< | Квітень 2021 | > | ||||
П | В | С | Ч | П | С | Н |
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
ОСТАННІ ПРОЕКТИ РІШЕНЬ
|
13-та сесія
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
13 -та сесія селищної ради шостого скликання
від _______________року
Про уточнення селищного бюджету на 2011 року.
Заслухавши інформацію завідуючої відділом бухгалтерського обліку та звітності Тарасюк Т.В. щодо уточнення бюджету на 2011 рік, керуючись. п.23 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, та беручи до уваги висновки депутатської комісії з питань планування бюджету та фінансів сесія Новогуйвинської селищної ради
ВИРІШИЛА:
1. Уточнити бюджет селищної ради
2. Начальнику відділу бухгалтерського обліку та звітності Тарасюк Т.В. провести відповідні уточнення.
Селищний голова В.О. Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
13 -та сесія селищної ради шостого скликання
від __ ____________р
Про внесення змін у рішення №207
10-ї сесії 6-го скликання « Про виділення
коштів Новогуйвинському ВЖРЕКП та
КП Озерне на установку лічильників
теплової енергії на котельні селищ»
.
Заслухавши інформацію завідуючої відділом бухгалтерського обліку та звітності Тарасюк Т.В. щодо внесення змін у рішення №207 10-ї сесії 6-го скликання « Про виділення коштів Новогуйвинському ВЖРЕКП та КП Озерне на установку лічильників теплової енергії на котельні селищ», керуючись. ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, та беручи до уваги висновки депутатської комісії з питань планування бюджету та фінансів сесія Новогуйвинської селищної ради
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни зміни у рішення №207 10-ї сесії 6-го скликання « Про виділення коштів Новогуйвинському ВЖРЕКП та КП Озерне на установку лічильників теплової енергії на котельні селищ, а саме: виділити кошти по мірі надходження до бюджету розвитку селищної ради КП Озерне в розмірі 90000грн замінити на 45000грн.
2. Начальнику відділу бухгалтерського обліку та звітності Тарасюк Т.В. провести відповідні зміни.
Селищний голова В.О. Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
13 -та сесія селищної ради шостого скликання
від __________________
Про внесення змін до Статуту
територіальної громади
Новогуйвинської селищної ради
Заслухавши юриста селищної ради Приведьона В.М. щодо внесення змін до Статуту територіальної громади Новогуйвинської селищної ради, обговоривши дане питання, беручи до уваги висновки постійної депутатської комісії з питань правопорядку та законності, керуючись п.48 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування”, сесія Новогуйвинської селищної ради
В И Р І Ш И Л А:
1.Внести зміни в статут територіальної громади Новогуйвинської селищної ради
2. Контроль даного питання покласти на юриста селищної ради Приведьона В.М.
Селищний голова В.О. Гарбуз
ПРЕАМБУЛА
Цей Статут визначає систему органів місцевого самоврядування в Новогуйвинській селищній раді, їх функції та повноваження, права та обов'язки членів селищної територіальної громади, посадових осіб місцевого самоврядування, форми участі громадян у вирішенні питань місцевого значення, основні напрями розвитку селищної територіальної громади, а також встановлює порядок відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування перед територіальною громадою. Статутом встановлюється порядок реалізації гарантованого Конституцією та законами України права на здійснення місцевого самоврядування, зокрема в майновій та фінансовій сферах.
Цей Статут приймається та затверджується Новогуйвинською селищною радою, висловлюючи волю та інтереси жителів смт. Озерне, Новогуйвинське, Гуйва. Статут розроблюється і погоджується з територіальною громадою Новогуйвинської селищної ради та реєструється в органах юстиції.
Статут є основним нормативно-правовим актом самоврядування територіальної громади Новогуйвинської селищної ради.
РОЗДІЛ І
Загальні положення
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
В склад Новогуйвинської селищної ради входять три селища міського типу – це Гуйва, Новогуйвинське, Озерне. Вся територія селищної ради відноситься до лісостепової зони, де більшу частину площ займають ліси. Клімат помірно-континентальний, зима в основному тепла, літо нежарке. Тут росте чимало різних порід дерев, але переважають сосна, ялина, дуб, береза. Є кілька природних і штучних водойм. В низинах і вздовж берегів річки Гуйва місцевість болотиста.
На території сучасних селищ Гуйва і Новогуйвинське до війни розташовувалася 5 Кавалерійська дівізія 30 Кавалерійського корпусу комкору М.М. Криворучка. Під час тимчасової Німецько-фашиської окупації на території селищної ради діяли партизанські диверсійні групи. На фронтах Великої Вітчізняної війни билися з ворогом 154 уроженця Новогуйвинської селищної ради, сім з них загинуло, 147 відзначено урядовими нагородами.
Селища являють собою військові містечка забудовані багатоквартирними будинками. Всього їх нараховується 135, в яких знаходиться 4058 квартир.
Чисельність наявного населення по Новогуйвинській селищній раді – 16860 чол.
В.т.ч.: смт Озерне – 8500 чол.
смт Новогуйвинське – 7500 чол.
смт Гуйва – 860 чол.
До 1963 року такої території, яку нині обіймає селищна рада, не існувало. Тут знаходились три населені пункти, які по адміністративному поділу належили різним сільським радам: смт Гуйва – Зарічанській сільській раді, смт Новогуйвинське – Сінгурівській сільській раді, смт Озерне – Пісківській сільській раді. Саме на основі цих населених пунктів 7 січня 1963 року рішенням виконкому Житомирської обласної ради народних депутатів було створено Гуйвинську селищну раду народних депутатів з центром у смт Гуйва-2. Але через 10 років, зваживши на прохання народних депутатів та бажання населення, Указом Президії Верховної Ради СРСР від 7 березня 1973 року селищу Гуйва-2 було присвоєно найменування смт Новогуйвинське, а рішенням виконкому Житомирської обласної ради народних депутатів була перейменована в Новогуйвинську селищну раду народних депутатів.
Смт Гуйва у 20-ті роки хутір Гуйва, потім – Гуйва-1.
Територія селища 71,5 га.. від районного і обласного центру та залізничних станцій Житомир знаходиться за 4 км.
Для поїздок в обласний центр та інші населені пункти мешканці селища використовують автошлях Житомир-Бердичів, який проходить поруч.
В селищі є відділення зв’язку, фельдшерсько-акушерський пункт, магазини, селищна бібліотека, загальноосвітня школа І-ІІ ступенів. При школі діє дітяча спортивна школа “Орбіта” і районна фільмотека. В школі є гарно оформлений музей “Бойової і трудової Слави”, бібліотека, комп’ютерний клас.
На території селища Гуйва проживала Герой Соціалістичної праці, Почесний громадянин смт Гуйва Масловець Ольга Григорівна. Уродженцями селища є кандидат Агрономічних наук Анатолій Павлович Войцицький та Заслужений артист України Желєзняков Микола Михайлович.
Смт Новогуйвинське (до 1973р. Гуйва-2). Територія селища становить - 155,6 га. Від районного та обласного центру до залізничної станції Житомир знаходиться за 8 км. Має автобусний зв’язок з м. Житомир і смт Озерне. Селище має гімназію,районний СССДМ, дитячий садочок, Будинок Культури, стадіон, готель “Танкіст”, бібліотеку, плавальний басейн, три аптеки, декілька магазинів та торгівельний центр. В Новогуйвинську діє декілька невеликих приватних підприємств по наданню населенню побутових послуг. В селищі встановлений на постаменті танк Т-34 і облаштований меморіал “Слава танкістам”. Наприкінці 2006 року в селищі, в присутності Метрополіта Київського і всія України Володимира, відбулося відкриття православного храму святих апостолів Петра, Павла і преподобного Сергія Радонежського Чудотворця. .
На території смт Новогуйвинська знаходиться Житомирський ремонтно – механічний завод, який під час війни називався 116-й пересувний танко-агрегатний ремонтний завод і був передіслокований сюди у 1947 році. На теріторії завода розташований музей бойової та трудової слави, біля якого встановлено пам?ятник . Ватутіну. На теріторії селища також працює, відоме на ринках України, підприємство по переробці риби “Самфіш”, та ряд інших невеликих приватних підприємств.
Тут народились і виховувались спортсмени всеукраїнського значення з плавання Наталія Решотка, Тетяна Мозжухіна і Тетяна Глухенька
Смт Озерне (до 1959 року такого селища не існувало). Територія селища становить - 155,6 га. Перші будівлі з’явилися в 1935 році.. Це були гарнізонний будинок офіцерів, санчастина, школа і три казарми, декілька житлових будинків, а також маленька їдальня. Поряд з цими спорудами будувався аеродром.
Це військове поселення відносилося до села Скоморохи, яке знаходилося поруч, а військова частина була підпорядкована гарнізону, котрий дислокувався в смт Гуйва. Під час війни більшість споруд були вщент зруйновані. Тому після війни розпочалося інтенсивне будівництво нового військового містечка, яке у 1959 році стало самостійним і отримало назву Озерне.
В селищі розташовано декілька військових частин, поряд з селищем знаходиться військовий аеродром. Промислових підприємств селище не має, працює тільки нафтобаза і декілька дрібних приватних підприємств.
У 1989 році, на честь загиблих льотчиків, в селищі був відкритий меморіал “Слава авіаторам”, куди входить встановлений на постаменті літак ТУ-22 і алея з портретами Героїв Радянського Союзу, які воювали в складі 15-ї Гвардійської, Гомільської, ордена Вітчизняної Війни І-го ступеня, тяжкобобардувальної авіаційної дивізії.
В селище діє гарнізонний Будинок Офіцерів в якому працює бібліотека, музикальна та хореографічна студія, різні гуртки, а також музей Дальньої Авіації. Селище має медичну амбулаторію, стадіон, готель “Польот”, селищний ринок, дві аптеки, декілька магазинів і кафе, гімназію та дитячий садочок.
Тут народився льотчик Герой Радянського Союзу Флейшман Олексій Дементійович.
Розділ II
Правові засади територіальної громади Новогуйвинської селищної ради
Стаття 1. Правовий статус територіальної громади Новогуйвинської селищної ради
Територіальна громада - жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.
Територіальна громада селищної ради є суб'єктом права на здійснення місцевого самоврядування, що надається й гарантується Конституцією і законодавством України. Відповідно до зазначеного територіальна громада селищної ради самостійно вирішує питання місцевого значення в межах чинного законодавства.
Територіальна громада селищної ради є суб'єктом права комунальної власності, володіє, користується та розпоряджається майном комунальної власності.
Територіальна громада селищної ради обирає селищну раду та селищного голову, а також формує об'єкти комунальної власності, згідно чинного законодавства.
Право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого
самоврядування
Обрані селищною територіальною громадою органи місцевого самоврядування є суб'єктами фінансово-кредитних та цивільно-правових відносин у межах, визначених законодавством.
Стаття 2. Перелік питань місцевого значення
До власних (самоврядних) повноважень територіальної громади належать:
• розробка та реалізація програм соціально-економічного та культурного розвитку громади;
? будівництво та експлуатація місцевої вуличної мережі, шляхів місцевого значення, об'єктів соціального призначення, житла, закладів освіти, охорони здоров'я, культури, науки, спорту та відпочинку;
? розробка та реалізація планів селищної забудови, здійснення заходів з координації та регуляції діяльності суб'єктів містобудування й розміщення реклами;
? встановлення розмірів плати за користування природними ресурсами, селищними комунальними та санітарними мережами;
? надання земельних ділянок, що перебувають у власності селищної громади;
? визначення розмірів відшкодувань за забруднення довкілля та заподіяні екологічні збитки;
? розробка програм охорони довкілля та організація природно-заповідного фонду місцевого значення;
? здійснення заходів з підтримки процесів розвитку підприємництва;
? розвиток селищного господарства;
? організація стоянок автомобільного транспорту;
? організація збору та транспортування сміття;
? розвиток та експлуатація мереж постачання води та очищення стічних вод;
? здійснення заходів щодо забезпечення громадської безпеки та дотримання правопорядку, в тому числі створення селищної міліції, яка утримується за рахунок коштів селищної територіальної громади;
? утримання в належному стані місць поховання та забезпечення їх охорони;
? встановлення відповідно до закону місцевих податків та зборів, визначення їх ставок;
? встановлення тарифів за користування послугами селищних комунальних підприємств;
? забезпечення діяльності територіальної громади відповідним фінансуванням, формування та виконання селищного бюджету;
? інші визначені законами повноваження
Селищна територіальна громада бере участь у спільному обговоренні та узгодженні таких питань регіонального та загальнодержавного значення:
? розгляд планів використання природних ресурсів, розташованих на селищній території;
? розміщення, розвиток та спеціалізація підприємств та організацій усіх форм власності;
? складання планів приватизації, реструктуризації та запобігання банкрутству державних підприємств, розташованих на території селищної ради;
? складання та виконання районного, обласного та державного бюджетів;
? складання планів та програм будівництва і реконструкції об'єктів на селищній території;
? визначення та оголошення об'єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, є пам'ятками природи, історії або культури;
? здійснення комплексу агітаційно-виховних та організаційних заходів з питань проходження військової служби та налагодження суспільно-повноцінного життя звільнених у запас;
? що стосуються розробки та внесення до відповідних органів виконавчої влади пропозицій щодо реалізації на території селищної ради пілот-проектів експериментального характеру соціально-економічного, навчального та культурного змісту, в тому числі за умов запровадження тимчасового нормативно-правового регламенту.
З метою ефективного здійснення наведених повноважень або у випадку економічної доцільності спільного виконання зазначеного завдання, селищна територіальна громада може виконувати зазначені повноваження спільно з іншими територіальними громадами,
засновувати для цього відповідні органи та служби.
Стаття 3. Делеговані повноваження
Згідно з чинним законодавством органам місцевого самоврядування селищної територіальної громади можуть надаватися окремі повноваження органів виконавчої влади.
Органи місцевого самоврядування селищної територіальної громади можуть здійснювати наступні повноваження органів виконавчої влади:
— узгодження планів та заходів з розвитку, перепрофілюванню та реструктуризації
підприємств, що не належать до комунальної власності селищної територіальної громади, здійснення яких може викликати негативні соціально-економічні, екологічні та інші наслідки;
— статистичний облік громадян, які проживають на території селищної ради;
— здійснення контролю за дотриманням зобов'язань перед селищним бюджетом на підприємствах і в організаціях усіх форм власності;
— здійснення контролю за дотриманням цін та тарифів;
— сприяння здійсненню інвестиційної діяльності на території селищної ради;
— погодження кандидатур на посаду керівників державних підприємств, установ та
організацій;
— здійснення заходів щодо вдосконалення мережі підприємств, які надають
громадські послуги;
— здійснення контролю за організацією обслуговування населення, технічним
станом, використанням та утриманням об'єктів нерухомого майна всіх форм власності;
— скасування дозволів на експлуатацію об'єктів у разі порушення вимог
законодавства;
— здійснення контролю за захистом прав споживачів;
— здійснення обліку житлового фонду, нежилих приміщень, об'єктів нерухомого
майна;
— прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва;
— створення та ведення містобудівного кадастру;
— здійснення державного контролю за дотриманням законодавства при плануванні
та забудові території селищної ради, надійності та безпечності споруд, забезпечення виконання регуляторних функцій, пов'язаних із здійсненням будівництва, реконструкції, благоустрою території;
— організація охорони, реставрації та використання пам'яток історії, культури та
архітектури, комплексів та заповідників;
— забезпечення доступності та безоплатності освіти та медичного обслуговування,
навчання державною та рідною мовами;
— сприянню розвитку всіх видів освіти, медичного обслуговування, розвитку і
вдосконалення мережі освітніх та лікувальних закладів усіх форм власності;
— запобігання бездоглядності неповнолітніх;
— здійснення контролю за дотриманням земельного та природоохоронного
законодавства, використанням земель та природних ресурсів;
— здійснення реєстрації прав власності на землю, користування землею та договорів
оренди землі;
— ведення земельно-кадастрової документації;
— погодження питань надання дозволів на спеціальне використання природних
ресурсів загальнодержавного значення;
— вирішення земельних спорів;
— здійснення заходів щодо ліквідації наслідків катастроф, стихій, епідемій та інших
надзвичайних ситуацій;
— організація проведення оплачуваних громадських робіт;
— забезпечення участі у веденні колективних переговорів та укладанні тарифних
угод, вирішенні колективних трудових спорів;
— здійснення державної реєстрації та нотаріальних дій у межах, визначених законом;
— забезпечення реалізації на території селищної ради міжнародних зобов'язань України;
— вирішення відповідно до закону питань зборів, мітингів, демонстрацій,
видовищних та інших масових заходів;
— розгляд справ про адміністративні порушення;
— організація заходів, пов'язаних з мобілізаційною підготовкою та цивільною
обороною;
— інші визначені законом повноваження.
Згідно з чинним законодавством держава повинна в повному обсязі фінансувати здійснення органами місцевого самоврядування наданих законом повноважень органів виконавчої влади в межах коштів, визначених відповідними законами про державний бюджет України.
Стаття 4. Правові засади побудови взаємовідносин між територіальною громадою та державою
Селищна територіальна громада, її органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження.
Органи виконавчої влади та їх посадові особи не мають права втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також вирішувати питання, віднесені Конституцією та законами України до повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Акти органів місцевого самоврядування селищної територіальної громади, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на території селищної ради органами виконавчої влади, установами, організаціями та підприємствами різних форм власності.
Рішення органів виконавчої влади, що призводять до додаткових видатків органів місцевого самоврядування, повинні обов'язково супроводжуватися передачею їм необхідних ресурсів. Зазначені рішення виконуються органами місцевого самоврядування в межах переданих їм фінансових ресурсів.
Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади і попередньо не були забезпечені відповідними ресурсами, компенсуються державою згідно з чинним законодавством.
Органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність у разі порушення ними Конституції або законів України.
Органи та посадові особи місцевого самоврядування у питаннях здійснення ними делегованих повноважень органів виконавчої влади є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Взаємовідносини органів та посадових осіб місцевого самоврядування з органами виконавчої влади, діяльність яких поширюється на територію селищної ради, базується на засадах поєднання селищних та державних інтересів, співробітництва і взаємодопомоги з метою забезпечення здійснення завдань соціально-економічного та культурного розвитку селищної ради і реалізації в селищах функцій виконавчої влади.
На будинку, в якому працює Селищна рада та її виконавчий орган, піднімається Державний Прапор України.
Стаття 5. Гарантії права селищної територіальної громади на здійснення місцевого самоврядування
Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну територіальній громаді шкоду своїми діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
Державний контроль за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування може здійснюватися лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, і не повинен призводити до втручання органів державної влади чи їх посадових осіб у здійснення органами місцевого самоврядування наданих їм власних повноважень.
У разі розгляду обласною державною адміністрацією і обласною радою питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування селищної територіальної громади, вони повинні завчасно повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування.
