні представництва, які відповідно до міжнародних договорів (угод), згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, користуються приміщеннями та прилеглими до них земельними ділянками на безоплатній основі;
8.8. земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.
Відповідно рішень Новогуйвинської селищної ради можуть встановлюватись пільги із сплати земельного податку, які є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форми власності, посадовими особами.
9. Особливості оподаткування платою за землю
9.1. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.
Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.
Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.
9.2. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.
9.3. Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.
Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.
10. Податковий період для плати за землю
10.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
10.2. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
11. Порядок обчислення плати за землю
11.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
11.2. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
11.3. Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
11.4. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
У разі зміни протягом року об'єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.
11.5. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 Податкового Кодексу.
У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.
У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
11.6. За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:
1) у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
2) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;
3) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.
За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.
11.7. Юридична особа зменшує податкові зобов'язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до пункту 281.1 статті 281 Податкового Кодексу за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.
Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов'язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.
12. Строк сплати плати за землю
12.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
12.2. Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.
12.3. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
12.4. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
12.5. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про приймання податкових платежів. Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу.
12.6. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.
12.7. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).
12.8. Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
13. Орендна плата
13.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.
13.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
13.3. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
13.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
13.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:
13.5.1. не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території;
13.5.2. не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;
13.5.3. може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 13.5.2. у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.
13.6. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.
13.7. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 Податкового Кодексу.
Секретар селищної ради І.І.Каменська
Додаток № 4_
до рішення 24-ї сесії
7 –го скликання
№---- від _______ 2017р
Положення
про єдиний податок
1. Загальні положення
Єдиний податок згідно ст. 10 Податкового кодексу України відноситься до місцевих податків, який є обов’язковим для встановлення селищною радою.
1.1. У цій главі встановлюються правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку.
1.2. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 Податкового Кодексу України, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
1.3. Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
1.4. Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень;
2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.
Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;
3) третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 50000000 гривень;
4) четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
2. Платники
2.1. При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку - фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку а також працівники, призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
При розрахунку середньооблікової кількості працівників застосовується визначення, встановлене Податковим Кодексом України.
2.2. У селекційних центрах, на підприємствах (в об'єднаннях) з племінної справи у тваринництві до продукції власного виробництва сільськогосподарського товаровиробника також належать племінні (генетичні) ресурси, придбані в інших селекційних центрах, на підприємствах (в об'єднаннях) із племінної справи у тваринництві та реалізовані вітчизняним підприємствам для осіменіння маточного поголів'я тварин.
2.3. Якщо сільськогосподарський товаровиробник утворюється шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу або виділення згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу України, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює або перевищує 75 відсотків за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на:
усіх осіб окремо, які зливаються або приєднуються;
кожну окрему особу, утворену шляхом поділу або виділу;
особу, утворену шляхом перетворення.
2.4. Сільськогосподарські товаровиробники, утворені шляхом злиття або приєднання, можуть бути платниками податку в рік утворення, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік всіма товаровиробниками, які беруть участь у їх утворенні, дорівнює або перевищує 75 відсотків.
2.5. Сільськогосподарські товаровиробники, утворені шляхом перетворення платника податку, можуть бути платниками податку в рік перетворення, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків.
2.6. Сільськогосподарські товаровиробники, утворені шляхом поділу або виділення, можуть бути платниками податку з наступного року, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків.
2.7. Новоутворені сільськогосподарські товаровиробники можуть бути платниками податку з наступного року, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків.
3. Не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп:
3.1. суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють:
1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей),парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);
2) обмін іноземної валюти;
3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);
4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);
5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України "Про страхування", сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III Податкового Кодексу України;
7) діяльність з управління підприємствами;
8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності) та зв'язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);
9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;
3.2. фізичні особи - підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту;
3.3. фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;
3.4. страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;
3.5. суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків;
3.6. представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;
3.7. фізичні та юридичні особи - нерезиденти;
3.8. платники податку, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
3 1. Не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи:
3 1.1. суб'єкти господарювання, у яких понад 50 відсотків доходу, отриманого від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім хутрової сировини);
3 1.2. суб’єкти господарювання, що провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 - 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, а також крім електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25 відсотків доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) такого суб’єкта господарювання);
3 1.3. суб'єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
1.6. Платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
1.7. Для цілей цієї глави під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою групами платників єдиного податку, розуміються такі види послуг:
1) виготовлення взуття за індивідуальним замовленням;
2) послуги з ремонту взуття;
3) виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням;
4) виготовлення виробів із шкіри за індивідуальним замовленням;
5) виготовлення виробів з хутра за індивідуальним замовленням;
6) виготовлення спіднього одягу за індивідуальним замовленням;
7) виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням;
8) виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням;
9) додаткові послуги до виготовлення виробів за індивідуальним замовленням;
10) послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів;
11) виготовлення та в'язання трикотажних виробів за індивідуальним замовленням;
12) послуги з ремонту трикотажних виробів;
13) виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням;
14) послуги з ремонту та реставрації килимів та килимових виробів;
15) виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів за індивідуальним замовленням;
16) послуги з ремонту шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;
17) виготовлення меблів за індивідуальним замовленням;
18) послуги з ремонту, реставрації та поновлення меблів;
19) виготовлення теслярських та столярних виробів за індивідуальним замовленням;
20) технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням;
21) послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури;
22) послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;
23) послуги з ремонту годинників;
24) послуги з ремонту велосипедів;
25) послуги з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів;
26) виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням;
27) послуги з ремонту інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів;
28) виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням;
29) послуги з ремонту ювелірних виробів;
30) прокат речей особистого користування та побутових товарів;
31) послуги з виконання фоторобіт;
32) послуги з оброблення плівок;
33) послуги з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів;
34) послуги з чищення та фарбування текстильних, трикотажних і хутрових виробів;
35) вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням;
36) послуги перукарень;
37) ритуальні послуги;
38) послуги, пов'язані з сільським та лісовим господарством;
39) послуги домашньої прислуги;
40) послуги, пов'язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням.
4. Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої - третьої груп
4.1.Доходом платника єдиного податку є:
1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 4.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;
2) для юридичної особи - будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 4.3 цієї статті.
4.2. При продажу основних засобів юридичними особами - платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів.
Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.
4.3. До суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
До суми доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених Податковим Кодексом.
4.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).
4.5. Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.
4.6. Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
Для платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених Податковим Кодексом.
4.7. У разі здійснення торгівлі товарами або послугами з використанням торговельних автоматів чи іншого подібного обладнання, що не передбачає наявності реєстратора розрахункових операцій, датою отримання доходу вважається дата вилучення з таких торговельних апаратів та/або подібного обладнання грошової виручки.
4.8. У разі якщо торгівля товарами (роботами, послугами) через торговельні автомати здійснюється з використанням жетонів, карток та/або інших замінників грошових знаків, виражених у грошовій одиниці України, датою отримання доходу вважається дата продажу таких жетонів, карток та/або інших замінників грошових знаків, виражених у грошовій одиниці України.
4.9. Доходи фізичної особи - платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з цією главою, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до розділу IV Податкового Кодексу.
4.10. Не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону.
4.11. До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються:
1) суми податку на додану вартість;
2) суми коштів, отриманих за внутрішніми розрахунками між структурними підрозділами платника єдиного податку;
3) суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;
4) суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;
5) суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;
6) суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим Кодексом, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу фізичної особи - підприємця;
7) суми податку на додану вартість, що надійшли у вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених (поставлених) у період сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим Кодексом;
8) суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника;
9) суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів, встановлених Податковим Кодексом, та суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів;
10) дивіденди, отримані платником єдиного податку - юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному Податковим Кодексом.
4.13. Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до розділу 8 цього положення.
4.14. Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.
4.15. При визначенні обсягу доходу, що дає право суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді, не включається дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди.
4.16. Право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови не перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку.
При цьому якщо протягом календарного року платники першої і другої груп використали право на застосування іншої ставки єдиного податку у зв'язку з перевищенням обсягу доходу, встановленого для відповідної групи, право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році такі платники мають за умови не перевищення ними протягом календарного року обсягу доходу, встановленого підпунктом 3 пункту 4 розділу 1 цього Положення.
4 1. Об'єкт та база оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи
4 1.1. Об'єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.
41.2. Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Податковим Кодексом.
Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Податковим Кодексом.
5. Ставки єдиного податку
5.1. Ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - прожитковий мінімум), другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
5.2. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються селищною радою для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку - 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;
2) для другої групи платників єдиного податку - 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
5.3. Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:
1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим Кодексом;
2) 5 відсотки доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі, визначеному підпунктом 2 пункту 5.3 цього розділу.
5.4. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - третьої групи (фізичні особи - підприємці) у розмірі 15 відсотків:
1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 і 3 пункту 4 розділу 1 цього положення;
2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;
3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;
4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;
5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 4 розділу 1 цього положення відповідно.
5.5. Ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи) встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 5.3 даного розділу:
1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпункті 3 пункту 4 розділу 1 цього положення;
2) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;
3) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
5.6. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.
5.7. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї селищної ради, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку.
5.8. Ставки, встановлені пунктами 5.3 - 5.5 цього положення, застосовуються з урахуванням таких особливостей:
1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 4 розділу 1 цього положення, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
Такі платники до суми перевищення зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.
Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;
2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 4 розділу 1 цього положення, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
Такі платники до суми перевищення зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.
Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;
3) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 4 розділі 1 цього положення, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов'язані у порядку, встановленому цією главою перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим Кодексом.
Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 4 розділі 1 цього положення, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 5.3 цього розділу, а також зобов'язані у порядку, встановленому цією главою, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим Кодексом.
Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;
4) ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3 відсотки, може бути обрана:
а) суб'єктом господарювання, який зареєстрований платником податку на додану вартість відповідно до розділу V Податкового Кодексу, у разі переходу ним на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу;
б) платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 4 відсотки, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V Податкового Кодексу;
в) суб'єктом господарювання, який не зареєстрований платником податку на додану вартість, у разі його переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку шляхом реєстрації платником податку на додану вартість відповідно до розділу V Податкового Кодексу і подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником податку на додану вартість;
5) у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V Податкового Кодексу, платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 3 відсотків (для платників єдиного податку третьої групи) або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником податку на додану вартість.
5.9. Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):
5.9.1. для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту) - 0,95;
5.9.2. для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,57;
5.9.3. для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,57;
5.9.4. для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,19
5.9.5. для земель водного фонду – 2,43;
5.9.6. для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту, - 6,33.
Перелік гірських зон та поліських територій визначається Кабінетом Міністрів України.
6. Податковий (звітний) період
6.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.
6.2. Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.
Попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників - період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року.
Податковий (звітний) період для сільськогосподарських товаровиробників, що ліквідуються, - період з початку року до їх фактичного припинення.
6.3. Для суб'єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим Кодексом, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.
6.4. Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку.
Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб'єктів господарювання (новостворених), які протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.
6.5. Для суб'єктів господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов'язання чи податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування.
6.6. У разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.
6.7. У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.
7. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку
7.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
У разі якщо селищна рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового Кодексу.
7.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
7.3. Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
7.4. Сплата єдиного податку платниками першої - третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси.
7.5. Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
7.6. Суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого пункту 7.1 і пункту 7.5 даного положення, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.
Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому Податковим Кодексом.
7.7. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
7.8. У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов'язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
У разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу податкові зобов'язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому проведено анулювання реєстрації.
7.9. Платники єдиного податку четвертої групи:
7.9.1. самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу;
7.9.2. сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:
у I кварталі - 10 відсотків;
у II кварталі - 10 відсотків;
у III кварталі - 50 відсотків;
у IV кварталі - 30 відсотків;
7.9.3. утворені протягом року шляхом злиття, приєднання або перетворення у звітному податковому періоді, у тому числі за набуті ними площі нових земельних ділянок, вперше сплачують податок протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, в якому відбулося утворення (виникнення права на земельну ділянку), а надалі - у порядку, визначеному підпунктом 7.9.2 даного положення;
7.9.4. що припиняються шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу у податковому (звітному) періоді, зобов'язані подати у період до їх фактичного припинення контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та місцем розташування земельних ділянок уточнену податкову декларацію;
7.9.5. зобов'язані у разі, коли протягом податкового (звітного) періоду змінилася площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у зв'язку з набуттям (втратою) на неї права власності або користування:
уточнити суму податкових зобов'язань з податку на період починаючи з дати набуття (втрати) такого права до останнього дня податкового (звітного) року;
подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним періодом, контролюючим органам за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку;
7.9.6. у разі надання сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в оренду іншому платникові податку, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації. У декларації орендаря така земельна ділянка не враховується;
7.9.7. у разі оренди ними сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в особи, яка не є платником податку, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації;
7.9.8. перераховують в установлений строк загальну суму коштів на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки.
8. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку
8.1. Платники єдиного податку першої - третьої груп ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 8.1.1 - 8.1.3 даного положення.
8.1.1. Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації Книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги, у разі обрання способу ведення Книги у паперовому вигляді.
8.1.2. Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації Книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги.
8.1.3. Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.3 статті 44 Податкового Кодексу.
8.2. Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 7.1 розділу 7 цього положення.
Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 1.4 розділу 1 цього положення, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.
8.3. Платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
8.4. Податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси.
8.5. Отримані протягом податкового (звітного) періоду доходи, що перевищують обсяги доходів, встановлених пунктом 1.4 розділу 1 цього положення, відображаються платниками єдиного податку в податковій декларації з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 8.5.1 - 8.5.5 даного положення.
8.5.1. Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 1.4 розділу 1 цього положення, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи - підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим Кодексом.
При цьому у податковій декларації окремо відображаються обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку першої та другої груп, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків, обсяг доходу, оподаткований за новою ставкою єдиного податку, обраною згідно з умовами, визначеними цієї главою, авансові внески, встановлені пунктом 7.1 розділу 7 цього положення.
Подання податкової декларації у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, звільняє таких платників від обов'язку подання податкової декларації у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.
8.5.2. Платники єдиного податку другої групи у податковій декларації окремо відображають:
1) щомісячні авансові внески, визначені пунктом 7.1 розділу 7 цього положення;
2) обсяг доходу, оподаткований за кожною з обраних ними ставок єдиного податку;
3) обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків (у разі перевищення обсягу доходу).
8.5.3. Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці) у податковій декларації окремо відображають:
1) обсяг доходу, оподаткований за кожною з обраних ними ставок єдиного податку;
2) обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків (у разі перевищення обсягу доходу).
8.5.4. Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) у податковій декларації окремо відображають:
1) обсяг доходу, що оподаткований за відповідною ставкою єдиного податку, встановленою для таких платників пунктом 293.3 статті 293 Податкового Кодексу;
2) обсяг доходу, що оподаткований за подвійною ставкою єдиного податку, встановленою для таких платників пунктом 5.3 розділу 5 цього положення
(у разі перевищення обсягу доходу).
8.5.5. У разі застосування іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі, здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку першої і другої груп, платники єдиного податку в податковій декларації додатково відображають окремо доходи, отримані від здійснення таких операцій.
8.6. Сума перевищення обсягу доходу відображається у податковій декларації за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення.
При цьому отримана сума перевищення доходу, встановленого для платників єдиного податку першої і другої груп, не включається до обсягу доходу, з якого сплачується наступна обрана ставка такими платниками єдиного податку.
8.7. Податкова декларація складається наростаючим підсумком з урахуванням норм пунктів 8.5 і 8.6 даного положення. Уточнююча податкова декларація подається у порядку, встановленому Податковим Кодексом.
8.8. Платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов'язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.
Така податкова декларація складається з урахуванням норм пунктів 8.5 і 8.6 даного положення та не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов'язання.
8.9. Форми податкових декларацій платника єдиного податку, визначених пунктами 8.2 і 8.3 даного положення, затверджуються в порядку, встановленому статтею 46 Податкового Кодексу.
8.10. Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:
першої групи;
другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
9. Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку
9.1. Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:
1) податку на прибуток підприємств;
2) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності платника єдиного податку першої - третьої групи (фізичної особи) та оподатковані згідно з цією главою;
3) податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену підпунктом 1 пункту 5.3 розділу 5 цього положення, а також що сплачується платниками єдиного податку четвертої групи;
4) податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва;
5) рентної плати за спеціальне використання води платниками єдиного податку четвертої групи.
9.2 Нарахування, сплата та подання звітності з податків і зборів інших, ніж зазначені у пункті 9.1 цього розділу, здійснюються платниками єдиного податку в порядку, розмірах та у строки, встановлені Податковим Кодексом.