Органи та посадові особи місцевого самоврядування селищної територіальної громади мають право звертатися до суду з позовами щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальної громади селищної ради, повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Обмеження права селищної територіальної громади на місцеве самоврядування згідно з Конституцією та законами України може бути застосоване лише в умовах воєнного часу або надзвичайного стану.
Стаття 6. Акти місцевого самоврядування територіальної громади, що мають загальнообов'язкову силу на території селищної ради
Органи місцевого самоврядування селищної територіальної громади, селищний голова або особа, яка виконує його обов'язки, відповідно до законодавства України мають право на прийняття в межах наданих їм повноважень актів, що є обов'язковими для виконання усіма розташованими на території селищної ради органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають у межах селищної території.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення. Акти нормативно-правового характеру набирають чинності з моменту їх офіційного оприлюднення, якщо селищною радою не встановлено більш пізній термін уведення їх у дію.
На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідного акта.
Акти селищної територіальної громади з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України можуть бути визнані незаконними лише в судовому порядку. До актів місцевого самоврядування в селищній раді належать:
— рішення, прийняті на місцевому референдумі шляхом прямого волевиявлення
громадян;
— акти селищної ради нормативно-правового характеру, прийняті у формі рішень;
— акти виконавчого комітету селищної ради, прийняті у формі рішень;
— акти інших виконавчих органів ради та їх посадових осіб.
Стаття 7. Оприлюднення актів місцевого самоврядування
1. Члени територіальної громади мають право на одержання достовірної, об'єктивної
і повної інформації щодо роботи органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
2. Оприлюднення актів місцевого самоврядування відбувається шляхом їх
опублікування, або шляхом розміщення їх на дошках оголошень.
3. Обов'язковому оприлюдненню підлягає інформація про результати місцевих
референдумів, місцевих виборів, акти органів місцевого самоврядування селищної ради нормативно-правового характеру, інші акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, що підлягають оприлюдненню відповідно до вимог чинного законодавства та цього Статуту, інші акти місцевого самоврядування, які містять важливу інформацію, пов'язану з вирішенням питань місцевого значення.
4. Питання доведення інформації, яка не підлягає обов'язковому оприлюдненню,
вирішують органи або посадові особи, які приймають відповідні акти.
5. У вестибюлях адміністративних будинків та в приймальних кімнатах посадових
осіб місцевого самоврядування повинні вивішуватися оголошення про порядок, місця та
терміни проведення особистого прийому, інформація про проведення масових заходів у
селищах, а також графік прийому громадян посадовими особами Новогуйвинської селищної ради.
6. Не підлягають оприлюдненню:
— акти та відомості, що стосуються ходу обговорення питань, якщо це обговорення
відбувалося в закритому режимі;
— інформація та відомості, які відповідно до чинного законодавства становлять
державну або комерційну таємницю, загрожують втручанню в особисте життя громадян;
— інформація, що стосується інших обставин, визначених цим Статутом тощо.
9. Координацію дій щодо визначення питань, які не підлягають оприлюдненню,
здійснюють секретар ради.
Р О З ДІЛ III
Назва, символіка та відзнаки територіальної громади
Стаття 8. Назва територіальної громади
Селищна територіальна громада має таку назву:
Територіальна громада Новогуйвинської селищної ради.
До територіальної громади входять мешканці смт. Озерне, смт. Новогуйвинське, смт.Гуйва.
Стаття 9. Символіка територіальної громади
Територіальна громада має герб, прапор та іншу символіку. Зміст, опис та порядок використання зазначених офіційних символів селищної територіальної громади визначені окремими Положеннями, які затверджуються рішеннями селищної ради.
Стаття 10. Відзнаки селищної територіальної громади
Особам, які мають видатні заслуги перед територіальною громадою селищної ради та зробили суттєвий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток селищної ради, за рішенням селищної ради може бути присвоєно звання "Почесний громадянин селища" або винесено "Подяку селищної ради".
Звання почесного громадянина присвоюється незалежно від громадянства особи та місця її проживання.
Підстави та порядок присвоєння звання почесного громадянина селища і нагородження "Подякою селищної ради", а також їх статус визначаються Положеннями, які затверджуються рішеннями селищної ради.
Селищна рада може засновувати інші відзнаки, якими нагороджуються жителі селищної ради, інші громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають значні заслуги перед громадою та зробили суттєвий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток селищної ради.
Р О З ДІЛ IV
Територія Новогуйвинської селищної ради
Стаття 11. Визначення території Новогуйвинської селищної ради
Територію селищ Новогуйвинської селищної ради становлять земельні ділянки та водна поверхня загальною площею 5824 га, що належать їй згідно з чинним законодавством та були затверджені в територіальних межах та адміністративних кордонах селищної ради на момент набуття чинності Конституцією України та законодавством про місцеве самоврядування.
Новогуйвинська селищна рада межує:
? на північному сході - з територією Станишівської сільської ради;
? на сході - з територіями Пісківської сільської ради;
? на південному сході - з територіями Пісківської сільської ради;
? на півдні - з територіями Сінгурівської сільської ради;
? на південному заході - з територіями Тетерівської сільської ради;
? на півночі - з територіями Зарічанської сільської ради.
? Загальна довжина меж Новогуйвинської селищної територіальної громади становить 70,219 км.
? Новогуйвинська селищна рада має в своєму складі масиви індивідуальної забудови та житлові райони багатоповерхової забудови..
Через територію селищної ради протікає річка Гуйва.
На території селищної ради створено чотири штучні ставки. Загальна площа водоймищ - 120,0 га. Загальна довжина берегової межі по периметрах водоймищ становить 9,7 км.
Територія селищної ради налічує 1263 га зелених насаджень, у тому числі 335 га - загального користування.
Межі Новогуйвинської селищної ради не змінюються внаслідок зміни форм власності на землю, тобто внаслідок відчуження та приватизації окремих земельних ділянок відповідно до чинного законодавства.
Придбання селищною територіальною громадою (органами місцевого самоврядування та підприємствами комунальної власності) земельних ділянок у власність на територіях інших суб'єктів місцевого самоврядування, в тому числі таких, що безпосередньо межують з територією громади, не є підставою для включення їх до складу власної території та зміни адміністративних кордонів.
Стаття 12. Зміна меж селищ, та меж Новогуйвинської селищної ради
Зміна меж селищ, та меж Новогуйвинської селищної ради може відбуватися лише у відповідності з чинним законодавством.
Новогуйвинська селищна рада може порушити питання про зміни меж селищ, та меж Новогуйвинської селищної ради на підставі відповідного обгрунтування, звернувшись до районної та обласної ради у встановленому законом порядку.
РОЗДІЛV
Права, обов'язки та форми участі членів селищної територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення
Стаття 13. Члени територіальної громади Новогуйвинської селищної ради
Членами територіальної громади Новогуйвинської селищної ради є жителі, об'єднані постійним проживанням на території Новогуйвинської селищної ради. Вихід із складу територіальної громади здійснюється за рішенням референдуму відповідної громади, згідно чинного законодавства.
Стаття 14. Обрання членів селищної територіальної громади до органів місцевого самоврядування
Члени територіальної громади Новогуйвинської селищної ради мають невід'ємне право бути обраними до органів місцевого самоврядування під час проведення місцевих виборів та формування виконавчих органів ради.
Стаття 15. Форми участі членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування
1. Члени територіальної громади здійснюють своє право на участь у місцевому
самоврядуванні безпосередньо або через органи місцевого самоврядування.
2. Безпосередніми формами участі членів територіальної громади у місцевому
самоврядуванні є:
• громадське обговорення;
• громадські експертизи;
• залучення до роботи в органах місцевого самоврядування та робота на виборних
посадах місцевого самоврядування;
• місцеві ініціативи;
• загальні збори громадян за місцем проживання;
• громадські слухання;
• місцеві вибори;
• місцевий референдум;
• колективні або індивідуальні звернення жителів селищної ради до органів і посадових осіб місцевого самоврядування;
• інші форми участі громадян у здійсненні місцевого самоврядування відповідно до
положень цього Статуту.
Стаття 16. Громадське обговорення
З метою врахування думки громадськості з тих чи інших питань місцевого значення органи місцевого самоврядування можуть виносити їх на громадське обговорення. Обов'язковому обговоренню підлягають проекти рішень з охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів, місцевих містобудівних програма.
Стаття 17. Громадські експертизи
Відповідно до рішення органів місцевого самоврядування, а також за власною ініціативою члени селищної територіальної громади можуть брати участь у здійсненні громадської експертизи тих чи інших проектів, що плануються або відбуваються на території селищної ради і стосуються життєдіяльності та інших аспектів розвитку селищної територіальної громади. Висновки, отримані під час здійснення громадських експертиз доводяться до жителів селищної ради та враховуються в роботі органів місцевого самоврядування або використовуються при здійсненні інших форм місцевого самоврядування, передбачених цим Статутом.
Стаття 18. Залучення до роботи органів місцевого самоврядування
Члени селищної територіальної громади можуть залучатися до роботи органів місцевого самоврядування в разі:
— обрання в якості спеціалістів та експертів до складу тимчасових контрольних
комісій;
— обрання до складу комісій, що утворюються на громадських засадах при органах
та посадових особах місцевого самоврядування, перелік яких та положення про які
затверджує Селищна рада;
— участі в роботі фахових, експертних та громадських рад, що створюються за
рішеннями селищної ради та її виконавчого комітету;
— опрацювання на громадських засадах питань та пропозицій, що віднесені до
компетенції органів місцевого самоврядування, за зверненнями депутатів селищної ради,
зокрема від відповідних виборчих округів, або органів місцевого самоврядування та
посадових осіб.
Стаття 19. Порядок внесення та розгляду місцевих ініціатив
Члени селищної територіальної громади мають право ініціювати в порядку місцевої ініціативи розгляд селищною радою будь-якого питання, віднесеного Конституцією і законами України до відання місцевого самоврядування. Місцева ініціатива передбачає внесення до селищної ради проекту акта селищної територіальної громади нормативно-правового характеру з питань, віднесених до її відання.
Суб'єктом місцевої ініціативи може бути ініціативна група членів селищної територіальної громади чисельністю не менше 100 осіб.
Розгляд питання, внесеного в порядку місцевої ініціативи, відбувається на відкритому пленарному засіданні Новогуйвинської селищної ради за неодмінною участю представників, делегованих ініціативною групою.
Проекти актів селищної територіальної громади нормативно-правового характеру, внесених у порядку місцевої ініціативи, які підтримані підписами не менш як 100 членів селищної територіальної громади, підлягають оприлюдненню відповідно до цього Статуту і внесенню до порядку денного сесії Новогуйвинської селищної ради.
Ухвалені селищною радою рішення з питань, внесених у порядку місцевої ініціативи, підлягають оприлюдненню відповідно до цього Статуту.
Стаття 20. Загальні збори громадян
Загальні збори громадян за місцем проживання є однією з форм їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення. Вони можуть скликатися по будинках, вулицях, селищах селищної ради на вимогу більшості мешканців будинку або не менш як ста громадян, членів селищної територіальної громади з правом голосу.
Загальні збори мешканців селищ, або селищної ради скликаються на вимогу не менше як 100 громадян, членів селищної територіальної громади з правом голосу, ініціативною групою громадян, а у випадках, коли йдеться про питання загальноселищного значення - посадовими особами місцевого самоврядування, визначеними селищним головою або Новогуйвинською селищною радою.
Загальні збори громадян можуть також скликатися за власною ініціативою селищного голови, органів самоорганізації населення, депутатів Новогуйвинської селищної ради відповідного виборчого округу та виконавчого комітету.
Час, місце проведення та порядок денний загальних зборів визначає ініціативна група, уповноважена відповідними громадянами, селищний голова або посадові особи, визначені селищним головою, депутатами селищної ради та виконавчим комітетом.
На загальних зборах можуть обговорюватися питання загальноселищного та внутрішньотериторіального значення, а також питання, віднесені до відання органів місцевого самоврядування. За підсумками проведення зборів їх учасники можуть приймати відповідні рішення, що мають рекомендаційний характер. Зазначені рішення можуть стосуватися питань:
— створення органів самоорганізації населення;
— здійснення заходів та проведення робіт з благоустрою, надання шефської та
спонсорської допомоги на громадських засадах;
— сприяння охороні громадського порядку та безпеки;
— що потребують врегулювання органами місцевого самоврядування;
— проведення селищного референдуму з питань, віднесених законом до повноважень місцевого самоврядування;
— запровадження зборів на засадах добровільного самооподаткування в межах
чинного законодавства.
У випадках проведення зборів, які вимагають присутності великої кількості громадян, органи місцевого самоврядування встановлюють порядок делегування членами селищної територіальної громади своїх представників, які братимуть участь у цих зборах.
У роботі загальних зборів будь-якого рівня мають право брати участь представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Депутати селищної ради беруть участь у загальних зборах за місцем розташування своїх виборчих округів та дільниць в обов'язковому порядку.
Інформація про проведення загальних зборів з питань, що стосуються загальноселищного значення, оприлюднюється в порядку, визначеному статтею 7 цього Статуту, не пізніше як за десять днів до їх проведення.
Хід проведення загальних зборів відображається у протоколі. До протоколу вносяться тези виступів, пропозиції учасників та результати голосування. Протокол підписують обрані загальними зборами головуючий та секретар. Порядок ухвалення рішень, що стосуються питань, які вносяться на розгляд загальних зборів, врегульовується окремим Положенням та іншими актами органів місцевого самоврядування нормативно-правового характеру, згідно чинного законодавства.
На загальні збори, присвячені обговоренню питань загальноселищного значення, запрошуються представники засобів масової інформації, районної та обласної адміністрації.
Стаття 21. Громадські слухання
Громадські слухання - одна із форм здійснення місцевого самоврядування безпосередньо членами селищної територіальної громади. Під час проведення громадських слухань мешканці селищної ради мають право вносити пропозиції та порушувати будь-які питання, вирішення яких належить до відання місцевого самоврядування.
Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.
Громадські слухання є однією з форм реалізації членами селищної територіальної громади своїх прав щодо здійснення нагляду за діяльністю обраних нею органів і посадових осіб місцевого самоврядування, що є підзвітними, підконтрольними та відповідальними перед нею. Як правило, громадські слухання відбуваються з приводу щорічного звітування селищного головою про свою роботу на відкритій зустрічі з громадянами, якщо їх проведення не ініційовано з іншого питання, а також при зміні тарифів на комунальні послуги, на покращення інфраструктури селищ, послуг з тепло- та водопостачання і інших питань члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді ( в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування в порядку передбаченому чинним законодавством.
. Під час цієї зустрічі можуть заслуховуватися й інші посадові особи місцевого самоврядування, а також депутати селищної ради.
Пропозиції, які за результатами громадських слухань підписують не менше як сто членів селищної територіальної громади та які протягом трьох днів після оприлюднення матеріалів слухань вносяться до селищної ради, підлягають обов'язковому розгляду органами місцевого самоврядування. Підлягають розгляду також пропозиції, що вносяться під час проведення слухань тими їх учасниками, які були делеговані не менш як 50 членами територіальної громади з правом голосу. Питання про розгляд пропозицій, внесених учасниками, делегованими не менш як 100 громадянами, підлягають внесенню до проекту порядку денного чергової сесії Новогуйвинської селищної ради.
Проведення громадських слухань можуть ініціювати:
— селищний голова;
— Новогуйвинська селищна рада або її виконавчий комітет;
— не менш як 100 громадян - членів селищної територіальної громади з правом
голосу, які підписують відповідне колективне звернення.
Громадські слухання повинні відбутися протягом одного місяця з моменту подання до селищної ради колективного звернення громадян або прийняття відповідного рішення органами місцевого самоврядування, якщо ініціатори не пропонують більш пізній термін їх проведення. Громадські слухання не можуть відбуватися протягом терміну, визначеного чинним законодавством для проведення передвиборної кампанії з обрання селищного голови та депутатів селищної ради.
Час та місце проведення громадських слухань визначає селищний голова, а інформація про це оприлюднюється в порядку, встановленому цим Статутом, але не пізніше ніж за 10 днів до їх проведення.
Якщо за два тижні до завершення граничного терміну проведення громадських слухань час і місце їх проведення не визначено селищним головою, їх визначає перший заступник селищного голови, а в разі його відсутності - секретар селищної ради.
Для участі в громадських слуханнях крім представників, що делегуються громадянами за місцем проживання, запрошуються:
— депутати селищної ради, посадові особи органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади;
— депутати та посадові особи органів місцевого самоврядування попереднього
скликання;
— представники органів самоорганізації населення;
— представники об'єднань товариств громадян - співвласників житлових будинків;
— представники політичних партій, громадських організацій, легалізованих у
встановленому законом порядку;
— представники трудових колективів;
— представники вищих органів влади.
На громадські слухання можуть запрошуватися народні депутати України, депутати обласної та районної ради.
Громадські слухання відбуваються у відкритому режимі, їх проведення повинне висвітлюватися засобами масової інформації.
Хід проведення громадських слухань відображається у протоколі, а при необхідності проводиться їх аудіо— або відеозапис. У протоколі фіксують основні тези виступів осіб, що звітують перед селищною територіальною громадою, порушені питання та внесені протягом слухань пропозиції. Протокол підписують обраний головуючий та секретар відкритого засідання.
Органи та посадові особи місцевого самоврядування передбачають заходи щодо підтримання безпеки та громадського порядку під час проведення слухань із залученням правоохоронних органів.
Розгляд пропозицій, внесених за результатами громадських слухань обов’язкові та розглядаються на відкритому засіданні органів місцевого самоврядування. Результати розгляду оприлюднюються.
Стаття 22. Місцеві вибори
Місцеві вибори проводяться відповідно до законів України.
Місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі загального, рівного та прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Члени селищної територіальної громади можуть у будь-який час відкликати обраних ними депутатів, або достроково припинити повноваження органів чи посадових осіб місцевого самоврядування у порядку, встановленому законами України.
Стаття 23. Місцевий референдум
Місцевий референдум є вищою формою здійснення місцевого самоврядування. Вона полягає в можливості безпосереднього вирішення членами селищної територіальної громади з правом голосу важливих питань місцевого значення. Проведення місцевого референдуму визначається законом України. Результати референдуму оприлюднюються і доводяться селищною радою до її мешканців.
Стаття 24. Ознайомлення з роботою органів місцевого самоврядування
Члени селищної територіальної громади мають право бути присутніми і виступати на громадських слуханнях.
Члени селищної територіальної громади мають право брати участь у засіданнях виконавчого комітету при розгляді питань, що стосуються реалізації їх конституційних прав, забезпечення яких віднесено до відання місцевого самоврядування. Порядок відвідання засідань виконавчого комітету встановлюється Регламентом Новогуйвинської селищної ради.
Члени селищної територіальної громади мають право на ознайомлення з роботою органів місцевого самоврядування з використанням усіх форм, передбачених цим Статутом.