У разі ввезення товарів на митну територію України податки і збори та митні платежі сплачуються платником єдиного податку на загальних підставах відповідно до закону.
9.3. Платник єдиного податку виконує передбачені Податковим Кодексом функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.
9.4. Дивіденди, що виплачуються платниками єдиного податку третьої групи (юридичними особами) та четвертої групи власникам корпоративних прав (засновникам таких платників єдиного податку), оподатковуються за правилами, встановленими розділами II і IV Податкового Кодексу.
10. Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку
10.1. Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
10.2. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.
10.3. У разі відсутності визначених Податковим Кодексом підстав для відмови у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку.
10.4. У випадках, передбачених підпунктом 298.1.2 пункту 298.1 статті 298 Податкового Кодексу, контролюючий орган, у разі відсутності визначених цим Кодексом підстав для відмови, здійснює реєстрацію суб’єкта господарювання як платника єдиного податку з дати, визначеної відповідно до зазначеного підпункту, протягом двох робочих днів з дати отримання контролюючим органом заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування або отримання цим органом від державного реєстратора електронної копії заяви, виготовленої шляхом сканування, одночасно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця, якщо така заява додана до реєстраційної картки.
10.5. У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний надати протягом двох робочих днів з дня подання суб’єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб’єктом господарювання у встановленому порядку.
10.6. Підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку є виключно:
1) невідповідність такого суб’єкта вимогам, встановленим статтею 291 цього Кодексу;
2) наявність у суб’єкта господарювання, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;
3) недотримання таким суб’єктом вимог, встановлених підпунктом 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 Податкового Кодексу.
10.7. До реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку:
1) найменування суб’єкта господарювання, код згідно з ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відповідну відмітку у паспорті);
2) податкова адреса суб’єкта господарювання;
3) місце провадження господарської діяльності;
4) обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності;
5) ставка єдиного податку та група платника податку;
6) дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
7) дата реєстрації;
8) види господарської діяльності;
9) дата анулювання реєстрації.
10.8. У разі зміни відомостей, передбачених підпунктами 1-5 пункту 10.7 цього розділу вносяться зміни до реєстру платників єдиного податку в день подання платником відповідної заяви.
10.9. За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.
Форма запиту про отримання витягу та витягу з реєстру платників єдиного податку затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
10.10. Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі:
1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву;
2) припинення юридичної особи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем відповідно до закону - в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;
3) у випадках, визначених підпунктом 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Податкового Кодексу;
4) якщо у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва платника єдиного податку четвертої групи становить менш як 75 відсотків.
10.11. У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої - третьої груп вимог, встановлених цією главою, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.
У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення виїзних документальних перевірок платника єдиного податку четвертої групи невідповідності вимогам підпункту 4 пункту 1.4 та пункту 1.5-1 розділу 1 цього положення у податковому (звітному) році або у попередніх періодах, такому платнику за такі періоди нараховуються податки та збори, від сплати яких він звільнявся як платник єдиного податку четвертої групи, та штрафні (фінансові) санкції (штрафи), передбачені главою 11 розділу II Податкового Кодексу. Такий платник податку зобов’язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування, починаючи з наступного місяця після місяця, у якому встановлено таке порушення.
10.12. Погашення податкового боргу після анулювання реєстрації платника єдиного податку здійснюється у порядку, встановленому главою 9 розділу II Податкового Кодексу.
10.13. З метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, щоденно оприлюднює для безоплатного та вільного доступу на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та власному офіційному веб-сайті такі дані з реєстру платників єдиного податку:
податковий номер (для юридичної особи);
найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи;
дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
ставку єдиного податку;
групу платника податку;
види господарської діяльності;
дату виключення з реєстру платників єдиного податку.
11. Відповідальність платника єдиного податку.
Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Секретар селищної ради І.І.Каменська
Додаток № __
до рішення 24-ї сесії
7 –го скликання
№---- від __------- 2017р.
Положення
про збір за місця для паркування транспортних засобів.
1. Платники збору
1.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням селищної ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.
1.2. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується рішенням селищної ради про встановлення збору.
Таке рішення разом з переліком осіб, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, надається виконавчим органом селищної ради контролюючому органу в порядку, встановленому розділом I Податкового Кодексу.
2. Об’єкт і база оподаткування збором
2.1. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням селищної ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".
2.2. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.
3. Ставки збору
3.1. Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпеченням паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі 0,075 відсотків мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
3.2. При визначенні ставки збору селищна рада враховує місцезнаходження спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів, площу спеціально відведеного місця, кількість місць для паркування транспортних засобів, спосіб поставлення транспортних засобів на стоянку, режим роботи та їх заповнюваність.
4. Особливості встановлення збору
4.1. Ставка збору та порядок сплати збору до бюджету встановлюються відповідною селищною радою.
5. Порядок обчислення та строки сплати збору
5.1. Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.
5.2. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору у контролюючому органі за місцезнаходженням земельної ділянки.
5.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.
Секретар селищної ради І.І.Каменська
Додаток № 6
до рішення 24-ї сесії
7 –го скликання
№---- від ____------ 2017р
Положення
про туристичний збір
1. Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.
2. Платники збору
2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення селищної ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.
2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:
а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;
б) особи, які прибули у відрядження;
в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);
г) ветерани війни;
ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;
е) діти віком до 18 років;
є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.
3. Ставка збору
3.1. Ставка встановлюється у розмірі 1 відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктом 4 даного положення.
4. База справляння збору
4.1. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 5.1 даного положення, за вирахуванням податку на додану вартість.
4.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.
5. Податкові агенти
Згідно з рішенням селищної ради справляння збору може здійснюватися:
а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;
б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються селищною радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.
6. Особливості справляння збору
6.1. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.
7. Порядок сплати збору
7.1. Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.
7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.
7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу".
Секретар селищної ради І.І.Каменська
Додаток № 7
до рішення 24-ї сесії
7 –го скликання
№---- від __-------2017р.
Положення
про акцизний податок
1.Платники податку
Платниками податку є:
Особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.
2.Об'єкти оподаткування
Об'єктами оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Податкового Кодексу України
3. База оподаткування
У разі обчислення податку із застосуванням адвалерних ставок базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до підпункту 214.1.4 пункту 214.1 ст.214 Податкового Кодексу України
4. Підакцизні товари та ставки податку
4.1 До підакцизних товарів належать:
спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;
тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;
пальне;
автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;
електрична енергія.
4.2. Ставки податку .
Для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до відповідно до пункту 2, ставка податку встановлюються за рішенням селищної ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість), у розмірі 5 відсотків.
5. Дата виникнення податкових зобов'язань
Датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - є дата надходження оплати за проданий товар.
У разі подальшої реалізації цих товарів (продукції) зобов'язання з акцизного податку обчислюються у загальному порядку.
6. Особливості обчислення податку з тютюнових виробів
6.1 Обчислення сум податку з тютюнових виробів здійснюється одночасно за адвалорними та специфічними ставками.
6.2. При визначенні податкового зобов'язання на сигарети одного найменування сума акцизного податку, обчислена одночасно за встановленими адвалорною та специфічною ставками акцизного податку, не повинна бути меншою встановленого мінімального акцизного податкового зобов'язання.
6.3. За наявності у місці торгівлі тютюновими виробами таких виробів одного найменування, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких зазначені різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими ніж ті, що зазначені на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках, збільшеними на суму акцизного податку з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну.
6.4. Контроль за дотриманням суб'єктами господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами, вимог щодо максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких виробів, та правильності нарахування акцизного податку з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, здійснюють контролюючі органи.
7. Порядок і строки сплати податку
Сплата податку при реалізації суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
7.1. Суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.
7.2. Особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.
8. Складення та подання декларації з акцизного податку
8.1. Базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю.
8.2.Суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 Податкового Кодексу України.
Секретар селищної ради І.І.Каменська
Додаток № 8
до рішення ___ сесії
7 –го скликання
№---- від ________ 2017р.
Порядок і розміри
відрахування до селищного бюджету частини чистого прибутку (доходу) комунальними підприємствами та їх об’єднаннями,
що перебувають у спільній власності Новогуйвинської територіальної громади
1. Відповідно до Порядку і нормативів комунальні унітарні підприємства та їх об'єднання здійснюють відрахування до загального фонду селищного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності.