Члени селищної територіальної громади мають право бути безпосередньо присутніми на відкритих засіданнях Новогуйвинської селищної ради при наявності згоди на це депутатів в разі якщо на засіданні розглядаються питання які беспосередне мають відношення до вказаних громадян. В залі сесійних засідань селищної ради відводяться спеціальні місця для запрошених. Порядок відвідання засідань селищної ради, а також необхідні заходи з підтримання безпеки визначаються Регламентом селищної ради.
Стаття 25. Розвиток нових форм участі у здійсненні місцевого самоврядування
Органи місцевого самоврядування забезпечують розвиток нових форм участі членів селищної територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування. Нові форми можуть ініціюватися членами селищної територіальної громади, а також встановлюватися органами місцевого самоврядування відповідно до розвитку новітніх інформаційних технологій. Такими формами можуть бути:
? визначення годин та абонентської лінії телефонного зв'язку для безпосереднього та регулярного спілкування посадових осіб місцевого самоврядування з мешканцями селищної ради;
? проведення регулярних опитувань мешканців селищної ради через комп'ютерну або телефонну інформаційну мережу;
? розміщення інформації з питань місцевого самоврядування на електронних сторінках селищної ради та селищного голови, а також розміщення адрес-скриньок посадових осіб місцевого самоврядування в електронній пошті з метою регулярного отримання запитань та пропозицій мешканців селищної ради;
й інші форми.
Р О З ДІЛ VI
Органи та посадові особи місцевого самоврядування територіальної громади Новогуйвинської селищної ради
Стаття 26. Загальні засади діяльності органів місцевого самоврядування
Органи місцевого самоврядування Новогуйвинської селищної територіальної громади здійснюють свої повноваження на таких засадах:
? самостійного вирішення питань місцевого значення в інтересах жителів селищної ради та всебічного розвитку селищної територіальної громади;
? забезпечення прав членів селищної територіальної громади на участь у місцевому самоврядуванні, гарантованих Конституцією та законами України; запровадження та підтримки усіх форм їх участі у здійсненні місцевого самоврядування, визначених цим Статутом;
? законності;
? гласності та застосування прозорих для громадськості механізмів прийняття рішень;
? колегіальності;
? поєднання місцевих та державних інтересів;
? дотримання вимог цього Статуту щодо організаційної та матеріально-фінансової діяльності;
? підзвітності та відповідальності перед членами селищної територіальної громади;
? всебічної підтримки процесів формування інститутів громадянського суспільства;
? вирішення спірних питань, пов'язаних із здійсненням місцевого самоврядування, лише в судовому порядку;
? державної підтримки та гарантій місцевого самоврядування.
ЧАСТИНА ПЕРША
Селищна рада
Стаття 27. Порядок формування селищної ради
Селишна рада складається з депутатів, які обираються жителями селищ на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Порядок організації і проведення виборів депутатів визначається законом.
Загальний склад ради визначається радою відповідно до закону про вибори.
Рада вважається повноважною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу ради.
У разі якщо до ради обрано менше двох третин її складу, до обрання необхідної кількості депутатів продовжує здійснювати повноваження рада попереднього скликання.
У разі дострокового припинення повноважень деяких депутатів, внаслідок чого до складу ради входить менш як дві третини депутатів, до обрання необхідної кількості депутатів така рада вважається повноважною за наявності більше половини депутатів від загального складу ради.
Строк повноважень місцевої ради, обраної на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України
Повноваження місцевої ради, обраної на позачергових, повторних або перших виборах, закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної ради, обраної на наступних (чергових або позачергових) виборах.
Стаття 28. Депутат селищної ради
Повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат,
крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради.
На час сесій, засідань постійних комісій рад, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю, за рахунок відповідного місцевого бюджету.
Депутат зобов'язаний брати участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.
У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією
про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.
Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.
Депутат має право звернутися із запитом до керівників ради та її органів, селищного голови, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм
власності, розташованих або зареєстрованих на відповідній території.
Орган або посадова особа, до яких звернено запит, зобов'язані дати усну чи письмову відповідь на запит на сесії ради у строки і в порядку, встановлені радою відповідно до закону. За результатами розгляду запиту рада приймає рішення.
Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесії ради, або передані в письмовій формі головуючому на сесії, розглядаються радою чи за її дорученням постійними комісіями ради або надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про вжиті заходи повідомити депутатові та раді.
Депутат має право знайомитися з будь-якими офіційними документами, які зберігаються у відповідних органах місцевого самоврядування, та робити виписки, копіювання цих документів.
Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, цим Законом, законом про статус депутата, іншими законами.
Стаття 29. Забезпечення виконання депутатських обов'язків
Депутат селищної ради під час здійснення своїх депутатських повноважень звільняється від виконання виробничих та службових обов'язків за основним місцем роботи. За період здійснення ним депутатських повноважень йому нараховуються кошти в розмірі середньої заробітної плати та відшкодовуються інші витрати відповідно до цього Статуту. За рішенням селищної ради в бюджеті селищної ради можуть бути передбачені кошти, необхідні для реалізації пріоритетних для жителів кожного виборчого округу проектів та програм. Сума коштів має бути однаковою для кожного виборчого округу. Депутат зобов'язаний звітуватися під час відкритих зустрічей з виборцями про реалізацію своєї передвиборної програми та про використання вищевказаних коштів. Контроль за використанням цих коштів здійснюється відповідно до чинного законодавства.
Стаття ЗО. Повноваження селищної ради
Селищна рада є представницьким органом селищної територіальної громади, який здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією та законами України.
Виключно на пленарних засіданнях селищної ради вирішуються такі питання:
— затвердження регламенту селищної ради;
— утворення і ліквідація постійних та інших комісій ради, затвердження та зміна їх
складу, обрання голів комісій;
— утворення виконавчого комітету селищної ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу, внесення змін до складу виконавчого органу та його розпуск;
— обрання за пропозицією селищного голови на посаду та звільнення з посади секретаря селищної ради;
— затвердження за пропозицією селищного голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання;
— утворення за поданням селищного голови інших виконавчих органів ради;
— затвердження плану роботи ради та заслуховування інформації про його
виконання з урахуванням вимог статті 32 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності";
— заснування засобів масової інформації селищної ради, призначення та звільнення їхніх керівників;
— заслуховування звітів селищного голови про діяльність виконавчих органів ради;
— ухвалення, в порядку, встановленому законом, рішення про недовіру селищному голові;
— заслуховування звітів постійних комісій, керівників виконавчих органів ради та
посадових осіб, яких вона призначає або затверджує;
— заслуховування повідомлень депутатів про роботу в селищній раді та виконання ними доручень ради;
— розгляд запитів депутатів та ухвалення рішень щодо цих запитів;
— ухвалення рішень про дострокове припинення повноважень депутата селищної ради в порядку, встановленому законом;
— скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи
законам України, іншим актам законодавства та рішенням селищної ради, прийнятим у межах її повноважень;
— прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень селищного голови у випадках, передбачених цим Законом
— визначення відповідно до закону кількісного складу селищної ради;
— ухвалення рішення про проведення місцевого референдуму;
— ухвалення відповідно до законодавства рішень щодо організації проведення
референдумів та виборів органів державної влади, місцевого самоврядування та селищного голови;
— ухвалення рішень про наділення органів самоорганізації населення окремими
власними повноваженнями органів місцевого самоврядування, а також про передачу
коштів, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для їх здійснення;
— ухвалення рішень про об'єднання в асоціації або вступ до асоціацій, інших форм
добровільних об'єднань органів місцевого самоврядування та про вихід з них;
— затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку селищної територіальної громади, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування;
— затвердження бюджету селищної територіальної громади, внесення змін до нього, затвердження звіту про його виконання;
— запровадження місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України;
— утворення цільових фондів, затвердження положень про ці фонди;
— прийняття рішень щодо здійснення місцевих запозичень;
— прийняття рішень щодо передачі коштів з відповідного місцевого бюджету;
— прийняття рішень щодо надання відповідно до чинного законодавства пільг по місцевих податках і зборах, а також земельному податку;
— встановлення для підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності селищної територіальної громади, розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до селищного бюджету;
— ухвалення рішень про відчуження відповідно до закону комунального майна;
затвердження програми приватизації, а також переліку об'єктів комунальної власності, які
не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації
об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому
законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної
власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в
установленому порядку розірвано або визнано недійсним; про створення, ліквідацію,
реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної
власності селищної територіальної громади;
— ухвалення рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо
управління майном, яке належить до комунальної власності селищної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення;
— створення у разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення разом з
іншими суб'єктами комунальної власності спільних проектів або спільного фінансування
(утримання) комунальних підприємств, установ та організацій, визначення повноважень
цих органів (служб);
— вирішення відповідно до законодавства питань про створення підприємствами
комунальної власності спільних підприємств, у тому числі з іноземними інвестиціями;
— вирішення відповідно до законодавства питань регулювання земельних відносин;
— затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України;
— вирішення відповідно до закону питань про надання дозволів на спеціальне
використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування таких
дозволів;
— ухвалення рішень про організацію територій і об'єктів природно-заповідного
фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення
пропозицій до відповідних державних органів щодо оголошення природних та інших
об'єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам'ятками
природи, історії або культури, які охороняються законом;
— надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території селищної ради нових об'єктів, сфера екологічного впливу яких згідно з діючими нормативами включає зазначену територію;
— створення відповідно до закону за рахунок коштів місцевого бюджету установ з надання безоплатної первинної правової допомоги, призначення і звільнення керівників цих установ, залучення в установленому законом порядку фізичних чи юридичних осіб приватного права до надання безоплатної первинної правової допомоги;
— заслуховування інформації прокурорів та керівників органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території;
— створення відповідно до закону міліції, яка утримується за рахунок бюджету
селищної територіальної громади; затвердження і звільнення керівників та дільничних інспекторів цієї міліції;
— ухвалення рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і
порядку, визначеним чинним законодавством України;
— затвердження в установленому порядку місцевої містобудівної програми,
генерального плану забудови селищної ради, іншої містобудівної документації;
— затвердження укладених селищним головою від імені селищної ради договорів з питань, віднесених до її виключної компетенції;
— встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території
селищної ради, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, дотримання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;
— ухвалення в межах, визначених законом, рішень з питань боротьби зі стихійними
лихами, епідеміями, епізоотіями, за порушення яких передбачено адміністративну
відповідальність;
— визначення територій, на яких можуть проводитися потенційно небезпечні заходи в умовах присутності цивільного населення за участю особового складу Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з використанням озброєння і військової техніки;
— ухвалення рішень, пов'язаних із створенням спеціальних вільних та інших зон,
змінами в статусі цих зон, внесення до відповідних органів пропозицій з цих питань;
надання згоди на створення таких зон за ініціативою Президента України або Кабінету
Міністрів України;
— ухвалення рішення про дострокове припинення повноважень органів
територіальної самоорганізації населення у випадках, передбачених законом;
— затвердження Статуту селищної територіальної громади та внесення змін до нього;
— затвердження відповідно до закону Положення про зміст, опис та порядок
використання символіки територіальної громади;
— вирішення відповідно до закону питання про мову (мови), якою користуються в
своїй роботі рада, її виконавчий орган та яка використовується в офіційних оголошення;
— надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності;
— створення відповідно до законодавства комунальної аварійно-рятувальної служби;
— затвердження відповідно до закону Положення про
помічника-консультанта депутата ради та опису посвідчення помічника-консультанта депутата ради.
— вирішення питань у сфері поводження з небезпечними відходами відповідно до законодавства;
— визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами;
— затвердження порядку переміщення на штрафні майданчики транспортних засобів, припаркованих не у спеціально відведених місцях для паркування транспортних засобів.
Селищна рада здійснює переліченні повноваження шляхом прийняття актів у формі рішень.
Стаття 31. Повноваження виконавчих органів та здійснення контролю за діяльністю виконавчих органів селищної ради
Виконавчі органи селищної ради мають повноваження передбачені чинним законодавством, зокрема:
- Повноваження у сфері соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку;
- Повноваження в галузі бюджету, фінансів і цін;
- Повноваження щодо управління комунальною власністю;
- Повноваження в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку;
- Повноваження у галузі будівництва;
- Повноваження у сфері освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту;
- Повноваження у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища;
- Повноваження у сфері соціального захисту населення;
- Повноваження в галузі зовнішньоекономічної діяльності;
- Повноваження в галузі оборонної роботи;
- Повноваження щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою;
- Повноваження щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян;
- Повноваження у сфері надання безоплатної первинної правової допомоги;
- Повноваження щодо відзначення державними нагородами України;
- Інші повноваження передбачені чинним законодавством.
Селищна рада має право на отримання від селищного голови будь-якої інформації з усіх питань, що стосуються здійснення повноважень місцевого самоврядування. На вимогу не менше половини депутатів від загального складу ради Селищна рада визначає термін проведення звіту селищного голови перед радою про роботу виконавчих органів селищної ради.
Селищна рада має право ухвалювати рішення про терміни звітування перед радою керівників виконавчих органів ради, або встановити регулярність таких звітувань.
Селищна рада може прийняти рішення про розмежування повноважень, наданих чинним законодавством селищній раді та її виконавчим комітетом, іншими виконавчими органами ради та селищним головою.
Селищна рада має право надавати доручення щодо здійснення контролю за виконанням рішень ради постійним комісіям або окремим депутатам.
Для здійснення контролю щодо конкретно визначених селищною радою питань, що стосуються повноважень місцевого самоврядування, рада може утворити тимчасову контрольну комісію.
Селищна рада має право ознайомитися з будь-яким документом свого виконавчого комітету та інших виконавчих органів і отримати у визначений нею термін відповідне роз'яснення з боку членів виконавчого комітету та посадових осіб виконавчих органів.
Стаття 32. Скликання сесій селищної ради
Перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів відповідно сільського, селищного, міського голови. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного сільського, селищного, міського голови відповідно до статті 42 цього Закону головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний голова.
Усі наступні сесії скликає селищний голова в міру необхідності, але не рідше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок - не рідше ніж один раз на місяць.
У разі немотивованої відмови селищного голови
або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається:
секретарем селищної ради.
У цих випадках сесія скликається:
1) якщо сесія не скликається селищним головою у
строки, передбачені Законом;
2) якщо селищний голова без поважних причин не скликав
сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених
частиною п’ятою цієї статті.
Сесія селищної ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу ради, виконавчого комітету селищної ради
У разі якщо посадові особи, зазначені у частинах другої та третії
цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на
вимогу суб'єктів, зазначених у частині четвертій цієї статті, або у
разі якщо такі посади є вакантними сесія може бути скликана
депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну
третину складу ради, або постійною комісією ради.
Рішення про скликання сесії ради оприлюднюється не пізніше як за 10 днів до початку її роботи. Про час та місце проведення сесії кожного депутата повідомляють особисто. В окремих випадках, винятковість яких обґрунтовується в письмовому повідомленні, рішення про скликання сесії доводиться до відома депутатів та населення протягом більш стислого терміну, але не пізніше як за одну добу до початку роботи сесії.
Питання, що стосуються порядку скликання сесії та процедур, за якими відбуваються її засідання, більш детально врегульовуються Регламентом селищної ради.
Стаття 33. Порядок денний сесії та забезпечення гласності її засідань
Порядок денний сесії селищної ради формує селищний голова.
У процесі формування порядку денного обов'язково враховуються пропозиції, внесені постійними комісіями ради, її виконавчим комітетом, групами депутатів або окремими депутатами, а також пропозиції, внесені за результатами громадських слухань або в порядку місцевої ініціативи. Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"
Не пізніш як на другій сесії затверджується регламент роботи селищної ради, а також положення про постійні комісії ради.
Порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання секретаря селищної ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення
пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних
засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного
сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії
визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України
"Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської
діяльності". До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.
Селищний голова розглядає пропозиції щодо порядку денного, якщо вони надійшли до нього не пізніше визначеного Регламентом селищної ради терміну.
Визначені селищним головою час та місце засідання, а також порядок денний сесії селищної ради оприлюднюються відповідно до цього Статуту.
Сесії ради проводяться гласно. У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.
Під час свого пленарного засідання Селищна рада може ухвалити рішення про внесення до порядку денного додаткових пунктів у випадках, коли, на думку депутатів, селищного голови або виконкому, йдеться про питання, що потребують негайного розгляду і не потребує додаткового вивчення.
Засідання сесій селищної ради відбуваються на засадах гласності.
В окремих випадках за рішенням ради пленарні засідання проводяться в закритому режимі.
Лише на закритих засіданнях обговорюються питання, що стосуються особистих стосунків депутатів, посадових осіб, податкової, майнової та фінансової таємниці, а також подання та пропозиції, які вимагають усунення громадськості від розгляду відповідних питань.
Рішення, ухвалені на закритих пленарних засіданнях, оприлюднюються в загальному порядку, крім випадків, коли це може призвести до збитків чи негативних наслідків для територіальної громади, або якщо цим буде завдано збитків чи буде порушено права окремих юридичних та фізичних осіб.
Закритий режим обговорення передбачається Регламентом селищної ради.
Стаття 34. Акти органів та посадових осіб селищної ради
Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу селищної ради включається селищний голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
Рішення ради приймається відкритим (у тому числі поіменним) або таємним голосуванням. Таємне голосування обов'язково проводиться у випадках, передбачених чинним законодавством.
Рішення селищної ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено селищним головою і внесено на повторний розгляд
селищної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження селищного голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу
ради, воно набирає чинності.
Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.
Виконавчий комітет селищної ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються селищним головою.
У разі незгоди селищного голови з рішенням виконавчого комітету ради він може зупинити дію цього рішення своїм розпорядженням та внести це питання на розгляд селищної ради.
Селищний голова в межах своїх повноважень видає розпорядження.
Рішення виконавчого комітету ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані селищною радою.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення. На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Стаття 35. Ведення протоколів засідань селищної ради
Хід засідання відображається в протоколі, який складає секретар ради. У протоколі відображаються дані про депутатів, що були присутні (відсутні) на пленарному засіданні, питання, винесені на розгляд селищної ради, результати голосувань та ухвалені за їх підсумками рішення.
Протоколи сесій селищної ради, прийняті нею рішення підписуються особисто селищним головою, у разі його відсутності - секретарем селищної ради, а у випадку,
передбаченому чинним законодавством - депутатом ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні.
Інші питання складання протоколів пленарних засідань визначаються Регламентом селищної ради.
Стаття 36. Комісії селищної ради
Постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.
Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.
До складу постійних комісій не можуть бути обрані селищний голова, секретар селищної ради.
Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету,звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і
співдоповідями.
Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань.
Постійні комісії за дорученням ради, голови, секретаря
селищної ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді та виконавчому комітету селищної ради органів, а також з питань, віднесених до відання ради, місцевих державних адміністрацій, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на розгляд ради або виконавчого комітету селищної ради; здійснюють контроль за виконанням рішень ради, виконавчого комітету селищної ради.
Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи.
Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.
Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина від загального складу комісії.
За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи
засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.
Рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.
Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісій, а також за дорученням ради, її голови, секретаря
селищної ради розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами
відповідних постійних комісій.
Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.
Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.
Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються регламентом відповідної ради та Положенням про постійні комісії, що затверджується радою з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської
діяльності" щодо реалізації повноважень ради у здійсненні державної регуляторної політики постійними комісіями відповідної ради.
Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.
Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.
Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою.
Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.
ЧАСТИНА ДРУГА
Селищний голова
Стаття 37. Вибори селищного голови
Селищний голова обирається членами селищної територіальної громади з правом голосу на засадах загального, вільного та прямого виборчого права шляхом таємного голосування терміном на п?ять років.
Посада селищного голови має таку назву: селищний голова Новогуйвинської
територіальної громади.
Селищний голова приступає до виконання своїх службових обов'язків після офіційного оголошення головою селищної виборчої комісії на пленарному засіданні селищної ради підсумків виборів та визнання повноважень особи, що перемогла на виборах селищного голови.
Стаття 38. Правовий статус селищного голови
Селищний голова є головною посадовою особою територіальної громади Новогуйвинської селищної ради.
Селищний голова обирається територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному
законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України.
Селищний голова очолює виконавчий комітет селищної ради, головує на
її засіданнях.
Селищний голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи у позаробочий час), займатися підприємницькою
діяльністю, одержувати від цього прибуток.
На селищних голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.
Стаття 39. Повноваження селищного голови
Селищний голова представляє селищну територіальну громаду з правових та адміністративних питань, питань місцевого самоврядування, а також у міжнародних відносинах.
Стосовно представництва селищної територіальної громади в органах управління господарських товариств або їх об'єднань, майнова частка яких належить селищній територіальній громаді, діють положення цього Статуту.
Селищний голова несе відповідальність за здійснення керівництва та контролю за усією адміністративною діяльністю, подає пропозиції щодо структури органів місцевого самоврядування та розподіляє повноваження між заступниками селищного голови. При цьому його дії не можуть обмежувати компетенції селищної ради щодо прийняття остаточного рішення із зазначених питань.
До повноважень селищного голови належать поточна адміністративна діяльність та виконання завдань, делегованих йому цим Статутом або рішеннями селищної ради додатково. Делегування голові на постійних засадах повноважень місцевого самоврядування, що не перебувають у віданні виключно ради, але з яких вона має ухвалювати відповідні рішення, врегульовуються окремим актом ради.
Селищний голова в повному обсязі здійснює повноваження, делеговані йому законами України.
При здійсненні наданих йому законами України, цим Статутом та окремими рішеннями ради повноважень селищний голова є відповідальним перед селищною радою. Селищний голова через засоби масової інформації не рідше одного разу на рік звітує перед територіальною громадою про роботу селищної ради та її виконавчого комітету. Також, не рідше одного разу на рік він звітує про свою роботу на відкритій зустрічі з ними.
Селищний голова зобов'язаний прозвітувати про роботу виконавчих органів влади перед селищною радою, якщо цього вимагають не менше половини депутатів від загального складу ради.
Селищний голова є керівником виконавчих органів селищної територіальної громади та апарату ради.
Стаття 40. Обов'язки селищного голови
Селищний голова веде пленарні засідання селищної ради. Він має право висловлювати свою думку з будь-якого питання, внесеного до порядку денного.
Голова має право брати участь у засіданнях комісій селищної ради.
Селищний голова повинен організувати регулярне надання раді поточної інформації про стан та зміст діяльності її виконавчих органів.
Стаття 41. Порядок зупинення селищним головою рішень, що були ухвалені селищною радою або її виконавчим комітетом
Селищний голова має право зупинити рішення ради, якщо воно, на його думку, суперечить чинному законодавству. Зауваження голови щодо недоцільності прийняття відповідного рішення взагалі або в запропонованій радою формі мають бути обґрунтованими і містити пропозиції щодо змін у рішенні, які мають бути відображені в розпорядженні селищного голови, прийнятому в п'ятиденний термін з дня ухвалення рішення. Зазначені зауваження направляються на повторний розгляд селищної ради в двотижневий термін з моменту прийняття нею відповідного рішення. В наведеному випадку попереднє рішення селищної ради не набуває чинності, якщо вона не встигне протягом двох тижнів після повернення його селищним головою розглянути його повторно, а також якщо воно не буде підтверджене двома третинами депутатів від загального складу.
У випадку, якщо рада використає наведений в абзаці 1 механізм подолання накладеного селищним головою вето та підтвердить своє попереднє рішення, головна посадова особа місцевого самоврядування Новогуйвинської селищної територіальної громади може звернутися до суду.
Селищний голова своїм розпорядженням може зупинити рішення виконавчого комітету та внести відповідне питання до порядку денного сесії селищної ради. Якщо Селищна рада за результатами розгляду затвердить попереднє рішення виконкому, селищний голова має право призупинити процес набуття ним чинності відповідно до абзацу 1 або оскаржити його в порядку, встановленому в абзаці 2.
Стаття 42. Дострокове припинення повноважень селищного голови
Повноваження селищного голови, вважаються достроково припиненими у разі:
1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови;
2) припинення його громадянства;
3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
4) порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлених Законом;
5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;
6) його смерті.
Повноваження селищного голови можутьбути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.
Повноваження селищного голови за наявності підстав, передбачених частиною другою цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень селищного голови визначається законом про місцеві референдуми.
Рішення про проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень селищного голови приймається селищною радою як за власною ініціативою, так і на вимогу не менш як однієї десятої частини громадян, що проживають на відповідній території і мають право голосу.
За наявності рішень суду про визнання розпоряджень чи дій селищного голови незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори селищного голови. Питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів селищного голови може порушуватись перед Верховною Радою України відповідною селищною радою, головою обласної державної адміністрації.
Порядок проведення позачергових виборів селищного голови визначається законом про вибори.
Повноваження селищного голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади:
1) з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, - з дня прийняття радою рішення, яким береться до відома зазначений факт;
2) з підстав, зазначених у частині другій цієї статті, - з дня прийняття місцевим референдумом або радою рішення про дострокове припинення повноважень;
3) у випадку, передбаченому частиною п'ятою цієї статті, - з моменту вступу на цю посаду іншої особи, nbsp; відповіднообраної на наступних виборах.
ЧАСТИНА ТРЕТЯ
Інші посадові особи місцевого самоврядування
Секретар селищної ради
Стаття 43. Вибори секретаря селищної ради
Секретар селищної ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією селищного голови. Пропозиція щодо кандидатури секретаря ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу у разі, якщо:
1) на день проведення першої сесії селищної ради, обраної на чергових виборах, не завершені вибори селищного голови;
2) рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря ради, запропоновану селищним головою;
3) протягом тридцяти днів з дня відкриття першої сесії селищної ради селищний голова не вніс кандидатуру на посаду секретаря ради;
4) на наступній черговій сесії після виникнення вакансії секретаря ради у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень селищний голова не вніс на розгляд ради кандидатуру на посаду секретаря ради;
5) посада секретаря ради стає вакантною під час вакантності посади селищного голови у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень.
У разі якщо рада не підтримала кандидатуру, внесену на її розгляд не менш як половиною депутатів від загального складу ради згідно з пунктом 2 цієї частини, наступну пропозицію щодо кандидатури секретаря ради вносить селищний голова.
Секретар селищної ради не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи
в позаурочний час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.
Обрання та звільнення з посади секретаря ради відбувається за рішенням селищної ради, що приймається в режимі таємного голосування більшістю голосів депутатів від загального складу ради.
Питання про звільнення з посади секретаря селищної ради не може розглядатися за відсутності селищного голови та самого секретаря селищної ради, крім випадків, передбачених чинним законодавством.
Повноваження секретаря селищної ради можуть бути достроково припинені за рішенням ради.
Стаття 44. Повноваження секретаря селищної ради
Секретар селищної ради:
1) у випадку, передбаченому Законом, здійснює повноваження селищного голови;
2) скликає сесії ради у випадках, передбачених Законом; повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради,
питання, які передбачається внести на розгляд ради;
3) веде засідання ради та підписує її рішення у випадках, передбачених Законом;
4) організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради;
5) забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням, забезпечує офіційне оприлюднення рішень ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення радою регуляторної діяльності, та інформації про здійснення радою регуляторної діяльності;
6) за дорученням селищного голови координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;
7) сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень;
8) організує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;
9) забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов'язаних з місцевим самоврядуванням територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;
10) вирішує за дорученням селищного голови або ради інші питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів.
Секретар сільської ради може за рішенням ради одночасно здійснювати повноваження секретаря виконавчого комітету ради.
Заступники селищного голови
Стаття 45. Затвердження заступників селищного голови з питань діяльності виконавчих органів
Селищний голова має заступників з питань діяльності виконавчих органів селищної ради, кількість яких визначається радою.
Селищний голова вносить на розгляд ради кандидатури на посади заступників селищного голови з питань діяльності виконавчих органів селищної ради.
Розподіл обов'язків між заступниками селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради здійснюється селищним головою.
За поданням селищного голови селищна рада затверджує його заступника з питань діяльності виконавчих органів.
Заступники селищного голови з питань діяльності виконавчих органів, які затверджуються з числа депутатів селищної ради, припиняють свою депутатську діяльність і надалі працювати у виконавчих органах на постійній основі.
У випадку, якщо запропонована головою кандидатура на посаду його заступника відхилена менше ніж двома третинами депутатів від загального складу ради, голова може призначити цю особу виконуючим обов'язки заступника та повторно внести цю кандидатуру на розгляд селищної ради на її наступній сесії.
Заступники з питань діяльності виконавчих органів закінчують свої повноваження після сформування нового складу виконавчого комітету та можуть бути звільненими в інших випадках передбачених законодавством України.
Затвердження та звільнення за рішенням ради заступників селищного голови відбувається більшістю голосів депутатів від загального складу ради.
Стаття 46. Повноваження заступників селищного голови з питань діяльності виконавчих органів
Заступники селищного голови з питань діяльності виконавчих органів:
— представляють селищного голову з питань, віднесених до їхнього відання;
— забезпечують здійснення повноважень місцевого самоврядування та органів
виконавчої влади в межах, встановлених розпорядженнями селищного голови;
— організовують у межах встановленого селищним головою розподілу обов'язків роботу підпорядкованих їм виконавчих органів та їхніх підрозділів;
— координують роботу комісій селищної ради, сприяють організації виконання розроблених ними рекомендацій;
— координують роботу селищних комунальних підприємств у межах встановлених селищним головою повноважень;
— регулярно інформують селищного голову про стан справ у підпорядкованих їм органах виконавчої влади та їхніх підрозділах, а також про діяльність комунальних підприємств та служб, що ними координуються;
— вносять на розгляд виконавчого комітету селищної ради пропозиції щодо функціонування інфраструктури комунального господарства та інших питань, віднесених селищним головою до їхнього відання;
— за дорученням селищного голови інформують його про стан справ з питань, віднесених до їхнього відання; надають пояснення з будь-якого питання, пов'язаного з діяльністю підпорядкованих їм підрозділів та служб;
— з метою кваліфікованого обговорення питань, віднесених до свого відання, з
власної ініціативи або на письмові звернення голів постійних комісій беруть участь у
засіданнях цих комісій;
— за дорученням селищного голови представляють інтереси селищної територіальної громади у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, громадянами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, а також у міжнародних відносинах;
— за дорученням селищного голови проводять переговори щодо співробітництва, взаємодії та виконання робіт на договірних засадах; підписують протоколи про наміри;
— укладають договори згідно із законодавством за умови підтвердження селищним головою в письмовій формі відповідних повноважень;
— надсилають офіційні відповіді та роз'яснення з питань, віднесених до їхнього
відання;
— спрямовують, координують та контролюють діяльність підпорядкованих їм
виконавчих підрозділів та утворених при них комісій у дорученій їм сфері діяльності
відповідно до наділених повноважень;
— відповідно до затвердженого селищним головою графіка ведуть прийом громадян;
— є членами виконавчого комітету селищної ради.
Взаємозамінність заступників селищного голови з питань діяльності виконавчих органів визначається розпорядженням селищного голови.
Перший заступник селищного голови заміщає селищного голову та здійснює повноваження, надані селищному голові законом, цим Статутом та окремими рішеннями ради, у разі його відсутності (відпустка, відрядження, хвороба) або неможливості виконання ним своїх обов'язків з інших причин, якщо інше не передбачено розпорядженням селищного голови або законом. Селищний голова має право тимчасово призначити виконувати свої обов'язки іншого заступника.
Секретар виконкому
Стаття 47. Керуючий справами (секретар) виконкому
Повноваження секретаря виконкому рішенням селищної ради може одночасно здійснювати секретар селищної ради
Керуючий справами (секретар) виконкому
— відповідає за здійснення безпосередньої координації роботи апарату виконавчого
комітету селищної ради;
— відповідає за своєчасну та якісну підготовку засідань виконкому;
— виконує інші обов'язки.
Призначає та звільняє керуючого справами (секретаря) виконкому відбувається в порядку, встановленому для заступників селищного голови.
ЧАСТИНА ЧЕТВЕРТА
Виконавчі органи селищної ради
Стаття 48. Формування виконавчого комітету
Виконавчим органом селищноїради є виконавчий комітет ради, який утворюється радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, селищного голови її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.
Кількісний склад виконавчого комітету изначається радою. Персональний склад виконавчого комітету селищної ради затверджується радою за
пропозицією селищного голови ради.
Виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно селищного голови, заступника (заступників)селищного голови, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб.
До складу виконавчого комітету селищної ради входить також за посадою секретар ради.
Очолює виконавчий комітет селищної ради селищний голова.
У виконавчому комітеті функції секретаря виконавчого комітету за рішенням ради може здійснювати секретар ради.
Особи, які входять до складу виконавчого комітету, крім тих, хто працює у виконавчих органах ради на постійній основі, на час засідань виконавчого комітету, а також для здійснення повноважень в інших випадках звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням їм середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з виконанням обов'язків члена виконавчого комітету, за рахунок коштів місцевого бюджету.
На осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для селищного голови.
Виконавчий комітет ради є підзвітним і підконтрольним раді, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
До складу виконавчого комітету селищної не можуть входити депутати ради, крім секретаря ради.
Стаття 49. Повноваження виконавчого комітету
Виконавчий комітет селищної ради може розглядати і вирішувати питання, віднесені Законом до відання виконавчих органів ради.
Виконавчий комітет ради:
1) попередньо розглядає проекти місцевих програм
соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань, місцевого бюджету, проекти рішень з інших питань, що вносяться на розгляд ради;
2) координує діяльність відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідної територіальної громади, заслуховує звіти про роботу їх керівників;
3) має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, а також їх посадових осіб.
Селищна рада може прийняти рішення про розмежування повноважень між її виконавчим комітетом, відділами,
управліннями, іншими виконавчими органами ради та селищним головою в межах повноважень, наданих Законом
виконавчим органам селищних рад.
Стаття 50. Порядок прийняття рішень виконавчим комітетом
Виконавчий комітет приймає рішення на своїх засіданнях, які можуть проходити в закритому режимі. На засідання виконавчого комітету можуть викликатися посадові особи місцевого самоврядування селищної територіальної громади, керівники підприємств, установ та організацій, розташованих на території селищної ради, а також запрошуватися інші особи, визначені селищним головою. Селищний голова в разі потреби може призначати виїзні або розширені засідання виконавчого комітету. За рішенням членів виконкому в окремих випадках для висвітлення деяких питань місцевого самоврядування на засідання або на його певну частину можуть запрошуватися представники засобів масової інформації.
Рішення виконкому приймаються відкритим голосуванням за відсутності сторонніх осіб або в присутності сторонніх осіб при наявності згоди на це членів виконкому.
Засідання виконавчого комітету вважається правомочним, якщо на ньому присутні більшість його членів. Рішення виконавчого комітету приймається більшістю голосів від його складу.
ЧАСТИНА П'ЯТА
Відповідальність депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування
Стаття 51. Відповідальність депутатів селищної ради, селищного голови та членів виконавчого комітету селищної ради
Органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, фізичними та юридичними особами.
У випадку заподіяння шкоди територіальній громаді внаслідок рішення селищної ради або її виконавчого комітету депутати ради та члени виконкому несуть передбачену законодавством відповідальність, зокрема:
— якщо вони діяли навмисно або з грубим порушенням свого службового обов'язку;
— якщо їм були відомі обставини матеріального характеру, через які не можна було
приймати відповідне рішення;
— якщо вони ухвалили рішення про проведення витрат, не передбачених законами
України чи селищним бюджетом, без визначення додаткових джерел покриття цих видатків та їх забезпечення.
Збитки, заподіяні юридичним та фізичним особам внаслідок неправомірних рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування, відшкодовуються за рахунок селищного бюджету в порядку, встановленому законом.
У разі отримання інформації про заподіяння юридичним та фізичним особам збитків, а також при необхідності відшкодування збитків за рахунок селищного бюджету Селищна рада має терміново розглянути питання про визначення кола посадових осіб місцевого самоврядування, винних у цьому, та притягнення їх до відповідальності.
Посадові особи місцевого самоврядування несуть персональну майнову відповідальність за заподіяння збитків унаслідок їх неправомірних дій чи бездіяльності.
Р О З ДІЛ VII
Органи самоорганізації населення
Стаття 52. Органи місцевої самоорганізації населення та їх повноваження
Селищні ради можуть дозволяти за ініціативою жителів створювати будинкові, вуличні, квартальні та інші органи самоорганізації населення і наділяти їх частиною власної компетенції, фінансів, майна.
Правовий статус, порядок організації та діяльності органів самоорганізації населення за місцем проживання визначаються законом.
Органи місцевого самоврядування з метою більш ефективного здійснення своїх повноважень, захисту прав та інтересів територіальних громад можуть об'єднуватися в асоціації органів місцевого самоврядування та їх добровільні об'єднання, які підлягають реєстрації відповідно до законодавства в органах
Міністерства юстиції України.
Органи місцевого самоврядування та їх асоціації можуть входити до відповідних міжнародних асоціацій, інших добровільних об'єднань органів місцевого самоврядування.
Асоціаціям та іншим добровільним об'єднанням органів місцевого самоврядування не можуть передаватися владні повноваження органів місцевого самоврядування.
Загальні збори громадян за місцем проживання можуть ініціювати створення будинкових, вуличних, квартальних, селищних органів самоорганізації населення. Дозвіл на їх створення дає Селищна рада, яка може наділяти зазначені органи частиною власної компетенції, фінансів та майна. Селищна рада також визначає територію, в межах якої діє відповідний орган самоорганізації населення.
Процеси здійснення органами самоорганізації населення власних повноважень повинні відповідати інтересам селищної територіальної громади в цілому та відбуватися в комплексі з іншими заходами, пов'язаними із забезпеченням її життєдіяльності та розвитку. Органи та посадові особи місцевого самоврядування надають всебічну підтримку процесам реалізації органами самоорганізації населення власних повноважень, а також вживають заходів щодо їх координації.
Органи самоорганізації населення підконтрольні та підзвітні селищній раді, вони повинні виконувати рішення селищної ради, її виконавчого комітету та загальних зборів громадян, що його утворили, а також розпоряджень селищного голови. У разі невиконання рішень зазначених органів або своїх повноважень діяльність органів самоорганізації населення може бути достроково припинена за рішенням загальних зборів громадян або селищної ради.
Більш детально питання створення, організації, порядок наділення органів самоорганізації населення правами щодо управління майном та фінансовими ресурсами, що перебувають у власності територіальної громади селищної ради, визначаються чинним законодавством та окремими рішеннями Новогуйвинської селищної ради.
РОЗДІЛ VIII
Базові засади розвитку органів місцевого самоврядування територіальної громади Новогуйвинської селищної ради
Стаття 53. Врахування головних аспектів та критеріїв розвитку в діяльності органів місцевого самоврядування
Органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.
Органам місцевого самоврядування законом можуть надаватися окремі повноваження органів виконавчої влади, у здійсненні яких вони є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад селищ, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
Місцеві бюджети є самостійними, вони не включаються до Державного бюджету України та інших місцевих бюджетів.
Органи місцевого самоврядування з урахуванням місцевих
умов і особливостей можуть перерозподіляти між собою на підставі договорів окремі повноваження та власні бюджетні кошти. Селищна рада може наділяти частиною своїх повноважень органи самоорганізації населення, передавати їм відповідні кошти, а також
матеріально-технічні та інші ресурси, необхідні для здійснення цих повноважень, здійснює контроль за їх виконанням.
Селищна рада має печатку із зображенням Державного Герба України
і своїм найменуванням, рахунки в установах банків України.
Діяльність органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб щодо розвитку територіальної громади включає в себе:
— стабілізацію і покращення економічної та соціальної ситуації на території селищної ради;
— розробку та запровадження механізмів пом'якшення впливу економічної
кон'юнктури на розвиток територіальної громади;
— оперативне реагування на виникнення елементів соціальної кризи;
— розвиток місцевих ініціатив, запобігання втрати довіри у населення;
— продумане визначення та ефективний розподіл завдань;
— забезпечення участі селищної територіальної громади у процесах обласного районного та державного планування;
— поступове пристосування до ринкових умов системи селищного комунального господарства, реформування його структури та запровадження сучасних методів управління та розвитку об'єктів комунальної власності;
— здійснення сучасного фінансового менеджменту;
— застосування нових підходів до процесів формування механізмів соціального
захисту населення;
— розширення обсягів залучення наукової інформації та консультативної допомоги у
сфері визначення напрямків розвитку селищної територіальної громади;
— розробку перспективних планів розвитку;
— розбудову на території селищної ради сучасної ринкової інфраструктури, орієнтацію на створення довгострокової стратегії;
— встановлення тісних ділових та культурних стосунків з іншими територіальними
громадами, зарубіжними муніципальними утвореннями, використання досвіду партнерів
та здійснення спільних проектів.
Стаття 54. Планування селищного розвитку
Планування селищного розвитку - це здійснення комплексу заходів щодо дослідження стану та перспектив розвитку селищної територіальної громади, визначення місцевих та глобальних факторів, що впливатимуть на селищні процеси, розробки та інтеграції окремих галузевих, фінансових, територіальних та управлінських проектів до загальноселищної програми перспективного розвитку. Зазначена програма має бути забезпечена аналітичним прогнозуванням та передбачати заходи і механізми щодо управління явищами, які можуть виникати під час реалізації окремих проектів та програми в цілому.
Планування розвитку селищної територіальної громади потребує комплексного підходу та спільної роботи всіх підрозділів і служб органів місцевого самоврядування над розробкою загальної концепції. Програма розвитку має обов'язково містити в собі заходи щодо кадрового забезпечення її виконання.
До головних складових програми розвитку відносяться:
— селищне планування;
— розвиток селищного господарства;
— розвиток територіальної фінансово-кредитної системи;
— розвиток закладів охорони здоров'я, освіти та культури;
— розвиток закладів соціального призначення;
— формування селищної фіскальної політики;
— управління селищними фінансами;
— розвиток підприємництва та системи запобігання банкрутству важливих для
розвитку територіальної громади суб'єктів господарювання;
— питання екології та розвиток зон відпочинку (рекреаційних зон);
— забезпечення громадської безпеки та охорона правопорядку.
Стаття 55. Селищне планування
Завдання селищного планування полягає в ефективній координації процесів землекористування, приватного та громадського будівництва на основі затвердженого генерального плану забудови селищ.
Через складання та затвердження планів землекористування селищна рада, територіальна громада і її органи місцевого самоврядування визначають порядок використання земельних ділянок під забудову.
Органи місцевого самоврядування селищної територіальної громади контролюють процеси будівництва та виконання власних планів перспективного розвитку через використання наданого законом права надання дозволів на будівництво та координацію діяльності суб'єктів будівництва на території селищної ради.
Селищна рада має надане законом право на відведення землі, що належить селищній територіальній громаді, а при забудові важливих ділянок - право визначати особливі умови.
З метою розвитку окремих територій селищної ради Селищна рада може прийняти рішення про використання капіталовкладень на будівництво мереж транспорту, електро— та водопостачання, а також стимулювати залучення приватних коштів.
Селищна рада визначає форми кооперації між територіальною громадою та приватними інвесторами, які дозволяють більш ефективно вирішувати реалізацію елементів селищного планування.
Планування будівництва здійснюється в два етапи: складання відповідно до встановленого порядку плану землекористування та складання плану забудови.
План землекористування є актом нормативно-правового характеру, що є обов'язковим для виконання насамперед органами та посадовими особами місцевого самоврядування та інших землекористувачів чи власників землі.
Затверджений план забудови селищної ради є обов'язковим для виконання на території селищної ради всіма громадянами, їх об'єднаннями, установами, юридичними особами та іншими територіальними громадами.
Органи місцевого самоврядування повинні залучати до розробки плану забудови представників громадськості, виносити це питання на громадське обговорення та на розгляд загальних зборів. Проект плану забудови оприлюднюється згідно з цим Статутом і виноситься на затвердження селищної ради лише після обговорення пропозицій та заперечень, які надійшли до органів місцевого самоврядування. У випадку резонансного обговорення цього питання громадськістю та виникнення розбіжностей, які не вдалося подолати протягом терміну, відведеного на громадське обговорення, проект плану забудови затверджується рішенням селищного референдуму.
Під час складання плану забудови забороняється вносити зміни до попередніх рішень селищної ради з цього приводу з тим, щоб запобігти можливості зведення споруд, які заважатимуть реалізації майбутніх рішень.
Селищна рада визначає ті райони та квартали селищної ради, в яких будь-які зміни забудови або землекористування можуть здійснюватися лише на підставі особливого дозволу. Насамперед це стосується випадків, коли необхідно зберегти своєрідність району або склад його мешканців.
Стаття 56. Розвиток селищного господарства
Розвиток селищного господарства має бути зорієнтований на створення відповідної інфраструктури, що буде достатньою для задоволення потреб та забезпечення прав і свобод членів територіальної громади, які гарантуються Конституцією України. Така інфраструктура повинна насамперед включати в себе такі елементи:
• розвинута та розгалужена система збору і вивезення сміття та промислових відходів з використанням відповідних сучасних технологій та технічних засобів;
• організована на сучасних засадах система санітарного очищення селищної ради (очищення вулиць, шляхів, дворів, запобігання розповсюдженню бездомних тварин тощо);
• організована на сучасних методах система тривалого зберігання, захоронення і
знешкодження побутових та промислових відходів;
• безперебійне забезпечення громадян водою, зокрема питною, яка б задовольняла б
вимогам усіх параметрів та стандартів якості, встановлених державою; налагодження
системи сучасного контролю за їх дотриманням;
• сучасна і екологічно безпечна система очисних споруд каналізаційних вод та
інфраструктура їх відведення;
• розвинуте шляхове господарство, система транспортних розв'язок на території Новогуйвинської селищної ради, мережа стічних вод, стоянок автотранспорту;
• підприємства з озеленення селищної території та ведення паркового господарства;
• пристосована до умов ринкової економіки житлово-комунальна сфера з урахуванням можливостей, які надаються селищній територіальній громаді правом комунальної власності;
• розгалужена мережа громадського транспорту, що охоплює територію селищної ради;
• система надання ритуальних послуг, утримання та охорони кладовищ;
• сучасна мережа вуличногоосвітлення;
• система благоустрою селищної ради, забезпечення протизсувних робіт;
• розвинуті мережі тепло-, газо— та електропостачання.
Робота в галузі селищного господарства повинна базуватися на використанні та застосуванні новітніх методів і технологій енерго— та ресурсозбереження, суворого дотримання екологічних норм, встановлених державою.
Органи місцевого самоврядування повинні здійснювати координацію дій підприємств комунальної та інших форм власності, залучених до роботи в системі селищного господарства, та регулювати їхню діяльність на договірних засадах.
Стаття 57. Розвиток територіальної фінансово-кредитної системи
Органи місцевого самоврядування в рамках довгострокової програми розвитку розробляють коротко— та середньострокові плани розвитку територіальної фінансово-кредитної системи, які мають передбачати здійснення конкретних заходів з формування та підтримки діяльності відповідних установ і структур. Органи місцевого самоврядування можуть сприяти розробці механізмів іпотечного кредитування житлового будівництва, створенню кредитних спілок та товариств взаємного кредитування суб'єктів малого і середнього бізнесу в межах чинного законодавства. Селищна рада повинна налагодити регулярний контроль за виконанням своїх рішень щодо здійснення зазнbr /br /ачених заходів.
Стаття 58. Розвиток закладів охорони здоров'я, освіти, культури та соціального призначення
Розвиток закладів соціальної сфери є пріоритетним завданням у здійсненні селищною територіальною громадою місцевого самоврядування. Розвиток закладів соціальної сфери має базуватися на засадах:
? вільного доступу та рівних можливостей жителів селищної ради отримувати послуги закладів соціальної сфери;
? сприяння розвиткові альтернативних закладів, зокрема некомунальної форми власності;
? встановлення окремого режиму управління майном закладів соціальної сфери;
? сприяння встановленню пільгового режиму оподаткування;
? стимулювання розвитку системи медичного страхування;
? сприяння створенню мережі закладів соціального призначення (будинків престарілих, притулків для неповнолітніх, дитячих будинків сімейного типу тощо) та реабілітаційних закладів;
? сприяння у створенні громадських фондів, діяльність яких спрямовано на розвиток
закладів соціальної сфери.
Селищний голова передбачає в структурі виконавчих органів відповідних посадовців, які займатимуться питаннями соціальної сфери, а також посаду заступника селищного голови, який займатиметься питанням, що належать до зазначеної проблематики.
Стаття 61. Розвиток селищної фіскальної політики
Фіскальна діяльність органів місцевого самоврядування є ключовим напрямком посилення впливу на економіку та соціальну сферу селищної ради, тому органи місцевого самоврядування повинні приділяти увагу розвиткові селищної фіскальної політики, зосередивши її при цьому на наступних напрямках:
? створення ефективних та надійних джерел власних надходжень, що дозволятимуть
фінансувати завдання місцевого самоврядування;
? створення відповідної ринкової інфраструктури, яка дозволятиме збільшувати
обсяги селищних податків та зборів;
? сприяння в розташуванні на території селищної ради суб'єктів підприємницької діяльності;
? впровадження відповідно до чинного законодавства таких місцевих податків і
зборів, які зберігають стабільність за умов економічних змін;
Стаття 62. Управління селищними фінансами
Управління селищними фінансами має базуватися на запровадженні новітніх форм фінансового менеджменту та утворенні такої фінансової системи, яка дозволятиме найбільш ефективно виконувати завдання місцевого самоврядування в межах чинного законодавства. Фінансова система має бути побудована на засадах прозорості, можливостей оперативно реагувати на проблеми та завдання місцевого самоврядування, які постають з часом. Процес управління селищними фінансами відбувається в рамках фінансового планування діяльності селищної територіальної громади та складається з регламентації селищною радою процедур бюджетного процесу, питань фінансової діяльності комунальних підприємств, встановлення місцевих податків та зборів. Виконавчі органи забезпечують надходження та ефективне використання коштів, а також звітують з цих питань перед представницьким органом селищної територіальної громади.
Стаття 63. Розвиток підприємництва та створення системи запобігання банкрутству важливих для розвитку селищної ради суб'єктів господарювання
Органи місцевого самоврядування повинні сприяти розвиткові місцевого підприємництва, зокрема малому та середньому. Селищна рада має щорічно організовувати слухання з цих питань, складати та затверджувати відповідні програми розвитку та плани здійснення конкретних заходів, хід виконання яких повинен регулярно контролюватися.
Зазначені програми та плани повинні містити:
? заходи щодо залучення на зазначені цілі коштів іноземних держав, міжнародних установ, державних та регіональних фондів;
? заходи щодо підтримки підприємництва відповідно до програм співробітництва з
іноземними суб'єктами місцевого самоврядування та інших напрямів міжнародної діяльності;
? виділення земельних ділянок та надання приміщень суб'єктам малого та
середнього бізнесу;
? відкриття інформаційно-консультативних центрів малого бізнесу.
Селищна рада може створити Фонд підтримки підприємництва. Діяльність зазначених органів регламентується окремими положеннями, що затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування.
Органи місцевого самоврядування можуть включати представників підприємницьких кіл до складу виконавчого комітету селищної ради.
Стаття 64. Забезпечення громадської безпеки та охорони правопорядку
Мешканці та гості селищної ради мають почувати себе в межах селищної ради у безпеці.
Органи місцевого самоврядування повинні розробляти та впроваджувати заходи з громадської безпеки та охорони, складовими частинами яких є:
? заходи щодо запобігання скоєнню злочинів шляхом налагодження системи
здійснення правоохоронцями регулярних профілактичних рейдів на території селищної ради, запобігання розповсюдженню підліткової злочинності, зокрема в закладах освіти та в місцях для розваг;
? врегулювання питань проведення в селищах масових акцій;
? налагодження системи постійно діючого взаємозв'язку з товариствами співвласників будинків;
? організація відповідного освітлення та патрулювання селищ у вечірній час; й організація безпечного руху транспорту;
? організація охорони об'єктів, на яких імовірність скоєння злочину є потенційно
надто високою.
Селищний голова повинен регулярно запрошувати на засідання селищної ради та її виконкому керівників правоохоронних органів з метою планування спільних заходів та заслуховування інформації про їх виконання.
Селищний голова вносить на розгляд селищної ради і виконкому питання про створення належних умов для діяльності правоохоронних органів.
З метою забезпечення повного контролю за процесами підтримки громадської безпеки та охорони правопорядку в селищах, а також більш оперативного реагування на них Селищна рада може прийняти рішення щодо створення міліції, яка утримується за рахунок коштів селищної територіальної громади.
Стаття 65. Екологічні питання та розвиток
У процесі планування елементів селищного розвитку необхідно передбачати:
• збереження та відведення нових ділянок для зелених насаджень;
• створення зон для руху пішоходів, велосипедистів та транспортних засобів, що не
несуть екологічного навантаження;
• здійснення заходів з перебудови селищних доріг, зменшення інтенсивності та підвищення безпеки вуличного руху;
• розробку комплексу заходів із зменшення рівня забруднення підприємствами
повітря;
• здійснення регулярного контролю за екологічною ситуацією та налагодження
системи відповідного інформування органів місцевого самоврядування та населення;
• розвиток інфраструктури селищних парків та інших рекреаційних зон;
• здійснення заходів щодо запровадження системи екологічного страхування.
Селищна рада не рідше одного разу на рік розглядає питання про екологічну ситуацію в селищах.
Стаття 66. Міжнародна діяльність
Селищна рада самостійно здійснює міжнародну діяльність, крім випадків, коли згідно з чинним законодавством відповідні заходи мають погоджуватися з Міністерством закордонних справ України.
Пріоритетними напрямками у здійсненні міжнародної діяльності насамперед є:
? участь у русі міст-побратимів;
? укладання щорічних протоколів, що стосуються здійснення конкретних заходів у
рамках угод про співробітництво із зарубіжними суб'єктами місцевого самоврядування;
? участь у міжнародних об'єднаннях зарубіжних суб'єктів місцевого самоврядування з проблематики, яка має для селищної територіальної громади пріоритетне значення;
? участь у заходах, які мають нести великий представницький характер для селищної територіальної громади;
? участь у заходах міжнародного плану, які мають на меті отримання конкретної допомоги для селищної територіальної громади;
? участь у заходах, які сприяють залученню інвестицій на розвиток селищної
територіальної громади, підприємництва, або здійснення спільних проектів;
? участь у заходах відповідно до міжнародних угод України або в рамках міждержавних програм.
В разі укладання угод про співробітництво із зарубіжними суб'єктами місцевого самоврядування, селищна рада затверджує щорічний план здійснення спільних заходів з зарубіжними партнерами, участі представників селищної територіальної громади в засіданнях об'єднань та в роботі міжнародних конференцій і виставок, а також передбачає відповідне фінансування цих заходів.
Спільні заходи мають насамперед передбачати:
? вивчення та запровадження іноземного досвіду з питань організації селищного
господарства, використання сучасних технологій, зокрема енергозберігаючих та
екологічних, а також навчання персоналу для оволодіння цими технологіями;
? обмін досвідом та налагодження безпосередніх зв'язків між закладами охорони здоров'я, пожежної охорони, соціальними установами та іншими організаціями;
? навчальні обміни представниками органів місцевого самоврядування, учнями,
студентами та викладачами закладів освіти, культури та науки;
? участь представників місцевого самоврядування та творчих колективів в урочистих
та представницьких заходах міст-партнерів.
Органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення щодо організації заходів або участі в міжнародних заходах, що не були передбачені щорічним планом міжнародної діяльності, насамперед у випадках:
? що стосуються інвестиційної діяльності селищної територіальної громади;
? коли відповідні запрошення надійшли після затвердження селищною радою щорічного плану міжнародної діяльності;
? коли здійснення відповідних заходів не призводить до суттєвих видатків з селищного бюджету.
Р О З Д ІЛ IX
Фінанси, бюджет та майно селищної територіальної громади
ЧАСТИНА ПЕРША
Фінанси селищної територіальної громади
Стаття 67. Загальні принципи фінансової діяльності селищної територіальної громади
Фінансова діяльність селищної територіальної громади має на меті:
? створення відповідних механізмів регулювання процесів економічного та
соціального розвитку, що відіграватимуть в них стимулюючу та координуючу роль;
? Запровадження відповідних фіскальних інструментів, які дозволятимуть
створювати механізми формування надійної бази власних надходжень та сприятимуть розвиткові економічних процесів на території селищної територіальної громади;
? забезпечення процесів надання громадських послуг у соціальній та житлово-
комунальній сферах; формування системи соціального захисту населення, притаманної ринковій економіці;
? сприяння розвиткові інвестиційних процесів, спрямованих на формування сучасної
інфраструктури комунального господарства;
? якісне виконання повноважень, делегованих державою органам місцевого самоврядування, при належному їх фінансуванні державою.