2. Відрахування частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності здійснюються комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, які належать до спільної власності територіальної громади Новогуйвинської селищної ради, у розмірі 30 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.
3. Частина чистого прибутку (доходу), яка підлягає сплаті до селищного бюджету, визначається комунальними підприємствами відповідно до форми розрахунку, встановленої Житомирською обєднаною державною податковою інспекцією, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємств.
Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається комунальними підприємствами до органів Житомирської обєднаної державної податкової інспекції у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.
4. Сплачена відповідно до цього Порядку частина чистого прибутку (доходу) зараховується на відповідні рахунки з обліку надходжень до загального фонду селищного бюджету, відкриті в органах Державної казначейської служби.
Секретар селищної ради І.І.Каменська
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ РІШЕННЯ
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від ___________ 2017 року
Про продовження терміну дії дозволу
Розглянувши заяву Шолківської Ю.В., Глущенка А.А., щодо продовження терміну рішення № 776 від 29.01.2015 року, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, охорони навколишнього середовища, обговоривши дане питання та керуючись п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про землеустрій", ст. 12, 38, 39, 116, 118, 121 Земельного Кодексу України, Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
Продовжити термін дії дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність:
- Шолківській Юлії Володимирівні, земельна ділянка № 536 орієнтовною площею 0,15 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в смт. Гуйва (масив Великий Шумськ) на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району, наданого рішенням № 776 43-ї сесії 6-го скликання від 29.01.2015 року в частині Шолківської Ю.В.;
- Глущенко Андрію Анатолійовичу, земельна ділянка орієнтовною площею 0,1000 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд в смт. Новогуйвинське, вул.. Комуністична, 46, наданого рішенням № 464 від 12.04.2013 року в частині Глущенко А.А..
Селищний голова З.Г. Гончаренко
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ, ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ РІШЕННЯ №
24-га сесія селищної ради сьомого скликання
від ____________ року
Про затвердження проекту землеустрою
щодо відведення земельної ділянки у власність
Заслухавши ___________ який ознайомив із заявами: Русакової А.О., Русакової А.О., Репецького М.В., та проектом землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, враховуючи рекомендації комісії з питань регулювання земельних відносин, охорони навколишнього середовища, обговоривши дане питання та керуючись п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 12, 20, 40, 116, 118, 121 Земельного кодексу України, Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, громадянину:
- Русаковій Алевтині Олександрівні, для будівництва індивідуального гаража, площею 0,0052 га в смт. Гуйва на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області (кадастровий номер 1822055600:02:001:0589).
- Русаковій Алевтині Олександрівні, для ведення особистого селянського господарства, площею 0,0440 га в смт. Гуйва на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області (кадастровий номер 1822055600:02:001:0588).
- Репецькому Миколі Вікторовичу, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), площею 0,1500 га в смт. Гуйва, масив Великий Шумськ, ділянка №504 на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області (кадастровий номер 1822055600:01:000:1152).
2. Передати безкоштовно у власність земельну ділянку громадянину:
- Русаковій Алевтині Олександрівні, для будівництва індивідуального гаража, площею 0,0052 га в смт. Гуйва на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області (кадастровий номер 1822055600:02:001:0589).
- Русаковій Алевтині Олександрівні, для ведення особистого селянського господарства, площею 0,0440 га в смт. Гуйва на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області (кадастровий номер 1822055600:02:001:0588).
- Репецькому Миколі Вікторовичу, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), площею 0,1500 га в смт. Гуйва, масив Великий Шумськ, ділянка №504 на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області (кадастровий номер 1822055600:01:000:1152).
3. Громадянам оформити право власності на земельну ділянку відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Селищний голова З. Г. Гончаренко
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ РІШЕННЯ
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від ___________ 2017 року
Про розгляд заяви Кондратюк Л.В.
Розглянувши заяву Кондратюк Леоніда Вікторовича, щодо зменшення орендної плати з 5% до 3%, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, охорони навколишнього середовища, обговоривши дане питання та керуючись п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про землеустрій", ст. 12, 124 Земельного Кодексу України, ст. 288 Податкового Кодексу України, Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Встановити орендну плату орендарю ФОП Кондратюк Леонід Вікторовичу у формі та розмірі 3-5 % (__ відсотків) від нормативно грошової оцінки земельної ділянки.
2.Орендарю протягом одного місяця з дати прийняття даного рішення звернутися до Новогуйвинської селищної ради для підписання додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки щодо зміни орендної плати у відповідності до даного рішення.
3. Орендарю у місячний термін після підписання додаткової угоди зареєструвати право оренди земельної ділянки в Державному реєстрі прав на нерухоме майно та у тижневий термін після реєстрації права оренди земельної ділянки, подати копії додаткової угоди та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права в Житомирську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Житомирській області.
4. Землевпоряднику селищної ради внести відповідні зміни в земельно-облікові документи.
Селищний голова З.Г. Гончаренко
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ РІШЕННЯ
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від ___________ 2017 року
Про надання дозволу на
розробку проекту землеустрою
щодо зміни цільового призначення
Розглянувши заяву: Єлісеєва В.О., щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, охорони навколишнього середовища, обговоривши дане питання та керуючись п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про землеустрій", ст. 12, 38, 39, 116, 118, 121 Земельного Кодексу України, Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Надати (відмовити у наданні) дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з ведення особистого селянського господарства на для будівництва і обслуговування житлового будинку і споруд в смт. Гуйва масив Великий Шумськ діл. № 10 на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району;
2. Виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є комерційним ризиком замовника.
3. Замовникам надати до селищної ради погоджені проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для затвердження його на сесії селищної ради та подальшого оформлення права власності на земельну ділянку.
Селищний голова З.Г. Гончаренко
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
24-га сесія селищної ради сьомого скликання
від ----------- 2017 року
Про встановлення пам’ятного знаку «закоханим»
Заслухавши інформацію заступника селищного голови Руцьку Л.А., щодо встановлення пам’ятного знаку «закоханим» та беручи до уваги пропозицію депутата Житомирської районної ради Парфентівої Т.М. та висновки комісії роботи з молоддю, освіти, соціального захисту, медичного забезпечення, розвитку культури, фізкультури і спорту, Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Надати погодження на встановлення пам’ятного знаку «закоханим» в смт Новогуйвинське в парку навпроти адмін. приміщення селищної ради;
2. Контроль по встановленню знака покласти на заступника селищного голови Руцьку Л.А. .
Селищний голова З. Г. Гончаренко
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
___-та сесія селищної ради сьомого скликання
від ______________ 2017 року
Про запровадження святкування
дня селищ в селищах Новогуйвинської
селищної ради
Заслухавши заступника селищного голови Руцьку Л.А. щодо запровадження св’яткування дня селища в селищах Новогуйвинської селищної ради. Обговоривши дане питання, беручи до уваги висновки депутатських комісій та враховуючи думку громадськості Новогуйвинської селищної ради
В И Р І Ш И Л А:
1.Запровадити та відзначати кожен рік день селищ в селищах Новогуйвинської селищної ради, а саме:
1.1 смт.Новогуйвинське- друга неділя вересня (День Танкіста); або 07.03.- заснування селища Новогуйвинське;
1.2 смт.Озерне:
-кожна остання субота серпня ( День Авіації );
Або 14.10 День Покрови Пресвятої Богородиці;
1.3 смт.Гуйва – при наданні пропозицій;
2.Контроль даного питання покласти на заступника селищного голови Руцьку Л.А.
Селищний голова З.Г. Гончаренко
Добавлено 09.06.2017
УКРАЇНА
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ №
24 сесія сьомого скликання сьомого скликання
від 16 червня 2017 року
Про внесення змін в рішення 23-ї сесії
сьомого скликання № 386 від 30.05.2017р
«Про затвердження порядку присвоєння адрес
об’єктам нерухомого майна на території
Новогуйвинської селищної ради»
Заслухавши Паньківа О.Б., який ознайомив із «Порядком присвоєння адрес об’єктам нерухомого майна на території Новогуйвинської селищної ради» та повідомив про необхідність внести зміни до рішення 23 сесії Новогуйвинської селищної ради №386 від 30.05.2017 року, керуючись ст.ст. 12, 183 Земельного кодексу України, ст.ст. 4, 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038-VI, ст.ст.8, 19 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 року №858-VI, ч.2 ст.2, ч.1 ст. 10, ст.18, п. 41 ч.1 ст. 26, ч.1 ст.59, ч.1 ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року №280/97-ВР, обговоривши дане питання, Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до рішення 24 сесії сьомого скликання Новогуйвинської селищної ради №386 від 30.05.2017 року шляхом викладення додатку №1 до рішення сесії Новогуйвинської селищної ради №386 від 30.05.2017 року у новій редакції (додаток №1 додається).
2. Виконавчому комітету та апарату Новогуйвинської селищної ради керуватися даним Порядком у роботі.
3. Рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника селищного голови Паньківа О.Б..
Селищний голова З.Г. Гончаренко
Додаток №1
До рішення
Новогуйвинської селищної ради
24 сесії сьомого скликання
№_____ від «___» червня 2017 року
Порядок присвоєння адрес об’єктам нерухомого майна
на території Новогуйвинської селищної ради
1. Загальні положення
1.1. Даний порядок встановлює на території Новогуйвинської селищної ради єдиний функціональний механізм надання адрес та закріплює основні принципи їх присвоєння, зміни та анулювання.
1.2. Порядок діє на території Новогуйвинської селищної ради і являється обов’язковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
1.3. Відповідно до Порядку наведені в ньому терміни вживаються у наступних значеннях:
- адреса - ідентифікатор об’єкта нерухомого майна;
- тимчасова адреса - це адреса, яка використовується для тимчасової ідентифікації земельних ділянок, які у встановленому законом порядку надаються у власність, оренду та постійне користування;
- нерухоме майно - земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх цільового призначення.
- будинок - жила чи нежила будівля;
- мала архітектурна форма - невелика одноповерхова пересувна споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, або стаціонарна споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру має площу до 30 кв.м, яка виконується із полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без улаштування фундаментів.
- власники об’єктів нерухомого майна - юридичні та фізичні особи, у тому числі фізичні особи – підприємці;
- домоволодіння - два і більше жилих будинків, з належними до них надвірними будівлями чи спорудами (чи без них), яким надана єдина адреса;
- жилий (житловий) будинок - одна будівля капітального типу, призначена для проживання фізичних осіб;
- іменований об’єкт – частина селища, яка має назву, що склалася історично (наприклад: смт. Гуйва, «Трикутник», Садово-городницьке товариство «Дачне») або виходячи зі специфіки об’єкта (військові містечка), іменованими об’єктами також є садове/садівницьке/садівниче товариство, гаражний/гаражно-будівельний кооператив, урочище/полонина, масив, заповідник, парк;
- квартира - ізольоване помешкання в жилому будинку, призначене для проживання фізичних осіб;
- комплекс нежилих будинків - дві і більше нежилих будівель виробничого, господарського, соціально-побутового призначення разом із надвірними спорудами та інженерними мережами (чи без них), яким надана єдина адреса за однією з вулиць, якщо їх розташування обмежено кількома вулицями, що перехрещуються;
- корпус - окремий будинок, розташований у межах комплексу нежилих будинків чи домоволодіння;
- нежилий (нежитловий) будинок - одна будівля капітального типу, призначена для інших, ніж проживання фізичних осіб, цілей;
- об’єкт нерухомого майна - нерухоме майно, якому відповідно до цього Порядку може бути надана адреса;
- окремі частини будинків - приміщення в будинках, зазначені в правовстановлюючих документах як самостійний об’єкт права власності, у тому числі нежилі приміщення громадського призначення, вбудовані в житлові будинки на першому, другому та цокольному поверхах або прибудовані до жилих будинків, підвали;
- приміщення службового, допоміжного та технічного призначення - комори, сараї, вбиральні, трансформаторні, сходові клітини, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні, сміттєкамери, горища, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші приміщення, які входять до складу будинків, їх комплексів, домоволодінь, призначені для забезпечення їх експлуатації та обслуговування і не можуть бути самостійними об’єктами права власності;
- самостійний об’єкт права власності - об’єкт нерухомого майна, визначений у правовстановлюючому документі шляхом присвоєння йому індивідуалізуючої ознаки (перелік будинків, що входять до складу комплексів нежилих будинків чи домоволодінь, найменування приміщень, їх площа, розташування згідно з планом тощо).
1.4. Розпорядником адресної бази даних є виконавчий комітет Новогуйвинської селищної ради.
2. Розгляд та перелік документів щодо присвоєння та зміни
адрес об’єктам нерухомого майна
2.1. Для присвоєння чи зміни адрес об’єктам нерухомого майна суб’єкти господарювання та фізичні особи подають відповідну заяву до виконавчого комітету Новогуйвинської селищної ради.
2.2. До заяви про присвоєння або зміну постійної адреси додаються такі документи:
- копія правовстановлюючого документу, який посвідчує право користування або власності на земельну ділянку (державний акт, свідоцтво, договір оренди, витяг з державного реєстру речових прав);
- для фізичної особи – копія паспорта та ідентифікаційного коду;
- для юридичної особи та фізичної особи - підприємця – копія свідоцтва про державну реєстрацію;
- копія правовстановлюючого документа, який підтверджує право власності заявника на об’єкт нерухомого майна та/або документ, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам (у разі новозбудованого об’єкта);
2.3. До заяви про присвоєння тимчасової адреси земельним ділянкам додаються такі документи:
- для фізичної особи – копія паспорта та ідентифікаційного коду;
- для юридичної особи та фізичної особи - підприємця – копія свідоцтва про державну реєстрацію;
- рішення сесії Новогуйвинської селищної ради про надання дозволу на розробку проекту відведення або виготовлення технічної документації, або рішення виконкому;
2.4. Апарат Новогуйвинської селищної ради готує відповідний проект рішення виконавчого Новогуйвинської селищної ради.
2.5. Розгляд звернень та підготовка проекту рішення виконкому селищної ради проводиться у термін, який з дня отримання звернення не повинен перевищувати 30 календарних днів (у разі наявності всіх документів).
2.7. У разі відсутності або подання неповного переліку документів, зазначених у п.2.2. та 2.3. цього Порядку, виконавчий комітет надає письмову відповідь із встановленням терміну надання таких документів та усунення відповідних недоліків.
2.8. У разі відсутності підстав для присвоєння чи зміни адреси, заявнику надається мотивована письмова відповідь у формі листа щодо неможливості присвоєння чи зміни адреси.
2.9. За результатами розгляду заяв апарат селищної ради готує та виносить на розгляд виконавчого комітету Новогуйвинської селищної ради проект рішення про присвоєння або зміну адрес об’єктам нерухомого майна.
2.10. У разі прийняття виконавчим комітетом Новогуйвинської селищної ради відповідного рішення заявникам, за їх зверненнями, надаються засвідчені копії даних рішень або витяги з рішень.
3. Види адрес та особливості їх присвоєння
3.1. Присвоєння та зміна адрес об’єктам нерухомого майна здійснюється у формі прийняття рішення виконавчим комітетом Новогуйвинської селищної ради.
3.2. Підготовка проектів рішень виконкому селищної ради здійснюється апаратом селищної ради за результатами попереднього розгляду та вивчення клопотань (заяв) суб’єктів господарювання та фізичних осіб.
3.3. Присвоєння постійних адрес чи їх зміна допускається об’єктам нерухомого майна (житловим будинкам (садибам), садовим, дачним будинкам, гаражам, адміністративним, громадським, господарським, промисловим та побутовим будівлям і спорудам або їх частинам, вбудованим приміщенням тощо) розташованим на земельних ділянках, які знаходяться у власності, оренді або користуванні заявників та переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх функціонального призначення.
3.4. Не надаються постійні адреси наступним об’єктам нерухомого майна:
- земельним ділянкам;
- тимчасовим спорудам для провадження підприємницької діяльності, які встановлені тимчасово без улаштування фундаменту, в тому числі пересувним;
- окремо розташованим гаражам, гаражним підприємствам (кооперативам), автозаправним станціям при відсутності документів про надання земельної ділянки у власність, користування, оренду під будівництво;
- приміщенням службового, допоміжного та технічного призначення, розташованим у будівлях та житлових будинках, інженерним мережам;
- спорудам за межами червоних ліній вулиць;
- малим архітектурним формам;
- об’єктам, які відносяться до категорії самочинного будівництва, без наявності у заявника оформлених належним чином документів відповідно до законодавства та цього порядку або рішення суду.