Фінансова діяльність селищної територіальної громади має відбуватися на засадах:
? планування фінансових ресурсів;
? й першочергового забезпечення потреб, які мають важливе значення для розвитку селищної територіальної громади та соціально-економічного благополуччя її членів;
? врахування загальнодержавних інтересів;
? й прозорості, винесення на обговорення питань фінансового планування, інвестиційної діяльності, проектів селищного бюджету.
Стаття 68. Повноваження щодо фінансових зобов'язань
Органи місцевого самоврядування селищної територіальної громади беруть на себе зобов'язання щодо виплати коштів на здійснення інвестицій та заходів, спрямованих на їх залучення, лише в тому випадку, коли це передбачено положеннями бюджету. Органи місцевого самоврядування беруть на себе такі зобов'язання лише за наявності виважених та переконливих розрахунків, які свідчать про те, що обсяги зазначених зобов'язань не несуть загрози розбалансування бюджетів наступних років.
Повноваження органів місцевого самоврядування щодо надання зобов'язань діють до затвердження бюджету на наступний рік.
Стаття 69. Кредитно-фінансові установи селищної територіальної громади
З метою забезпечення процесів розвитку селищної територіальної громади, органи місцевого самоврядування можуть створювати кредитно-фінансові установи та координувати діяльність місцевих кредитно-фінансових систем у порядку, визначеному законом.
Стаття 70. Регулювання обсягів застави та запозичень
Селищна рада встановлює обсяги застави, враховуючи загальноекономічну ситуацію, перспективи розвитку економіки селищної ради, рівень платоспроможності суб'єктів господарювання та населення селищної ради, терміни здійснення виплат, а також важливість здійснення відповідних інвестицій для розвитку селищної територіальної громади. При цьому загальні обсяги застави не можуть перевищувати визначених селищною радою відсотків від загального обсягу бюджету поточного року, якщо інше не встановлено чинним законодавством.
Стаття 71. Податки та збори селищної територіальної громади
Рішення щодо введення органами місцевого самоврядування певного податку, збору або встановлення ставки оподаткування має базуватися на дотриманні, по можливості, наступних принципів:
? податки та збори мають сприяти процесам забезпечення ефективного надання громадських послуг;
? дотримання вимог чинного законодавства;
? запровадження зборів зі споживачів кожного разу, коли йдеться про відшкодування витрат від осіб, що отримали вигоду від наданих послуг або дозволів;
? врахування попиту на зазначені послуги;
? перед запровадженням податків або визначенням їх ставок мають ретельно
аналізуватися можливі наслідки від їх запровадження, зокрема вплив на сфери виробництва, споживання та підприємництва; запровадження податків не повинно стримувати розвиток підприємництва, звуженню бази оподаткування, спричиняти розбалансування у сфері споживання; у той же час введення пільгових режимів не повинне порушувати екологічну ситуацію в селищах, відбуватися в режимі виключної вибірковості або сприяти проведенню операцій, пов'язаних з ухиленням від податків;
? органи місцевого самоврядування мають запроваджувати податки для
територіальної громади в цілому та нести відповідальність перед її членами за ефективне використання отриманих коштів та організацію надання відповідних громадських послуг.
Стаття 72. Порядок та обсяги надання гарантій селищною територіальною громадою
Органи місцевого самоврядування можуть надавати гарантії в порядку і обсягах, передбачених законодавством України.
Стаття 73. Фінанси комунальних підприємств
Фінанси підприємств, що перебувають у комунальній власності селищної територіальної громади, є складовою частиною її фінансової системи.
Комунальні підприємства мають самостійні фінансові баланси, їхні рахунки не об'єднуються з бюджетними рахунками органів місцевого самоврядування.
До фінансової системи селищної територіальної громади входять також дочірні підприємства, засновані підприємствами, що перебувають у власності селищної територіальної громади.
Органи місцевого самоврядування повинні запроваджувати передові принципи управління фінансами комунальних підприємств, а також налагоджувати надійні механізми контролю та координації діяльності усіх суб'єктів, засновниками яких вони виступають. Діяльність комунальних підприємств та суб'єктів господарської діяльності з майновою часткою, що належить цим підприємствам, має спрямовуватися на забезпечення інтересів та задоволення потреб селищної територіальної громади.
Підприємства комунального сектора мають працювати в рівних умовах, зокрема фінансових, з іншими господарюючими суб'єктами.
Фінанси підприємств комунальної власності не можуть вилучатися до бюджету на поточні потреби. Вони мають слугувати важливим інструментом у процесі розвитку комунальної інфраструктури селищної ради.
У процесі підготовки наступного проекту бюджету органи місцевого самоврядування повинні визначати найбільш оптимальні форми поєднання механізмів рентабельного функціонування підприємств комунального сектора із соціальною політикою, що впроваджується селищною владою. Органи місцевого самоврядування повинні планувати фінансову діяльність суб'єктів комунальної власності з урахуванням заходів щодо бюджетної підтримки селищних систем охорони здоров'я, освіти, культури, та інших важливих напрямків соціальної сфери.
Селищна рада може приймати рішення про фінансування робіт по руконструкції об?єктів комунальної власності територіальної громади, які знаходяться на балансі комунальних підприємств як з загального бюджету так і з бюджету розвитку.
ЧАСТИНА ДРУГА
Бюджет територіальної громади селищної ради
Стаття 74. Бюджет територіальної громади селищної ради
Загальні засади формування селищного бюджету, принципи формування доходів та здійснення видатків селищного бюджету, концепція збалансування доходів та видатків, порядок прийняття та оприлюднення рішення про бюджет, внесення змін і доповнень до бюджету, виконання бюджету визначаються законодавством України, зокрема Бюджетним кодексом України, законом про державний бюджет України, іншими законами та нормативно-правовими актами, що регламентують бюджетні правовідносини.
Селищна рада самостійно розробляє, затверджує і виконує місцевий бюджет згідно з Бюджетним кодексом України.
Самостійність місцевих бюджетів гарантується власними та закріпленими за ними на стабільній основі законом загальнодержавними доходами, а також правом самостійно визначати напрями використання коштів місцевих бюджетів відповідно до закону.
Втручання державних органів у процес складання, затвердження і виконання місцевих бюджетів не допускається, за винятком випадків, передбачених законами.
Стаття 75. Кредити
У випадках, передбачених цим Статутом та законодавством, виконавчі органи можуть приймати рішення про надання бюджетних позичок у порядку, визначеному селищною радою у разі делегування таких повноважень.
Селищна рада може здійснювати кредитування проектів, важливих для стимулювання процесів соціально-економічного розвитку селищної територіальної громади, шляхом фінансування діяльності утворених нею спеціальних фондів, підприємств, організацій та установ. Порядок діяльності цих суб'єктів, програми та механізми кредитування встановлюються селищною радою. Фонди цільового призначення є самостійними фінансовими інститутами і як складові частини включаються до доходної та видаткової частин бюджету.
Стаття 76. Фінансовий звіт за підсумками завершення бюджетного року
Фінансовий звіт за підсумками завершення бюджетного року складається виконавчим органом ради та подається селищним головою селищній раді для розгляду.
Селищна рада повинна затвердити фінансовий звіт до прийняття бюджету, наступного за звітним.
ЧАСТИНА ТРЕТЯ
Майно селищної територіальної громади
Стаття 77. Об'єкти майнових інтересів селищної територіальної громади
Територіальній громаді селищ належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального
обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.
Територіальна громада селищ безпосередньо або через органи місцевого самоврядування можуть об'єднувати на договірних засадах на праві спільної власності
об'єкти права комунальної власності, а також кошти місцевих бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій і створювати для цього відповідні органи і служби.
Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі
майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Доцільність, порядок та умови відчуження об'єктів права
комунальної власності визначаються радою. Доходи від відчуження об'єктів права комунальної власності зараховуються до місцевого бюджету і спрямовуються на фінансування заходів, передбачених бюджетами розвитку.
Майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об'єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.
Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.
Селищні ради мають право:
1) вносити пропозиції про передачу або продаж у комунальну власність територіальної громади підприємств, установ та організацій, їх структурних підрозділів та інших об'єктів, що належать до державної та інших форм власності, якщо вони мають важливе значення для забезпечення комунально-побутових і соціально-культурних потреб територіальної громади;
2) на переважне придбання в комунальну власність приміщень, споруд, інших об'єктів, розташованих на відповідній території, якщо вони можуть бути використані для забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб територіальної громади;
3) мати об'єкти комунальної власності за межами відповідних адміністративно-територіальних одиниць.
Об'єктами майнових інтересів селищної територіальної громади є:
— підприємства, установи та організації комунальної власності;
— корпоративні права, що належать селищній територіальній громаді;
— земля, що належить селищній територіальній громаді на правах комунальної власності;
— частки, що належать селищній територіальній громаді в майні спільних підприємств;
— нерухоме майно, що належить селищній територіальній громаді на правах комунальної власності;
— цінні папери;
— боргові зобов'язання юридичних осіб, інших суб'єктів місцевого самоврядування
та держави, не оформлені, або не переведені в цінні папери;
— майно, відчужене в процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в
установленому порядку розірвано або визнано недійсним;
— майно, що може бути отримане внаслідок застосування процедури стягнення з
боржника;
— об'єкти інтелектуальної власності.
Стаття 78. Порядок користування та розпорядження об'єктами нерухомого майна селищної територіальної громади
Об'єкти нерухомості комунальної власності, введенні в експлуатацію з метою забезпечення конституційних прав та соціальних потреб членів селищної територіальної громади, повинні використовуватися за призначенням.
У разі наявності вільних площ, а також з метою отримання додаткових коштів органи місцевого самоврядування, уповноважений ними орган або підприємство, засноване селищною радою, можуть здати частину приміщень в оренду.
У випадку, якщо орендодавцем виступають виконавчі органи місцевого самоврядування, кошти від оренди майна надходять на рахунок місцевого бюджету і використовуються для задоволення потреб селищної територіальної громади.
Виконавчі органи місцевого самоврядування можуть передавати в безоплатне користування або здійснювати безоплатну приватизацію нежитлової площі, елементів та інфраструктури спільного користування житлових будинків, що належать комунальній власності, товариствам співвласників цих будинків та їх об'єднанням. При цьому затверджується порядок передачі та встановлюється відповідальність нового власника за експлуатацію та утримання житлового будинку і прилеглої території, а також порядок формування фондів на нове будівництво.
Виконавчі органи місцевого самоврядування, відповідно до наданих повноважень і в порядку, встановленому законом, здійснюють усі передбачені законодавством майнові операції щодо розпорядження нерухомим майном. За умов визнання економічної доцільності вони можуть передавати об'єкти комунальної власності у постійне чи тимчасове користування, здавати в оренду, продавати, використовувати під заставу або як внесок при створенні господарського товариства будь-якої форми, визначати додаткові умови в угодах та договорах щодо їх використання та фінансування.
Виконавчі органи місцевого самоврядування повинні здійснювати облік та регулярну перевірку стану об'єктів нерухомості, виявляти безгосподарні об'єкти та вживати заходів щодо переведення їх у встановленому законом порядку в комунальну власність.
Органи місцевого самоврядування повинні налагодити систему ефективного контролю за виконанням угод і договорів купівлі-продажу, оренди, передачі в користування та своєчасно ініціювати питання повернення майна в комунальну власність.
Селищна рада може передавати на баланс і обслуговування комунальним підприємствам об?єкти комунальної власності теріторіальної громади.
Селищна рада може регламентувати порядок та умови продажу, здачі в оренду та передачі в користування нерухомого майна комунальної власності і затвердити їх окремими Положеннями.
Стаття 79. Комунальні підприємства
Комунальні підприємства - це засновані на комунальній власності рішенням селищної ради підприємства з надання громадських послуг, діяльність яких направлена на задоволення потреб селищної територіальної громади. У разі необхідності органи місцевого самоврядування можуть прийняти рішення про придбання, утримання або розширення за рахунок коштів місцевого бюджету підприємства іншої форми власності, зокрема шляхом збільшення за рахунок органів місцевого самоврядування статутного фонду, збільшена частка якого належатиме селищній територіальній громаді, якщо:
— зазначене підприємство виробляє продукцію або надає послуги комунального
призначення, що є надто важливими для забезпечення життєдіяльності селищної
територіальної громади, і ці завдання не можуть бути виконані краще та ефективніше
третіми особами;
— його діяльність має велике соціальне значення для мешканців селищної ради.
Крім того, органи місцевого самоврядування можуть придбати підприємство або майнову часту (корпоративні права) зазначеного товариства шляхом укладення договору купівлі-продажу з попереднім власником.
Діяльність підприємств комунальної власності відбувається відповідно до їхніх статутів, що затверджуються селищною радою або виконавчими органами селищної ради відповідно до делегованих їм повноважень. Директор підприємства призначається та звільняється з посади селищним головою за поданням заступника селищного голови з відповідних питань та здійснює повноваження на підставі контрактів, укладених з виконавчими органами місцевого самоврядування. Усі майнові операції, питання розподілу прибутків та процеси затвердження фінансових звітів цих підприємств врегульовуються за рішенням селищної ради, крім випадків, передбачених їхніми статутами.
Діяльність підприємств, в яких селищна рада територіальна громада має майнову частку (корпоративні права), відбувається відповідно до їхніх статутів, що затверджуються загальними зборами акціонерів (засновників). Селищна рада територіальна громада через органи місцевого самоврядування здійснює управління корпоративними правами, що належать їй у майні цих підприємств.
Усі майнові операції, питання розподілу прибутків, затвердження фінансових та інших звітів, призначення та звільнення керівників вирішуються загальними зборами акціонерів (засновників) таких товариств.
Стаття 80. Нагромадження і відчуження майна та майнових прав
Органи місцевого самоврядування повинні вживати заходів для з'ясування майнових відносин з суб'єктами інших форм власності та нагромадження майна і майнових прав на користь селищної територіальної громади в структурах інших форм власності. Органи місцевого самоврядування мають запобігати спробам реалізації на користь третіх осіб окремо визначеного майна, майнових комплексів або майнових прав у випадках:
— якщо остаточно не завершено процес законодавчого вирішення питань
правонаступництва;
— якщо органи місцевого самоврядування мають вагомі підстави ставити під сумнів
законність переходу права власності;
— якщо особи, які підписували відповідні рішення або договори, не мали на це
достатніх повноважень або порушували встановлені процедури;
— якщо термін дії цих договорів завершився, або порушувалися умови цих договорів.
Виконавчі органи, уповноважені селищною радою, можуть відстежувати процеси переходу прав власності на майнові об'єкти або права, що належали чи згіbr /nbsp; територіальнійдно з чинним законодавством мали належати селищній територіальній громаді, або якщо з'ясування права власності на ці об'єкти і майнові права остаточно не відбулося.
Органи місцевого самоврядування здійснюють придбання майна та майнових прав у обсягах, необхідних для виконання власних повноважень та розвитку селищної територіальної громади.
Майнові об'єкти та права можуть відчужуватися у випадках:
— відсутності попиту на надання громадських послуг;
— якщо необхідно сприяти утворенню приватної власності, процесам розвитку
підприємництва та конкуренції;
— якщо існує потреба в отриманні коштів на виконання завдань, що вважаються
пріоритетними для потреб селищної територіальної громади;
— якщо необхідно забезпечити нагальні потреби селищної територіальної громади або
частини мешканців селищної ради;
— якщо їхня діяльність або їх утримання завдають збитків або якщо майнові права не
забезпечують необхідний вплив на виробничі та підприємницькі процеси;
— якщо необхідно заснувати іншу майнову структуру.
Питання нагромадження і відчуження майна та майнових прав повинні регулярно виноситися на розгляд органів місцевого самоврядування.
Стаття 81. Механізми запобігання банкрутству суб'єктів комунальної власності селищної територіальної громади
Органи місцевого самоврядування можуть розробити комплекс заходів щодо запобігання банкрутству та підвищення рівня ліквідності суб'єктів комунальної власності. Насамперед вони зобов'язані:
— регулярно відслідковувати фінансовий стан підприємств комунальної власності та
суб'єктів, у яких селищна рада територіальна громада має майнову частку;
— своєчасно реагувати на погіршення фінансового стану підприємств, появу ознак їх
неплатоспроможності, здійснювати відповідний аналіз та виявляти причини, за яких це
відбувається, і вживати заходів щодо їх усунення;
— навчати керівників підприємств менеджменту підприємства в ситуаціях, властивих
ринковій економіці, зокрема здійсненню критичного менеджменту; у разі необхідності
своєчасно здійснювати кадрові перестановки;
— сприяти своєчасному проведенню переговорів з кредиторами;
— брати активну участь у процесах, пов'язаних з процедурою банкрутства, санації
підприємств та реструктуризації заборгованості;
— здійснювати аналіз обсягів застави.
РОЗДІЛ Х
Набуття чинності Статутом селищної територіальної громади
Стаття 82. Порядок набуття чинності Статутом
Цей Статут набуває чинності з дня його реєстрації в органах Міністерства юстиції України.
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
13-та сесія селищної ради шостого скликання
від _______________ року
Про звітування голів постійних депутатських комісій
Заслухавши звітування голів постійних депутатських комісій, керуючись ст..26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні, сесія Новогуйвинської селищної ради
ВИРІШИЛА:
1. Звіт голів постійних депутатських комісій – прийняти до відому.
Селищний голова В.О. Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
13 -та сесія селищної ради шостого скликання
від ___ ____________року
Про селищний бюджету на 2012 року.
Заслухавши інформацію завідуючої відділом бухгалтерського обліку та звітності Тарасюк Т.В. про селищний бюджет на 2012 рік, керуючись. п.23 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, та беручи до уваги висновки депутатської комісії з питань планування бюджету та фінансів сесія Новогуйвинської селищної ради
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити селищний бюджет на 2012 рік
Селищний голова В.О. Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ (проект)
13-та сесія ради шостого скликання
від ____ _________ року
Про розгляд листа начальника
Управління СБУ в Житомирській обл.
Заслухавши доповідь заступника селищного голови Даниленко В.О. щодо листа начальника Управління СБУ в Житомирській обл., обговоривши дане питання, керуючись п.31 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 18 Закону України “Про службу безпеки України” та ст.12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” сесія Новогуйвинської селищної ради
ВИРІШИЛА:
Передати на баланс Управління СБУ України в Житомирській області два приміщення в яких раніше були розташовані магазин і склад магазину Військторгу, які знаходяться за адресою буд. 2 вул. Бердичівська смт Гуйва Житомирського району.