3.5. Присвоєння адрес об’єктам нерухомого майна, які у встановленому законом порядку прийняті в експлуатацію, здійснюється за відповідним клопотанням (заявою), а також на підставі документу, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
3.6. Після завершення будівництва об’єкта містобудування та прийняття його в експлуатацію тимчасова адреса земельної ділянки на якій розміщено такий об’єкт анулюється. Власнику об’єкта завершеного будівництва необхідно звернутися до виконавчого комітету Новогуйвинської селищної ради із заявою про присвоєння постійної адреси об’єкту нерухомого майна.
3.7. Відповідно до цього Порядку, у залежності від виду та особливостей об’єктів нерухомого майна, присвоюються такі види адрес:
3.7.1. Адреси жилих будинків, домоволодінь, квартир.
Жилим будинкам, домоволодінням, квартирам присвоюється адреса, яка складається з області, назви району, назви населеного пункту, назви вулиці, номера будинку (домоволодіння), номера корпусу (за наявності) та номера квартири (за наявності). Номер будинку (домоволодіння) позначається відповідною арабською цифрою, номер корпусу відповідною арабською цифрою після слова «корпус», номер квартири - відповідною арабською цифрою після слова «квартира».
Наприклад: Житомирська область, Житомирський район, смт. Новогуйвинське, вул. Дружби Народів, 14, корп. 3, кв. 44.
3.7.2. Адреси нежилих будинків, їх комплексів, окремих частин нежилих будинків.
Нежилим будинкам, їх комплексам, окремим частинам нежилих будинків присвоюється адреса, яка складається з області, назви району, назви населеного пункту, назви вулиці, номера будинку, об’єкта нерухомого майна та номера частини об’єкта нерухомого майна (за наявності). Номер об’єкта позначається відповідною арабською цифрою, а номер частини будинку - відповідною арабською цифрою через крапку після номера об’єкта.
Наприклад: Житомирська область, Житомирський район, смт. Новогуйвинське, вул. Дружби Народів, 14.1.
3.7.3. Адреси об’єктів нерухомого майна з використанням назв іменованих об’єктів.
В адресах об’єктів нерухомого майна можуть використовуватись назви іменованих об’єктів селищ, що входять до Новогуйвинської селищної ради, якщо ідентифікувати об’єкт нерухомого майна без вказівки на назву іменованого об’єкта є неможливим, або в адресі, раніше наданій об’єкту нерухомого майна, використовується вказівка на іменований об’єкт, або використання назви іменованого об’єкта визнано необхідним для збереження історичного колориту відповідного селища.
3.8. У випадках, коли на відповідній вулиці збудовано нові жилі будинки (домоволодіння), нежилі будинки виробничого, господарського, соціально-побутового та іншого призначення, їх комплекси, і їм виходячи з вже наявної нумерації об’єктів нерухомого майна по вулиці, на якій вони фактично знаходяться, неможливо надати номер, який є цілим числом, такий об’єкт нерухомого майна при наданні адреси позначається номером найближчого об’єкта нерухомого майна по відповідному боку вулиці в бік зменшення із відповідною арабською цифрою та через дефіс буквою.
Наприклад: у селищі Новогуйвинське по вул. Дружби Народів між жилими будинками 4 та 5 збудовано ще один. У цьому випадку об’єкту присвоюється адреса: Житомирська область, Житомирський район, смт. Новогуйвинське, вул. Дружби Народів, 4-А.
3.9. У разі, коли у власника об’єкта нерухомого майна на законних підставах виникло право власності на об’єкт нерухомого майна, який знаходився у складі інших об’єктів нерухомого майна, що мали єдину адресу (домоволодіння, комплекс нежилих будинків), то такий об’єкт нерухомого майна позначається номером цього домоволодіння або комплексу нежилих будинків з відповідною арабською цифрою через дріб.
Наприклад: по вул. Дружби Народів, 5 будинки, що складали цілісний майновий комплекс заводу "ВВВ", відчужено двом власникам. У цьому випадку надана адреса буде мати наступний вигляд: Житомирська область, Житомирський район, смт. Новогуйвинське, вул. Дружби Народів 5/1 та вул. Дружби Народів 5/2 відповідно.
Якщо присвоєння адреси окремому будинку, що знаходився у складі домоволодінь, комплексів нежилих будинків і є самостійним об’єктом права власності, за номером, який був наданий домоволодінню або комплексу нежилих будинків, не відповідає фактичному місцю розташування такого будинку, то присвоєння йому адреси здійснюється за назвою тієї вулиці, де він фактично знаходиться, за правилами цього Порядку.
У разі присвоєння адрес об’єктам нерухомого майна, що знаходяться за межами населеного пункту, використовуються наступні позначення: область, назва району, територія Новогуйвинської селищної ради за межами населеного пункту, комплекс будівель і споруд, порядковий номер.
Наприклад: Житомирська область, Житомирський район, територія Новогуйвинської селищної ради за межами населеного пункту, комплекс будівель і споруд №2.
3.10. У разі потреби в присвоєнні адреси об’єкту нерухомого майна, власник (власники) який (які) набув (набули) права власності на нього (його окрему частину) та звернувся (звернулися) у встановленому порядку до виконкому селищної ради, адреса присвоюється відповідно до вимог цього Порядку зі збереженням позначень, використаних в адресі, яка була надана раніше.
3.11. При присвоєнні адрес об’єктам нерухомого майна використовуються наступні типи:
- вулиця;
- провулок;
- проспект;
- бульвар;
- площа;
- інші (шлях, майдан, узвіз, шосе тощо).
Вулиці зазначаються в адресі таким чином: спочатку вказується один із типів вулиці, а потім її назва.
Найменування вулиць, які віднесені до типу “інші”, можуть зазначатися в адресі таким чином: спочатку назва вулиці, а потім її тип.
Назви вулиць, які складаються з імені та прізвища, зазначаються в адресі таким чином: спочатку ім’я, а потім прізвище.
Назви вулиць, які походять від псевдонімів, зазначаються в звичайному порядку.
Назви вулиць, які складаються із звання та прізвища, зазначаються в адресі таким чином: спочатку звання, а потім прізвище.
3.12. Земельним ділянкам, які відповідно до законодавства надаються у власність, оренду та постійне користування присвоюється тимчасова адреса, враховуючи найменування існуючої вулиці (провулку, проспекту та інше). Номер земельної ділянки назначається наступним після суміжного об’єкту нерухомого майна з адресою, що вже існує, або з урахуванням перспективної забудови, враховуючи вимоги даного Порядку.
4. Заключні положення
4.1. Адреси об’єктів нерухомого майна та земельних ділянок, розташованих на території Новогуйвинської селищної ради, присвоєні до набранні чинності даного Порядку, зберігаються та можуть бути змінені для приведення у відповідність до цього Порядку за зверненням власника об’єкту.
4.2. У разі звернення власника до уповноважених органів з метою виконання дій щодо розпорядження об’єктами нерухомого майна та виявлення невідповідності їх адреси вимогам «Порядку використання даних Реєстру прав власності на нерухоме майно», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14.12.12 № 1844/5, власник (користувач) зобов’язаний звернутися із клопотанням (заявою) до виконавчого комітету Новогуйвинської селищної ради щодо зміни адреси.
4.3. Заяви, повний пакет документів та вся інформація щодо адрес зберігається у органі місцевого самоврядування на паперових носіях, а також в електронному вигляді та використовується для ведення адресної бази даних у Новогуйвинській селищній раді.