Селищний голова В.О. Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
13-та сесія селищної ради шостого скликання
від ____ __________ року
Про затвердження плану приватизації
комунального майна селищної ради
Заслухавши першого заступника селищного голови з питань житлово-комунального господарства та економіки щодо затвердження плану приватизації комунального майна селищної ради, посилаючись на висновки постійної депутатської комісії з питань ЖКГ та економіки, керуючись ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні, сесія Новогуйвинської селищної ради
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити план приватизації комунального майна селищної ради згідно додатку №1
2. Контроль даного питання покласти на першого заступника селищного голови з питань ЖКГ та економіки Даниленко В.О.
Селищний голова В.О. Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
13-та сесія селищної ради шостого скликання
від _______________ року
Доповідь заступника селищного
голови Даниленко В.О. по питанню
розрахунків за енергоносії та виконання
Програми соціально-економічного розвитку селищ
Заслухавши заступника селищного голови Даниленко В.О. по питанню розрахунків за енергоносії та виконання Програми соціально-економічного розвитку селищ, керуючись ст..26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні, сесія Новогуйвинської селищної ради
ВИРІШИЛА:
1.Доповідь заступника селищного голови Даниленко В.О. по питанню розрахунків за енергоносії та виконання Програми соціально-економічного розвитку селищ – прийняти до відому.
Селищний голова В.О. Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ, ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
РІШЕННЯ
13- та сесія селищної ради шостого скликання
від ___ ____________ року
Про встановлення планової вартості
харчування дітей в дошкільних закладах.
Заслухавши начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності Тарасюк Т.В. щодо встановлення планової вартості харчування дітей в дошкільних закладах селищної ради з І-го кварталу 2012р., та виконання ст.35 Закону України „Про дошкільну освіту”, сесія Новогуйвинської селищної ради
ВИРІШИЛА:
1. Встановити з І-го кварталу 2012 року планову вартість харчування однієї дитини на день:
по Новогуйвинській дитячій установі „Дзвіночок”
15,00 грн. – для дітей дошкільного віку
14,00 грн. - для дітей ясельного віку;
по Озерненській дитячій установі „Сонячний теремок”
18,00 грн. – для дітей дошкільного віку
15,00 грн. - для дітей ясельного віку.
2. Щоквартально робити перерахунок по фактичних витратах на харчування.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності Тарасюк Т.В.
Селищний голова В.О. Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
13-та сесія селищної ради шостого скликання
від ____ ______________ року
Про передачу військового містечка
смт.Озерне в комунальну власність селищної ради
Заслухавши першого заступника селищного голови з питань ЖКГ та економіки Даниленко В.О. щодо передачі військового містечка смт.Озерне в комунальну власність селищної ради, посилаючись на висновки постійної депутатської комісії з питань ЖКГ та економіки керуючись ст..26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні, сесія Новогуйвинської селищної ради
ВИРІШИЛА:
1. Прийняти на компенсаційній основі військове містечка смт.Озерне в комунальну власність селищної ради.
2. Контроль даного питання покласти на першого заступника селищного голови з питань ЖКГ та економіки Даниленко В.О.
Селищний голова В.О. Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
13 -та сесія селищної ради шостого скликання
від _____________ року
Про розгляд програми соціально-
економічного розвитку населених
пунктів Новогуйвинської селищної
ради на 2012р.
Заслухавши інформацію селищного голови Гарбуза В.О. про Програму соціально-економічного розвитку населених пунктів селищної ради на 2012 рік, керуючись п.22 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія Новогуйвинської селищної ради
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити програму соціально-економічного розвитку населених пунктів Новгуйвинської селищної на 2012 рік (додаток додається)
2. Контроль за виконанням покласти на першого заступника селищного голови Даниленко В.О. та економіста селищної ради Каменську І.І.
Селищний голова В.О. Гарбуз
ПРОГРАМА
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
НОВОГУЙВИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
На 2012 рік.
№ Основні завдання Термін виконання (місяць) Орієнтовна вартість, тис.грн. Обсяги та джерела фінансування Виконавці
Державний бюджет Обласний бюджет Районний бюджет Селищний бюджет Інші джерела фінансування
смт НОВОГУЙВИНСЬКЕ
Реконструкція ЦТП під котельню та тепломережі 12 1720,0 1720,0
Благоустрій території селища в тому числі: вирізка сухих та аварійних дерев, облаштування прибудинкових дитячих майданчиків та автобусної зупинки на «вимогу» 10 30,0 30,0
Будівництво місцевого стаціонарного ринку. 12 120,0 120,0
Ремонт дахів багатоповерхових будинків. 10 250,0 100,0 150,0
Розширення території, будівництво огорожі та всіх канонічних елементів кладовища смт Новогуйвинське на загальній площі 4 га. (виготовлення проектно-кошторисної документації) 10 60,0 50,0 10,0
Реконструкція мереж вуличного освітлення (вул. 9 П’ятирічки) 12 434,0 338,0 96,0
Ремонт доріг та тротуарів 10 50,0 50,0
Розроблення схеми дорожнього руху. 12
Реконструкція освітлення алеї біля приміщення селищної ради 4 37,0 37,0
Реконструкція зовнішнього освітлення території Новогуйвинського дитячого садка 5 42,0 42,0
Завершення ремонту харчового блоку дитячого садка 10 98,0 98,0
Реконструкція каналізаційної мереж по вул. 9 П’ятирічки: буд. 12,13, 13-а, 11-а 12 668,8 602,0 66,8
Розробка проектно-кошторисної документації по облаштуванню свердлив питної води. 12 200,0 200,0
Знесення аварійних балконів на будинку № 18 по вул. Комуністичній 3 50,0 50,0
Реконструкція каналізаційно-насосної станції 12 595,0 536,0 59,5
Капітальний ремонт пожежних гідрантів 12 10,0 10,0
смт Озерне
Прийом цілісного майнового комплексу військового містечка №84 смт Озерне у власність громади:
- ремонт дахів житлових будинків
- ремонт та реконструкція очисних споруд та водонасосної станції
- заміна водо-каналізаційних мереж. 12
Обладнання майданчика для виїзної торгівлі 5 30,0 30,0
Розбивка та облаштування паркової зони в районі дитячого садка та стадіону. 11 20,0 20,0
Реконструкція мережі зовнішнього освітлення вулиць (від буд.№54 до буд.№49). 12 600,0 500,0 100,0
Благоустрій території (вирубка сухих дерев, облаштування при будинкових дитячих майданчиків, ремонт місць збору сміття) 6 50,0 10,0 40,0
Реконструкція зовнішн. освітлення території ДНЗ 5 42,0 42,0
Вирішення питання по виділенню земельної ділянки під кладовище та облаштування кладовища в смт Озерне. 11 50,0 50,0
Встановлення на в’їзді в смт.Озерне знаку назви селища. 12 20,0 20,0
Розробка проектно-кошторисної документації по реконструкції по реконструкції системи теплопостачання. 10 200,0 200,0 200,0
Капітальний ремонт і реконструкція центральної котельні з заміною котлів. 10 7500,0 7500,0
Ремонт та реконструкція доріг та тротуарів. 10 99,0 99,0
смт Гуйва
Ремонт доріг та тротуарів 11 50,0 50,0
Благоустрій території (вирубка сухих дерев, ремонт місць збору сміття, облаштування паркової зони біля Братської могили) 10 25,0 25,0
Облаштування дитячих майданчиків. 10 15,0 15,0
Відпрацювання Генерального плану забудови смт Гуйва 12 150,0 150,0
Реконструкція водо-каналізаційних систем смт. Гуйва. 12 5 млн.
Роботи по попередженню підтоплення території селища. 11 340,0 340,0
Облаштування прибудинкової території буд. №1,2 12 15,0 15,0
Секретар ради Гончаренко З.Г.
ВСЬОГО:
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ, ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
РІШЕННЯ
13- та сесія селищної ради шостого скликання
від ____ грудня 2011р року
Про затвердження середнього фактичного
розміру вартості харчування одного дітодня
в дошкільних навчальних закладах
Новогуйвинської селищної ради на листопад 2011р.
Заслухавши та обговоривши інформацію секретаря селищної ради Гончаренко З.Г. щодо виконання п. 12 ст. ЗО Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних. із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, затвердженого Кабміном України від 20.09.2005 року №936; Наказом Мінпраці України від 05.03.2007р. №81 "Про затвердження розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Постанови КМУ №1591 від 22.11.2004року "Про затвердження норм харчування у навчальних закладах" на листопад 2011р, сесія Новогуйвинської селищної ради
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити слідуючу вартість харчування одного дітодня в
Новогуйвинському дитячому закладі „Дзвіночок":
- у віці до 3-х років:
листопад 2011р. – 10 грн. 09 коп.
- у віці від 3-х до 8 років:
листопад 2011р. – 11 грн. 82 коп.
2. Затвердити слідуючи вартість харчування одного дітодня в Озерненському дитячому закладі „Сонячний теремок"
- у віці до 3-х років:
листопад 2011р. – 12 грн. 56 коп.
- у віці від 3-х до 8 років:
листопад 2011р. – 15 грн. 86 коп.
Селищний голова В.О.Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ
РІШЕННЯ №
13-та сесія ради шостого скликання
від ___ ________ року
Про затвердження заступника селищного
голови по виконавчій роботі
Керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування та Законодавством України про державну службу та враховуючи пропозицію селищного голови, сесія селищної ради
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити заступником голови Ноовгуйвинської селищної ради по виконавчій роботі ПІБ
Селищний голова В.О. Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
13-та сесія селищної ради шостого скликання
від _______________ року
Про затвердження положення
про оренду майна селищної ради.
Розглянувши положення про оренду майна селищної ради, беручи до уваги висновки постійних депутатських комісій: з питань законності та правопорядку та з питань ЖКГ та економіки, керуючись 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні, сесія Новогуйвинської селищної ради
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити положення про оренду майна селищної ради (положення додається)
2. Контроль виконання положення покласти на першого заступника селищного голови з питань ЖКГ та економіки Даниленко В.О.
Селищний голова В.О. Гарбуз
Додаток
до рішення Новогуйвинської селищної ради
від __________ № ______
ПОЛОЖЕННЯ
про оренду майна, що є власністю територіальної громади
Новогуйвинської селищної ради
1. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ
1.1. Це Положення розроблене відповідно до Цивільного та Господарського кодексів України, законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про оренду державного та комунального майна”, з метою встановлення єдиного порядку передачі в оренду цілісних майнових комплексів (далі - ЦМК) та окремого індивідуально визначеного майна, що є власністю територіальної громади Новогуйвинської селищної ради.
1.2. Орендодавцями є:
- Новогуйвинська селищна рада - щодо ЦМК та нерухомого майна;
- комунальні підприємства Новогуйвинської селищної ради (за рішенням Новогуйвинської селищної ради) - щодо нерухомого та окремого індивідуально визначеного майна, на балансі яких перебуває це майно.
1.3. Орендарями можуть бути господарські товариства, створені членами трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу, інші юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.
Фізична особа, яка бажає укласти договір оренди комунального майна з метою використання його для підприємницької діяльності, до укладення договору зобов'язана зареєструватись як суб‘єкт підприємницької діяльності.
1.4. Згода балансоутримувача нерухомого майна на укладення договору оренди не є обов’язковою.
1.5. Конкурсна комісія по укладанню договорів оренди Новогуйвинської селищної ради (далі – комісія) утворюється згідно з розпорядженням голови селищної ради. Комісія правомочна розглядати питання та приймати рішення простою більшістю від її загального складу. Засідання комісії оформляється протоколом, а її рішення носять рекомендаційний характер.
2. ПЕРЕДАЧА В ОРЕНДУ МАЙНА
2.1. Дані про ЦМК, нерухоме майно та інше індивідуально визначене майно, яке може бути передано в оренду, постійно оновлюються (не рідше одного разу в рік) та розміщуються в обов’язковому порядку на веб-сайті селищної ради та можуть розміщуватися в інших ЗМІ.
2.2. З метою набуття права на оренду майна, фізична або юридична особа звертається з клопотанням до відповідного орендодавця, визначеного підпунктом 1.2. цього Положення.
До заяви додається:
- копія чинної виписки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців або свідоцтва про державну реєстрацію;
- копія довідки про взяття на облік платника податку;
- копія свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість;
- належним чином оформлена довіреність, видана представнику юридичної або фізичної особи з наданням повноважень щодо погодження розміру орендної плати (подається у разі неявки керівника).
Крім того, додатково подаються копії:
- юридичними особами - установчих документів, довідки органу статистики про включення юридичної особи до ЄДРПОУ, у разі, якщо юридична особа є бюджетною установою (організацією), довідки органу Державного казначейства про стовідсоткове бюджетне фінансування;
- фізичними особами - паспорта (стор. 1, 2, 11), довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, декларації про доходи або завіреної в установленому порядку копії звіту суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи - платника єдиного податку.
2.3. Для продовження або переукладення на новий термін договору оренди майна орендар до заяви додає:
- належним чином оформлену довіреність, видану представнику орендаря юридичної особи;
- копії установчих документів (для юридичних осіб);
- копії паспорта, ідентифікаційного номера (для фізичних осіб);
- копії чинної виписки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців або свідоцтва про державну реєстрацію;
- копію договору страхування орендованого майна.
2.4. Всі копії документів засвідчуються мокрою печаткою (для фізичних осіб за умови її наявності) та підписом керівника із зазначенням дати. Заява реєструється орендодавцем при умові подачі всіх документів, передбачених цим пунктом. В іншому випадку документи повертаються особі, яка їх надала.
2.5. Орендодавець замовляє звіт з незалежної оцінки об’єкта оренди та його рецензування у випадках встановлених чинним законодавством. Витрати на виготовлення звіту з незалежної оцінки об’єкта оренди та рецензування цього звіту відшкодовує орендар.
2.6. Заява та матеріали на оренду майна подаються комісії.
Комісія розглядає подані матеріали і протягом п'ятнадцяти днів після їх надходження повідомляє орендодавця про своє рішення (надання дозволу щодо укладення договору оренди або відмову).
2.7. Орендодавець майна територіальної громади Новогуйвинської селищної ради після погодження умов оренди комісією розміщує в офіційному друкованому засобі масової інформації та на веб-сайті Новогуйвинської селищної ради оголошення про намір передати майно в оренду.
Оголошення про намір передати майно в оренду має містити таку інформацію:
- назва об'єкта оренди та його місцезнаходження;
- назва балансоутримувача зазначеного об`єкта;
- розрахунковий розмір орендної плати;
- адреса, номер телефону, куди може подаватися заява;
- кінцевий термін подання заяви;
- іншу необхідну інформацію.
Протягом десяти робочих днів після розміщення оголошення орендодавець приймає заяви про оренду відповідного майна.
Після закінчення строку приймання заяв пропозиції розглядаються на черговому засіданні комісії. У разі, якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди, умови якого погоджує комісією, укладається із заявником, який компенсує витрати орендодавця за розміщення оголошення про наміри передати в оренду майно. У разі надходження двох і більше заяв, комісія оголошує конкурс на право оренди.
Договір оренди нерухомого та іншого індивідуально визначеного майна набирає чинності виключно після затвердження головою селищної ради або заступником голови ради, на якого покладено обов’язки щодо управління об’єктами власності територіальної громади Новогуйвинської селищної ради.
Балансоутримувач об’єкта оренди зобов’язаний після прийняття відповідного рішення селищною радою передати нерухоме майно орендарю за актом приймання-передачі.
2.8. У разі надходження заяви про оренду майна на короткий строк (не більше п'яти днів та без права продовження строку дії договору оренди) або заяви від бюджетної установи, музею, підприємства чи громадської організації у сфері культури і мистецтв (у тому числі національної творчої спілки або її члена під творчі майстерні), релігійної організації для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній, громадської організації ветеранів або інвалідів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, державних та комунальних спеціалізованих підприємств, установ та закладів соціального обслуговування, що надають соціальні послуги відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”, Пенсійного фонду України та його органів, державних видавництв і підприємств книгорозповсюдження, вітчизняних видавництв та підприємств книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (чи) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру), оголошення про намір передати майно в оренду не розміщується і договір оренди за погодженням комісії укладається з таким заявником без проведення конкурсу.
3. КОНКУРС НА ПРАВО ОРЕНДИ МАЙНА
3.1. Приймає рішення про оголошення конкурсу та проводить конкурс – комісія.
3.2. Комісія забезпечує організацію та проведення конкурсу на оренду ЦМК та нерухомого майна. Балансоутримувач (за рішенням Новогуйвинської селищної ради) забезпечує організацію та проведення конкурсу на оренду нерухомого майна та іншого індивідуально визначеного майна, яке знаходиться у них на балансі.
3.3. Конкурс на право укладення договору оренди об’єкта полягає у визначенні орендаря, який запропонував найбільшу орендну плату та найкращі умови експлуатації об’єкта при обов’язковому забезпеченні виконання інших умов конкурсу.
3.4. Оголошення про конкурс повинно містити такі відомості:
- інформацію про об’єкт (назва, місцезнаходження, а у разі оренди ЦМК,- обсяг і основна номенклатура продукції, у т.ч. експортна, кількість і склад робочих місць, рівень прибутковості об’єкта за останні три роки, розмір дебіторської та кредиторської заборгованості, наявність майна в заставі, податковій заставі, в оренді);
- умови конкурсу (ефективне використання об'єкта оренди за зазначеним в оголошенні цільовим призначенням (у разі оренди цілісного майнового комплексу, – відповідно до напряму виробничої діяльності підприємства), дотримання вимог експлуатації об'єкта та інші);
- розмір початкової орендної плати у випадку проведення оцінки;
- дата, час і місце проведення конкурсу;
- кінцевий термін прийняття документів на участь у конкурсі;
- іншу інформацію.
Оголошення про конкурс розміщується в ЗМІ не пізніше ніж за 10 календарних днів до дати проведення конкурсу.
3.5. Для участі в конкурсі подається:
- заява на участь у конкурсі з інформацією, яка відповідає умовам конкурсу, зазначеним в оголошенні;
- матеріали, передбачені підпунктом 2.1. цього Положення;
- довідка щодо відсутності рішення про порушення проти суб'єкта господарювання справи про банкрутство;
- підтвердження сплати завдатку орендодавцю в розмірі орендної плати за два місяці згідно з початковим розміром орендної плати, у разі прийняття відповідного рішення комісією.
3.6. Учасники конкурсу в окремому запечатаному конверті з позначкою “На конкурс по оренді” подають на розгляд комісії надруковану на фірмовому бланку та завірену мокрою печаткою (для фізичних осіб за умови їх наявності) і підписом керівної особи конкурсну пропозицію, в якій повинно міститись: зобов’язання (пропозиція) щодо розміру місячної орендної плати за 1 кв.м (без ПДВ), який не може бути меншим, ніж зазначено в оголошенні; термін, на який буде укладено договір оренди; nbsp;виконання умов конкурсу; додаткові зобов’язання по експлуатації об’єкта. Конверти розпечатуються на засіданні комісії.
3.7. Після розпечатування конвертів до конкурсу допускаються учасники, пропозиції яких відповідають умовам конкурсу. Конкурс здійснюється в один етап. При проведенні конкурсу застосовуються елементи аукціону. Найбільша пропозиція щодо орендної плати далі розглядається як стартова при проведенні торгів за процедурою аукціону.
3.8. Конкурсна комісія визначає переможця за критеріями, встановленими підпунктом 3.4. цього Положення та умовами конкурсу.
3.9. Учаснику конкурсу, який став переможцем, сума завдатку зараховується в рахунок наступних орендних платежів. Учасникам, які не стали переможцями конкурсу, сума завдатку повертається протягом 20 робочих днів.
3.10. Переможець конкурсу на право оренди індивідуально визначеного майна компенсує витрати орендодавця на здійснення незалежної оцінки об’єкта оренди та її рецензування, а також за розміщення оголошення про наміри передати в оренду майно та конкурс.
3.11. Якщо протягом 15 днів після прийняття рішення про надання в оренду об’єкта переможець конкурсу не уклав договору оренди, комісія може оголосити новий конкурс на цей об’єкт. При цьому, завдаток переможцю конкурсу не повертається, повторно до участі у конкурсі на цей об’єкт зазначений переможець не допускається.
3.12. У випадку надання документів для участі в конкурсі однією юридичною або фізичною особою, конкурс не проводиться, а комісія приймає рішення про укладення договору оренди з даною особою.
Перший заступник
голови ради В.О.Даниленко
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
13-та сесія селищної ради шостого скликання
від ____ ___________року
Про план роботи Новогуйвинської
селищної ради на перше півріччя 2012р.
Заслухавши інформацію секретаря селищної ради Гончаренко З.Г. про план роботи Новогуйвинської селищної ради на перше півріччя 2012р., керуючись п.7 ст. 28 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні, сесія Новогуйвинської селищної ради
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити план роботи селищної ради на перше півріччя 2012 року ( план додається).
2. Головам постійних комісій, виконавчому комітету забезпечити своєчасну підготовку та виконання намічених заходів.
Селищний голова В.О. Гарбуз
ПЛАН РОБОТИ
Новогуйвинської селищної ради
на перше півріччя 2012 року
І квартал
СІЧЕНЬ-БЕРЕЗЕНЬ.
Про затвердження програми соціально-економічного розвитку населених пунктів селищної ради.
Доповідач: Гарбуз В.О.
2. Про встановлення та затвердження місцевих податків і зборів
Доповідач: Каменська І.І.
3. Про стан та шляхи покращення криміногенного стану та заходи по профілактичній роботі
Доповідач: начальник відділення міліції
Про стан роботи комунальних служб селищної ради з питань фінансово-господарської діяльності
Доповідачі:Томілкіна В.П., Горпенюк В.І.
Про затвердження звіту селищної ради за 2011 рік
Доповідач: Тарасюк Т.В.
6. Розгляд заяв та звернень громадян.
ІІ квартал
КВІТЕНЬ-ЧЕРВЕНЬ.
1.Про наведення належного санітарного стану на території селищної ради
Доповідач:Даниленко В.О.
Про підсумки роботи комунальних підприємств по забезпеченню теплом та підготовку селищ до наступного опалювального сезону.
Доповідач: Томілкіна В.П., Горпенюк В.І.
3. Про затвердження заходів по виконанню критичних зауважень висловлених виборцями під час загальних зборів
Доповідач:Гончаренко З.Г.
4. Про затвердження звіту за 1-й квартал 2012р. селищної ради Доповідач: Тарасюк Т.В
5. Розгляд заяв та звернень громадян.
Секретар ради З.Г. Гончаренко
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
проект
РІШЕННЯ
13-та сесія ради шостого скликання
від _____________ року
Про встановлення та
затвердження на території
Новогуйвинської селищної ради
фіксованих ставок єдиного податку
Заслухавши інформацію секретаря селищної ради про встановлення фіксованих ставок єдиного податку, керуючись статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно пункту 293,2 статті 293 та пункту 291,7 статті 291 Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності», сесія Новогуйвинської селищної ради
Вирішила:
1. Встановити та затвердити на території селищної ради фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
а) для першої групи платників єдиного податку (фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн.) в розмірі 100 грн.
б) для другої групи платників єдиного податку (фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом року відповідають сукупності таких критеріів:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
- обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн.) в розмірі 200 грн.
2.Затвердити Положення про єдиний податок ( додаток додається).
3.Пункт 1.1.рішення шостої сесії селищної ради від 11.01.2011 року №13 «Про встановлення та затвердження місцевих податків та зборів по Новогуйвинській селищній раді» вилучити.
4. Секретарю селищної ради забезпечити оприлюднення рішення та надати копію до ДПІ у Житомирському районі.
5. Рішення набирає чинності з 1 січня 2012року.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на І-го заступника т селищного голови з питань житлово-комунального господарства та економіки.
Селищний голова В.О.Гарбуз
Додаток до рішення №____
13-ї сесії 6-го скликання від _______________
ПОЛОЖЕННЯ
про єдиний податок
1. Загальні положення
Єдиний податок є місцевим податком і впроваджується на підставі пункту 24 частини І статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування», відповідно до глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV Податкового кодексу України.
2. Платники податку
2.1. Платниками єдиного податку є суб'єкти малого
підприємництва - фізичні та юридичні особи з податковою адресою у межах селищ Новогуйвинської селищної ради, які відповідають вимогам спрощеної системи
оподаткування, обліку та звітності, і які, при цьому, у порядку, визначеному статтею
298-299 Податкового кодексу України, самостійно обрали даний спосіб оподаткування
доходів та отримали свідоцтва платника єдиного податку.
2.2. Платники єдиного податку поділяються на такі групи:
1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 000 гривень;
21 друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з
ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
- обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (гр. 70.31 КВЕД ДК:009:2005) Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи;
Вичерпний перелік видів послуг, які розуміються як побутові послуги населенню, що надаються першою та другою групами платників єдиного податку, визначений пунктом 291.7 статті 291 Податкового кодексу України.
3) третя група - фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року
відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з
ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб;
- обсяг доходу не перевищує 3 000 000 гривень;
4) четверта група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої
організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають
сукупності таких критеріїв:
- середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб:
- обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.
2.3. Загальна кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником
єдиного податку - фізичною особою, а також середньооблікова кількість працівників
юридичних осіб обраховується відповідно до підпункту 291.4.1 пункту 291.4 статті 291 Податкового Кодексу України.
2.4. Порядок визначення доходу для цілей оподаткування єдиним податком, а
також для надання права суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного
податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування, склад цих доходів
визначається статтею 292 Податкового кодексу України.
2.5. Обмеження на право обрання спрощеної системи оподаткування, обліку та
звітності окремими категоріями суб'єктів підприємницької діяльності встановлюються
пунктом 291.5 статті 291 Податкового Кодексу України.
3. Ставки та порядок обчислення податку
3.1. Для першої групи платників встановлюються ставки єдиного податку у
розмірі 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1
січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць.
Ставки єдиного податку для другої групи платників встановлюються у межах 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць.
3.2. Для третьої та четвертої груп платників єдиного податку встановлюється
відсоткова ставка єдиного податку в розмірі:
1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим
кодексом України;
2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу
єдиного податку.
3.3. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку
першої, другої і третьої груп у розмірі 15 відсотків:
1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 і 3 пункту 2.2
цього Положення;
2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві
платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;
3) до доходу, отриманого при застосуванні Іншого способу розрахунків, ніж
зазначений у цій главі;
4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права
застосовувати спрощену систему оподаткування.
3.4. Ставки єдиного податку для платників четвертої групи встановлюються у
подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 3.2 цього розділу Положення:
1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпункті 4 пункту 2.2 цього
Положення;
2) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж
зазначений у цій главі;
3) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права
застосовувати спрощену систему оподаткування.
3.5. У разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп
кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки
єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.
3.6. У разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп
господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, сещщної або місьщї
ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією
статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку.
3.7. Особливості застосування ставок, встановлених пунктами 3.2-3.4 цього
розділу, передбачені пунктом 293.8 статті 293 Податкового кодексу України.
4. Податковий (звітний) період
4.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої
групи є календарний рік.
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку другої - четвертої груп є календарний квартал.
4.2. Особливості визначення початку та закінчення податкового періоду у
різних випадках передбачені пунктами 294.2-294.7 статті 294 Податкового кодексу
України.
5. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку
5.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
У разі якщо селищна рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 цього Кодексу.
5.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
5.3. Платники єдиного податку третьої і четвертої груп сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
5.4. Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.
5.5. Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
5.6. Суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого пункту 295.1 і пункту 295.5 цієї статті, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.
Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому цим Кодексом.
5.7. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
5.8. У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов'язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до органу державної податкової служби подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності.
6. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку
6.1. Платники єдиного податку першої та другої груп та платники єдиного
податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу
обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення
отриманих доходів.
Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються Міністерством фінансів України.
6.2. Платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на
додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені
Міністерством фінансів України.
6.3. Платники єдиного податку четвертої групи використовують дані
спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень
пункту 44.2 статті 44 Податкового кодексу України.
6.4. Платники єдиного податку першої групи подають до органу державної
податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строк,
встановлений для річного податкового (звітного) періоду. Така податкова декларація
подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року
обсягу доходу, визначеного у пункті 2.2 цього Положення, та/або самостійно не
перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного
податку другої або третьої групи.
Платники єдиного податку першої групи подають до органу державної податкової служби податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 2.2 цього Положення, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.
6.5. Платники єдиного податку другої - четвертої груп подають до органу
державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строки,
встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
6.6. Форма податкової декларації платника єдиного податку, визначених
пунктами 6.4 і 6.5 цього розділу, встановлюється центральним органом державної
податкової служби за погодженням з Міністерством фінансів України.
6.7. Порядок складення декларації визначений пунктами 296.2, 296.4-296.7
статті 296 Податкового кодексу України.
6.8. Платники єдиного податку першої - третьої груп не застосовують
реєстратори розрахункових операцій.
7. Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку
7.1. Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати
та подання податкової звітності з таких податків і зборів;
1) податку на прибуток підприємств;
2) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об'єкта оподаткування), що
отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно з
цією главою;
3) податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце
постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану
вартість, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали
ставку єдиного податку, визначену підпунктом 1 пункту 293.3 статті 293 Податкового
кодексу України;
4) земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не
використовуються ними для провадження господарської діяльності;
5) зберу за провадження деяких видів підприємницької діяльності;
6) збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
7.2. Нарахування, сплата та подання звітності з податків і зборів інших, ніж
зазначені у пункті 7.цього розділу, здійснюються платниками єдиного податку в порядку
та розмірах, встановлених Податковим кодексом України.
7.3. Платник єдиного податку виконує передбачені Податковим кодексом
України функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання)
оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи,
яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.
8. Відповідальність платника єдиного податку
Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до Податкового кодексу України за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Секретар селищної ради З.Г. Гончаренко
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
13-та сесія селищної ради шостого скликання
від ___ ____________ року
Про внесення змін до складу
виконавчого комітету
Заслухавши інформацію секретаря селищної ради Гончаренко З.Г. щодо внесення змін до складу виконавчого комітету та відповідно до ст. 51 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, обговоривши дане питання сесія селищної ради
В И Р І Ш И Л А:
1. Внести зміни до складу виконавчого комітету Новогуйвинької селищної ради, а саме:
1.1. виключити:
- Денесюк Ніну Антонівну, у зв’язку із звільненням із роботи землевпорядника селищної ради;
- Листопада Валентина Антоновича, у зв’язку із переводом служби в інший населений пункт;
- Вручинського Володимира Івановича, у зв’язку з систематичною відсутністю на засіданнях виконкому
1.2. включити:
- Мельник Дар’ю Василівну, землевпорядника селищної ради;
- Петренко Івана Миколайовича, від гарнізону смт.Озерне
- Котвицького Сергія Валерійовича, помічника-консультанта селищного голови.
2. Контроль за виконанням даного рішенн покласти на Гончаренко З.Г., секретаря селищної ради.
Селищний голова В.О. Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я
12-та сесія Новогуйвинської селищної ради шостого скликання від 29 грудня 2011 року
Про скасування розпорядження голови Новогуйвинської селищної Ради № 11 від 26 травня 2008 року
Розглянувши розпорядження голови Новогуйвинської селищної Ради № 11 від 26 травня 2008 року
ВИРІШИЛА:
1. Скасувати розпорядження голови Новогуйвинської селищної Ради № 11 від 26 травня 2008 року.
Селищний голова В.О. Гарбу
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я
13-та сесія селищної ради шостого скликання
від ___________ року
Про надання дозволу на розробку проекту
відведення земельної ділянки у
власність громадянам
Заслухавши заяви громадян про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, враховуючи рекомендації постійної земельної комісії, обговоривши дані питання та керуючись п. 34 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “Про землеустрій”, ст. 12, 33, 118, 121, 151 Земельного Кодексу України, Новогуйвинська селищна рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Надати дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам згідно додатку (додаток додається).
2. Виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та документації із землеустрою є комерційним ризиком замовника.
3.Розроблені проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність замовникам подати комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою.
4. Замовникам надати до селищної ради погоджені проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для затвердження їх на сесії селищної ради та подальшого оформлення права власності на земельні ділянки.
5.Встановити термін дії даного дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, на період 1(одного) року з дня прийняття рішення.
Селищний голова В.О.Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я
13-та сесія селищної ради шостого скликання
від ___________ року
Про розгляд звернення ПП «Інвестиційно-
будівельна компанія «Династія» щодо
продовження договору оренди
земельної ділянки
Розглянувши клопотання ПП «Інвестиційно-будівельна компанія «Династія» щодо продовження договору оренди земельної ділянки, враховуючи рекомендації постійної земельної комісії, обговоривши дані питання та керуючись п.34 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 2, 3, 12, 93, 124, 125, 126 Земельного кодексу України, ст. 4, 19, 56 Закону України “Про землеустрій”, ст. 33 Закону України “Про оренду землі”, Новогуйвинська селищна рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Продовжити ПП «Інвестиційно-будівельна компанія «Династія» (юридична адреса Житомирський район, с.Млинище, вул..Л.Кучер, будинок № 32-а) договір оренди земельної ділянки від 10.04.2007 р. укладений з Житомирською районною державною адміністрацією площею 24,3755 га за адресою Житомирський район, смт.Гуйва, масив Великий Шумськ строком на 1 (один) рік для будівництва індивідуальних житлових будинків котеджного типу шляхом укладання договору оренди.
Встановити річну орендну плату за користування земельною ділянкою в розмірі 10 (десяти) % від нормативно грошової оцінки.
Нормативна грошова оцінка становить - 3017540 грн.
2. ПП «Інвестиційно-будівельна компанія «Династія» протягом двох місяців з дати прийняття даного рішення, розробити технічну документацію із землеустрою для подальшої реєстрації договору оренди.
У разі не своєчасного оформлення та державної реєстрації в установленому порядку договору оренди землевпоряднику Новогуйвинської селищної ради Мельник Д.В. направити матеріали щодо правомірності використання землі в органи Держкомзему.
Селищний голова В.О.Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я
13-та сесія селищної ради шостого скликання
від ______________________ року
Про затвердження технічної документації
із землеустрою щодо складання документів,
що посвідчують право власності на земельні
ділянки
Розглянувши заяви громадян, технічні документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки громадян, враховуючи рекомендації постійної земельної комісії, обговоривши дані питання та керуючись п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про землеустрій», ст. 12, 35, 40, 116, 118, 121 Земельного кодексу України, Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити технічні документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки:
? Мазуренко Марії Володимирівни, жителю смт. Новогуйвинське, вул. Дружби Народів, 17 кв.4, площею 0,0327 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд біля квартири № 4 по вул..Дружби Народів, 17 в смт.Новогуйвинське Житомирського району;
3. Управлінню Держкомзему у Житомирському районі скласти державні акти на право власності на земельні ділянки та вчинити запис у книзі реєстрації державних актів на право власності на земельні ділянки.
4. Спеціалісту-землевпоряднику Новогуйвинської селищної ради внести відповідні зміни в земельно-облікові документи та планово - картографічні матеріали.
Селищний голова В.О.Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я
13-та сесія селищної ради шостого скликання
від ______________________року
Про надання дозволу на виготовлення технічної
документації із землеустрою щодо складання
документів, що посвідчують право власності
на земельні ділянки
Розглянувши заяви громадян про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки громадян, враховуючи рекомендації постійної земельної комісії, обговоривши дані питання та керуючись п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про землеустрій», ст. 12, 35, 40, 116, 118, 121 Земельного кодексу України, Новогуйвинська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Надати згоду на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки:
? Малишевій Наталії Григорівні, жительці м.Житомир, вул.Хлібна,45, орієнтовною площею 0,15 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд по вул.. Приозерній, 2 в смт.Новогуйвинське на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району;.
? Ярликову Олександру Пантелійовичу, жителю смт. Новогуйвинське, вул.. 9-ої П’ятирічки, 12, кв. 102, орієнтовною площею 0,01 га для особистого селянського господарства біля будинку № 1 по вул..Бердичсівській в смт.Гуйва на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району;
? Директору Ігорю Анатолійовичу, жителю смт. Гува, будинок № 3, кв. 8, орієнтовною площею 0,0024 га для будівництва індивідуального гаражу біля будинку № 3 по вул..Новогуйвинській в смт.Гуйва на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району;
? Клімінському Сергію Васильовичу, жителю смт. Гува, вул..Бердичівська,2, кв. 22, орієнтовною площею 0,05 га для особистого селянського господарства біля будинку № 1 по вул..Бердичсівській в смт.Гуйва на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району;
2. Виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки є комерційним ризиком замовника.
3. Рекомендувати заявникам замовити виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки в землевпорядній організації, яка має ліцензію на проведення землевпорядних та землеоцінюючих робіт.
4. Виготовлену технічну документацію замовникам подати для затвердження їх на сесії селищної ради та подальшого оформлення права власності на земельні ділянки.
5.Встановити термін дії даного дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки, на період 1(одного) року з дня прийняття рішення.
Селищний голова В.О.Гарбуз
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ПРОЕКТ
Р І Ш Е Н Н Я №
13-та сесія селищної ради шостого скликання
від _______________ року
Про дострокове припинення
повноважень депутата Шараварської Л.М. .
Розглянувши заяву депутата Шараварської Л.М. від 28.12.2011 р., керуючись ч.2 ст. 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», п.14, 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні, сесія Новогуйвинської селищної ради
ВИРІШИЛА:
1. Достроково припинити повноваження депутата Новогуйвинської селищної ради Шараварської Лариси Миколаївни (виборчий округ № 20).
2. Повідомити Новогуйвинську селищну виборчу комісію про прийняте рішення.
Селищний голова В.О. Гарбуз
< Попередня | Наступна > |
---|