Секретар І.І. Каменська
УКРАЇНА
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ №
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від 16 червня 2017 року
Про внесення змін до програми
здійснення заходів, що не могли бути
передбачені під час складання бюджету
по КТКВК 8600 «Інші видатки» на 2017 рік
затвердженої рішенням №339 від 22.03.2017року
21-шої сесії селищної ради сьомого скликання
Заслухавши інформацію голови постійної комісії з питань соціально - економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Громового О.В., та розглянувши програму здійснення заходів, що не могли бути передбачені під час складання бюджету по КТКВК 8600 «Інші видатки» на 2017 рік затверджену рішенням №339 від 22.03.2017року21-шої сесії селищної ради сьомого скликання зі змінами затвердженими рішенням №387 від 30.05.2017року 23-ої сесії селищної ради сьомого скликання, обговоривши проект програми, беручи до уваги висновки депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів, керуючись п.22 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Новогуйвинська селищна рада
В И Р І Ш И Л А:
1.Внести зміни в програму здійснення заходів, що не могли бути передбачені під час складання бюджету по КТКВК 8600 «Інші видатки» на 2017 рік затверджену рішенням №339 від 22.03.2017року21-шої сесії селищної ради сьомого скликання, а саме добавивши п.5.6 «Заходи програми»
№ п\п |
Назва заходу |
Місце впровадження заходу (адреса) |
Вартість заходу тис. грн. |
Джерела та обсяги фінансування |
1. |
Капітальний ремонт приміщення будинку №28 по вул..Авіаційна в смт Озерне |
смт.Озерне, вул.Авіаційна,буд.28 |
1493 |
Субвенція з бюджету Житомирського району |
2. |
Придбання радіаторів для системи опалення |
смт.Озерне, вул.Авіаційна,буд.28 |
38,865 |
Селищний бюджет |
3. |
Поточний ремонт системи опалення |
смт.Озерне, вул.Авіаційна,буд.28 |
85,803 |
Селищний бюджет |
4. |
Придбання метало пластикових вікон |
смт.Озерне, вул.Авіаційна,буд.28 |
197,937 |
Селищний бюджет |
5. |
Топографо-геодизичні вишукування «Поліпшення санітарно-екологічного та технічного стану водойми в смт.Новогуйвинське |
смт.Новогуйвинське вул.Миру |
92,464 |
Селищний бюджет |
6. |
Виконання робіт, послуг по електровимірам та виготовлення технічної документації |
смт.Озерне, вул.Авіаційна,буд.28 |
2,400 |
Селищний бюджет |
7. |
Виконання робіт з незалежної оцінки частини нежитлових приміщень площею 279,0 кв.м. |
смт.Озерне, вул.Авіаційна,буд.28 |
1,200 |
Селищний бюджет |
2. Контроль за виконанням програми покласти на заступників селищного голови.
Селищний голова З.Г. Гончаренко
УКРАЇНА
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я №
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від ----червня 2017 року
Про збільшення статутного фонду
Новогуйвинського ВЖРЕКП
Заслухавши інформацію голови постійної комісії з питань соціально - економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Громового О.В., та розглянувши лист Новогуйвинського ВЖРЕКП № 148 від 06.06.2017 року, щодо виділення коштів Новогуйвинському ВЖРЕКП на збільшення статутного фонду:
- на виготовлення проектно-кошторисної документації та виготовлення технічного звіту по об’єкту « Капітальний ремонт тепломережі в смт Новогуйвинське по вул.Лісовій та по вул.Дружби народів біля буд.2 та 6.»
Обговоривши дане питання, керуючись п.27 ст.26, п.2 ст.64 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ”, беручи до уваги висновки депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Новогуйвинська селищна рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Виділити кошти з перевиконання бюджету селищної ради Новогуйвинському ВЖРЕКП на збільшення статутного фонду:
- в сумі 10000,00 грн. ( десять тисяч гривень 00 копійок.) на виготовлення проектно-кошторисної документації та виготовлення технічного звіту по об’єкту « Капітальний ремонт тепломережі в смт Новогуйвинське по вул.Лісовій та по вул.Дружби народів біля буд.2 та 6.»
2. Внести зміни до Статуту Новогуйвинського ВЖРЕКП.
3. Начальнику відділу бухгалтерського обліку та звітності Тарасюк Т.В. провести відповідні уточнення до селищного бюджету на 2017 рік.
4.Контроль даного питання покласти на начальника Новогуйвинського ВЖРЕКП Корзуна В.Г. та заступника селищного голови Паньківа О.Б.
Селищний голова З.Г. Гончаренко
УКРАЇНА
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я №
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від -------червня 2017 року
Про внесення змін в рішення
№316 від 23.02.2017 року«Про затвердження
проектної документації та виділення коштів
для спів фінансування проекту «Капітальний
ремонт теплових мереж смт Новогуйвинське
Житомирського району» на рівні 10% від
загальної кошторисної вартості.»
Заслухавши інформацію голови постійної комісії з питань соціально - економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Громового О.В.,та розглянувши лист №140 від 29.05.2017 року, беручи до уваги висновки депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів, керуючись ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ”, Новогуйвинська селищна рада
В И Р І Ш И Л А:
1.Внести зміни в рішення №316 від 23.02.2017 року «Про затвердження проектної документації та виділення коштів для спів фінансування проекту «Капітальний ремонт теплових мереж смт Новогуйвинське Житомирського району» на рівні 10% від загальної кошторисної вартості.», а саме скасувати п.1 рішення «Затвердити проектну документацію по робочому проекту «Капітальний ремонт теплових мереж смт.Новогуйвинське Житомирського району» на суму 7038625грн (сім мільйонів тридцять вісім тисяч шістсот двадцять п’ять грн.).»та викласти його в новій редакції: «1. Затвердити проектну документацію по робочому проекту «Капітальний ремонт теплових мереж смт.Новогуйвинське Житомирського району» на суму 8203214грн (вісім мільйонів двісті три тисячі двісті чотирнадцять грн.)»
2. Начальнику відділу бухгалтерського обліку звітності Тарасюк Т.В. провести відповідні уточнення бюджету на 2017 рік.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника селищного голови Паньківа О.Б.
Селищний голова З.Г.Гончаренко
УКРАЇНА
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я №
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від ----червня 2017 року
Про затвердження зведеного кошторисного
розрахунку вартості об’єкта будівництва
«Капітальний ремонт приміщень в буд.28
по вул. Авіаційна смт Озерне Житомирського району»
Заслухавши інформацію голови постійної комісії з питань соціально - економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Громового О.В. та згідно з «Порядком затвердження проектів та проведення їх експертизи», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011р. №560, беручи до уваги висновок депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування бюджету та фінансів, керуючись п.23 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ”, Новогуйвинська селищна рада
В И Р І Ш И Л А:
1.Затвердити зведений кошторисний розрахунок вартості об’єкта будівництва «Капітальний ремонт приміщень в буд.№28 по вул. Авіаційній смт Озерне Житомирського району на суму 1498000,00 грн. (вісімсот шістнадцять тисяч сімсот вісімдесят вісім гривень 00 копійок).
2. Начальнику відділу бухгалтерського обліку звітності Тарасюк Т.В. провести відповідні уточнення бюджету на 2017 рік.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника селищного голови Паньківа О.Б.
Селищний голова З.Г. Гончаренко
УКРАЇНА
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
проект
Р І Ш Е Н Н Я №
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від 16 червня 2017 року
Про прийняття іншої субвенції.
Заслухавши інформацію голови постійної комісії з питань соціально - економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Громового О.В., щодо прийняття іншої субвенції та уточнення селищного бюджету на 2017 та керуючись п.23,27 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ”, беручи до уваги висновки депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до селищного бюджету на 2017рік згідно рішення № 382 «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік» від 02.06.2017р 11-ї сесії Житомирської районної ради сьомого скликання , а саме:
1.1 прийняти іншу субвенцію із загального фонду районного бюджету:
1.1.1 в сумі 19000,00грн. ( дев’ятнадцять тисяч гривень 00 копійок) та направити на облаштування ( придбання обладнання) трьох хот-спотів Wi-Fi для громадського використання;
1.1.2 в сумі 20831,00грн. (двадцять тисяч вісімсот тридцять одна гривня 00 копійок.) та направити на придбання матеріалів та оплату послуг художнього розпису зовнішніх стін будинку культури;
1.1.3 в сумі 50000,00грн. (п’ятдесят тисяч гривень 00 копійок) та направити на встановлення дитячого грального майданчика для Новогуйвинської селищної ради;
1.1.4 в сумі 10000,00грн.(десять тисяч гривень 00 копійок) та направити на встановлення лавок для відпочинку на стадіоні в районі тренажерного майданчика для Новогуйвинської селищної ради;
1.1.5 в сумі 25000,00грн. (двадцять п’ять тисяч гривень 00 копійок) та направити на придбання критого павільйону очікування громадського транспорту для Новогуйвинської селищної ради .
2. Начальнику відділом бухгалтерського обліку та звітності Тарасюк Т.В. провести відповідні уточнення до селищного бюджету на 2017рік.
Селищний голова З.Г. Гончаренко
УКРАЇНА
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я №
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від 16 червня 2017 року
Про виділення коштів
Заслухавши інформацію голови постійної комісії з питань соціально - економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Громового О.В. та обговоривши дане питання, керуючись п.27 ст.26, п.2 ст.64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», беручи до уваги висновки депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Виділити кошти із перевиконання селищного бюджету:
2. Начальнику відділу бухгалтерського обліку та звітності Тарасюк Т.В. провести відповідні уточнення до селищного бюджету на 2017 рік.
Селищний голова З. Г. Гончаренко
УКРАЇНА
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я №
24-ша сесія селищної ради сьомого скликання
від ---- червня 2017 року
Про внесення змін в рішення №341 від
22.03.2017 року «Про прийняття іншої субвенції.»
Заслухавши інформацію голови постійної комісії з питань соціально - економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Громового О.В., щодо прийняття іншої субвенції та уточнення селищного бюджету на 2017 та розглянувши рішення 11сесії сьомого скликання №--- від 02.06.2017 року Житомирської районної ради та керуючись п.23 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ”, беручи до уваги висновки депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до рішення Новогуйвинської селищної ради № 341 від 22.03.2017 року « Про прийняття іншої субвенції» згідно рішення № 382 «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік» від 02.06.2017р 11-ї сесії Житомирської районної ради сьомого скликання , а саме:
скасувати п.1.2.7 «в сумі 1407725,00грн. (один мільйон чотириста сім тисяч сімсот двадцять п’ять гривень 00 копійок ) та направити на збільшення статутного фонду Новогуйвинського ВЖРЕКП на частку спів фінансування інвестиційних проектів ( програм), які можуть фінансуватись з Державного фонду регіонального розвитку у розмірі 20 відсотків від загальної вартості проекту ( програми) на капітальний ремонт теплових мереж смт Новогуйвинське Житомирського району» та викласти його в наступній редакції «в сумі 1407725,00грн. (один мільйон чотириста сім тисяч сімсот двадцять п’ять гривень 00 копійок ) та направити на Капітальний ремонт тепломережі в смт Новогуйвинське по вул.Лісовій та по вул. Дружби народів біля буд.2 та 6».
2. Начальнику відділом бухгалтерського обліку та звітності Тарасюк Т.В. провести відповідні уточнення до селищного бюджету на 2017рік.
Селищний голова З.Г. Гончаренко
УКРАЇНА
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
проект
Р І Ш Е Н Н Я №
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від 16 червня 2017 року
Про розподіл коштів субвенції.
Заслухавши інформацію голови постійної комісії з питань соціально - економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Громового О.В., щодо прийняття іншої субвенції та уточнення селищного бюджету на 2017 та керуючись п.23,27 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ”, беручи до уваги висновки депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Розподілити кошти іншої субвенції згідно рішення №391 23-ї сесії сьомого скликання від 30.05.2017року, а саме:
1.1 із загального фонду районного бюджету:
1.1.1 кошти в сумі 63981,00грн. (шістдесят три тисячі дев’ятсот вісімдесят одна гривня 00 копійок):
- на придбання –__________ грн.
- на встановлення -___________грн.
телевізійних систем візуального моніторингу (засобів відео спостереження) ;
1.2 із спеціального фонду районного бюджету:
1.2.1 кошти в сумі 50000,00грн.(п’ятдесят тисяч гривень 00 копійок)
- на виготовлення – _______грн.
- на встановлення - _____________грн.
пам’ятного знаку в смт.Новогуйвинське;
1.2.2 кошти в сумі 150000,00грн. (сто п’ятдесят тисяч гривень 00 копійок)
а) по смт.Озерне
- на придбання – 80000грн (вісімдесят тисяч грн..)
- на встановлення - 0 грн.
б) по смт.Новогуйвинське:
- на придбання -
- на встановлення –
в) по смт.Гуйва:
- на придбання -
- на встановлення -
дитячих майданчиків у смт. Озерне(80000), смт.Новогуйвинське (50000), смт.Гуйва (20000) Новогуйвинської селищної ради.
2. Начальнику відділом бухгалтерського обліку та звітності Тарасюк Т.В. провести відповідні розрахунки на придбання та встановлення.
Селищний голова З.Г. Гончаренко
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я №
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від ________ 2017 року
Про розгляд заяв громадян щодо
скасування (або продовження) терміну дії рішення
Заслухавши голову постійної комісії Остапчука П.І., який повідомив про необхідність приведення рішень про надання дозволів у відповідність до вимог ч.2 ст. 22 Закону України «Про землеустрій», враховуючи рекомендації комісії з питань регулювання земельних відносин, охорони навколишнього середовища, обговоривши дане питання та керуючись п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 22 Закону України "Про землеустрій", ст. 12, 38, 39, 116, 118 Земельного Кодексу України, Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
Скасувати термін дії рішень, якими надавались дозволи громадянам на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність або технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки.
Селищний голова З.Г. Гончаренко
доповнено 12.06.2017 року
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ РІШЕННЯ
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від ___________ 2017 року
Про надання дозволу на
розробку проекту землеустрою
щодо відведення земельної
ділянки у власність
Розглянувши заяви: Стецик С.В., щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, охорони навколишнього середовища, обговоривши дане питання та керуючись п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про землеустрій", ст. 12, 38, 39, 116, 118, 121 Земельного Кодексу України, Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Надати (відмовити у наданні) дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянину:
- Стецик Сергію Васильовичу, орієнтовною площею 0,1500 га для будівництва і обслуговування житлового будинку і споруд в смт. Гуйва масив Великий Шумськ на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району;
2. Виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є комерційним ризиком замовника.
3. Замовникам надати до селищної ради погоджені проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для затвердження його на сесії селищної ради та подальшого оформлення права власності на земельну ділянку.
Селищний голова З.Г. Гончаренко
УКРАЇНА
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я №
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від ________ 2017 року
Про розгляд заяв Оніщук О.В., Оніщук (Шумська) О.В.
на виконання Постанови Житомирського районного суду
Заслухавши заяви Оніщук О.В., Оніщук (Шумська) О.В. та Постанову Житомирського районного суду від 20.04.2017 р. по справі № 278/1105/16-а, враховуючи рекомендації комісії з питань регулювання земельних відносин, охорони навколишнього середовища, обговоривши дане питання та керуючись п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 5, 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст. 12, 18-21, 38-40, 50-52 Земельного Кодексу України, Закону України «Про землеустрій», «Порядку розроблення містобудівної документації», Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
Відмовити Оніщук (Шумській) Ользі Володимирівні, Оніщук Олександру Васильовичу у затвердженні Детальних планів території земельних ділянок по вул. Зеленій в смт. Гуйва Житомирського району для розміщення індивідуальних житлових будинків, з підстав його невідповідності вимогам:
1). ч. 2 ст. 5, ч.1 ст. 19, ч.10 ст. 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
2). ст. 50-52 Земельного Кодексу України;
3). п. 4.3. «Порядку розроблення містобудівної документації», затвердженого наказом Мінрегіонрозвитку, будівництва та ЖКГ України №290 від 16.11.2011 р.;
4). рішенню Новогуйвинської селищної ради №790 від 29.01.2015 р.;
5). рішенню Новогуйвинської селищної ради №325 від 23.02.2017 р.;
6). пропозиціям громадськості від 17.01.2015 р.;
7). Протоколу погоджувальної комісії від 17.01.2015 р.
Селищний голова З.Г. Гончаренко
УКРАЇНА
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я №
24-та сесія селищної ради сьомого скликання
від ________ 2017 року
Про встановлення пільг по сплаті земельного податку на 2017 р.
Заслухавши землевпорядника Базаренко О.В., у відповідності ст. 284 Податкового кодексу України; Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», обговоривши дане питання та керуючись п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Земельного Кодексу України, ст. 12, 30, 281, 282, 284 Податкового кодексу України, Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Надати пільги зі сплати земельного податку, в розмірі 75%, суб’єктам господарювання – юридичним особам, які створені на добровільних засадах фізичними особами, та об’єднались на основі членства для ведення спільної діяльності виключно по обслуговуванню і утриманню індивідуальних гаражів, відповідно до наявних правовстановлюючих документів на землю, та за ознакою як неприбуткова організація (установа).
2. Рішення набуває чинності з 01.07.2017 р. та діє до 31.12.2017 р.
3. Дане рішення оприлюднити в засобах масової інформації та на офіційному сайті міської ради.
4. Рекомендувати платникам податку, які користуються пільгами з цього рішення, вивільнені кошти спрямовувати на проведення капітального та поточного ремонтів приміщень, впровадження заходів з енергозбереження та зміцнення матеріально-технічної бази.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника Паньківа О.Б.
Селищний голова З.Г. Гончаренко
< Попередня | Наступна > |
---|